• WWW.TAVOGYVUNAS.LT - INFORMACINIS PORTALAS GYVŪNŲ MYLĖTOJAMS!
  • El. paštas: info@tavogyvunas.lt

Žmogiški vaistai gyvūnams – PAVOJUS!!!

Žmogiški vaistai gyvūnams – PAVOJUS!!!
Žmogiški vaistai gyvūnams – PAVOJUS!!!

Dažnai nesusimąstome ir stengdamiesi padėti savo augintiniui nusprendžiame duoti jam savų vaistų. Tačiau, būtina žinoti, kad daugelis vaistų, kurie mums atrodo įprasti ir veiksmingi, gali būti mirties priežastis gyvūnui.

Ibuprofenas („Ibumetin“, „Ibuprofen“, „Ibuprom“), diklofenakas, naproksenas („Nalgesin“, „Epromul“), indometacinas („Metindol“), meloksikamas („Meloxicam-ratiopharm“), nimesulidas („Nimesil“), acetilsalicilio rūgštis („Aspirin“)“ – tai vaistai, kuriuos žmonės naudoja skausmui malšinti, uždegimui ir karščiavimui mažinti, tačiau šunų ir kačių organizmuose metaboliniai procesai vyksta skirtingai, todėl, jei po aspirino tabletės vienam gyvūnui nieko neatsitiko, kitam ta pati tabletė gali būti mirties priežastis.

Kaip pavyzdys – paracetamolio tabletė katei sukelia Heiz‘o kūnelių formavimąsi kraujyje ir vėliau vystosi hemolizė (kraujo irimas).

Gyvūnui apsinuodijus žmogiškaisiais vaistai pasireiškia vėmimas (kartais net su krauju), apetito nebuvimas, viduriavimas, tamsios išmatos (rodo kraujavimą į virškinimo traktą), pilvo skausmas.

Gali pakisti kvėpavimo dažnis ir gylis, sutrinka širdies veikla ir prasideda tachikardija, pažeidžiamos kepenys, kartais pasireiškia gelta, perforuojama (plyšta) žarnyno gleivinė ir gali prasidėti peritonitas (pilvaplėvės uždegimas)😫😫😫.

Todėl norime atkreipti dėmesį, kad gyvūno gydyti žmogiškaisiais vaistais, nepasitarus su veterinarijos gydytoju yra ypač pavojinga. Nerizikuokite savo mylimo šeimos draugo gyvybe ir jei pastebite, kad jūsų augintinis sunegalavo – kreipkitės į veterinarijos kliniką ir užtikrinkite saugų ir atsakingą gydymą.

Santakos Veterinarijos Klinika