Pragarą pas Jonavos veisėją išgyvenusiems 38 šuneliams atgal grįžti nereikės: teismas padidino ir baudą
22 Lie, 2021

Pragarą pas Jonavos veisėją išgyvenusiems 38 šuneliams atgal grįžti nereikės: teismas padidino ir baudą

šnagrinėjęs apeliacinį skundą, Kauno apygardos teismas nusprendė iš gyvūnų veisėjos Alos Perederij konfiskuoti 38 šunis.

Teismas taip pat nuo 700 iki 1025 eurų padidino moteriai skirtą baudą, rašoma antradienį paskelbtame pranešime. Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmai šiemet sausį A. Perederij buvo nubaudę už žiaurų elgesį su gyvūnais ir dėl to, kad ji nepateikė privalomų augintinių priežiūros ir veisimo apskaitos dokumentų.

Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmai šiemet sausį A. Perederij buvo nubaudę už žiaurų elgesį su gyvūnais ir dėl to, kad ji nepateikė privalomų augintinių priežiūros ir veisimo apskaitos dokumentų. Vis dėlto pirmosios instancijos teismas buvo nutaręs nekonfiskuoti gyvūnų, argumentuodamas, kad A. Perederij bylos nagrinėjimo metu padarė išvadas ir įsipareigojo užtikrinti gyvūnams tinkamas laikymo sąlygas, surado tinkamas patalpas ir išnuomojo konteinerius šunims laikyti, įsigijo gyvūnams kilimėlių. Be to, atsižvelgta ir į tai, kad veisėja administracine tvarka anksčiau nebuvo bausta, gana ilgą laiką buvo registruota kaip gyvūnų veisėja ir užsiėmė šunų auginimu ir priežiūra.  Jonavos rūmų nutarimą Kauno apygardos teismui apskundė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno departamento Jonavos skyrius bei administracinėn atsakomybėn patraukto asmens atstovai.

Atnaujinęs įrodymų tyrimą, apeliacinės instancijos teismas apklausė administracinėn atsakomybėn patrauktą moterį, liudytojus, prijungė šalių pateiktus papildomus įrodymus. Paskirtą gyvūnų konfiskavimą Kauno apygardos teismas argumentavo tuo, kad A. Perederij neįrodė jos pasirengimo tinkamai rūpintis gyvūnais. „Nors, kaip nurodyta skundžiamame nutarime, A. P. šunų auginimu bei priežiūra užsiėmė ilgą laiką, tačiau bylos duomenys patvirtina, jog ji tą darė netinkamai ir tokiu būdu, kuris nesuderinamas su gyvūnų gerovės principais, todėl pažeidėjos įsipareigojimai dėl gyvūnų laikymo sąlygų pagerinimo neįrodo, kad gyvūnų laikymo sąlygos ilguoju laikotarpiu pasikeis“, – rašoma teismo pranešime. Teismas pažymi, kad A. Perederij viso bylos nagrinėjimo metu savo kaltės dėl žiauraus elgesio su gyvūnais nepripažino.

Vaizdai – lyg iš siaubo filmo

Veisyklos vaizdai pašiurpino reido dalyvius – Prancūzų buldogas sunkiai vaikščiojo, neėdė, nelakė vandens, buvo netekęs svorio, stipriai viduriavo krauju, besituštinant jam iškrisdavo tiesioji žarna, kurioje matyti erozijos. Kitas tos pačios veislės šuo sulysęs, tuštinosi vien tik krauju, viduriuoja, nustatyti dehidratacijos požymiai, stiprus bakterinės kilmės uždegimas. Dar vieno keturkojo galvoje aptikta žaizda, nustatyta ausies deformacija, manoma, atsiradusi dėl traumos, akių uždegimas.

Jis viduriavo, dėl nuolatinio ašarojimo buvo pažeista oda. Ketvirto šios gyvūnų koncentracijos stovyklą primenančios veisyklos augintinio letenos buvo ištinusios, veterinarijos specialistai konstatavo lėtinį, uždegiminį alerginės kilmės procesą, jo ausų landos buvo pilnai užakusios, ausų kremzlės deformuotos, jose susiformavo polipai, po viena jų – pūliuojanti fistulė. Taip pat nustatytas pūlingas akių uždegimas. Vienas šuo praėjus keturioms dienomis nuo reido nugaišo dėl ūmaus plaučių uždegimo, katarinio skrandžio uždegimo, širdies išsiplėtimo, abejuose skilveliuose susidariusių krešulių, mažakraujystės. Gyvūnų globėjai teisme papasakojo apie siaubingą kvapą, išmatomis aplipusius keturkojus, patvirtino kitus šokiruojančius nepriežiūros faktus. Kol vyksta skundo svarstymas, gyvūnai nėra sugrąžinti dabar jau buvusiai veisėjai A.Perederij – T.Varapnickas pranešė, jog po reido buvo panaikintas jos, kaip veisėjos, registracijos numeris.

BNS ir lrytas.lt inf.

Informacijos šaltinis: lrytas.lt

https://www.lrytas.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE:

ERKĖS BUNDA: PATARIMAI KAIP APSAUGOTI SAVO AUGINTINIUS NUO ERKIŲ PLATINAMŲ LIGŲ

12 MĖNESIŲ KALĖJIMO ARBA 10.000 EURŲ BAUDA UŽ SKRIAUDŽIAMĄ AR IŠMESTĄ GYVŪNĄ!

KRISTINOS VETERINARIJOS CENTRAS – VIENINTELĖ TOKIO POBŪDŽIO KLINIKA AUKŠTAITIJOJE!

KADA GERIAUSIA ATLIKTI STERILIZACIJĄ/KASTRACIJĄ KATEI/KATINUI? VETERINARO ATSAKYMAS!

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą