Porelės pasivaikščiojimas Biržuose baigėsi nemaloniai prie kranto – kraupus siurprizas
13 Sau, 2020

Porelės pasivaikščiojimas Biržuose baigėsi nemaloniai: prie kranto – kraupus siurprizas

Pasivaikščioti išėjusi biržiečių pora Širvėnos ežero pakrantėje išvydo šiurpą keliantį vaizdą: ant žemės gulėjo sudraskytos gulbės likučiai, bolavo išskėsti sparnai, o aplink plačiu ratu buvo pribirę baltų plunksnų.

Matė kažką boluojant

Prieš kelias dienas biržiečiai Dalė ir Audris Mukai vaikščiodami Širvėnos ežero pakrante pastebėjo ten gulinčią negyvą gulbę. Pora pasakojo, kad žingsniuodami taku netoli Biržų pilies jie jau iš tolo pastebėjo centriniame miesto paplūdimyje kažką boluojant. „Iškart supratome, kad kažkas ten ne taip“, – trečiadienį sakė A.Mukas. Priėjusi artyn pora išvydo kraupų vaizdą – pakrantė buvo sėte nusėta baltomis plunksnomis. Šiek tiek tolėliau ant žemės gulėjo sudraskyta gulbė.

Iš paukščio nedaug kas tebuvo likę: nugara išgriaužta ir tik į šonus išskėsti sparnai gulėjo ant žemės. Taip pat nesimatė ir paukščio galvos, tačiau ji galėjo būti tiesiog po jo kūnu. Pora nesiryžo gaišenos liesti ir tik apžiūrėjo ją iš toliau.

Išsivaduoti nebegalėjo

A.Mukas nemano, kad gulbė tapo piktadarių auka. Jo spėjimu, paukštį sudraskė lapė, kiaunė ar šeškas. Šių plėšrūnų Biržuose gyventojai yra matę ne kartą. Tai, kad plunksnomis buvo nubarstyta nemaža dalis pakrantės, leidžia manyti, jog čia vyko nuožmi kova. Už kaklo nutverta gulbė aiškiai neturėjo nė menkiausio šanso ištrūkti iš žvėries nasrų. A.Mukas prisiminė prieš kelias dienas netoli namų Apaščios upėje matęs plaukiojančią gulbę. Jis spėjo, kad toji ir tapo plėšrūno grobiu, nes jos jau niekur aplink nebesimato.

Biržuose yra likę ir daugiau šių į šiltuosius kraštus neišskridusių paukščių.

Akis į akį su lape

Tai, kad mieste gyvena apsčiai laukinių žvėrių, A.Mukas ne kartą įsitikino savo akimis. Prieš kurį laiką šeimos augintas vilkšunis kieme buvo pagavęs kiaunę, o kitąsyk – šešką. Ne kartą žiemą jis matė palei tvorą sniege likusius lapių pėdsakus. Kiti biržiečiai prisiminė, kad viena ilgauodegė net buvo suvažinėta prie J.Basanavičiaus gatvės tilto per Apaščios upę. Gamtininkų nestebina tai, kad smulkūs plėšrūnai zuja miestuose. Čia jiems lengva susirasti maisto. Ne kartą žmonės matę prie šiukšlių konteinerių besisukiojančius žvėriukus. Žmonės yra matę per užšalusią Agluonos upę traukiančias lapes. Vienas biržietis prisiminė, kad vėlų vakarą grįžęs į namus akis į akį susidūrė su prie daugiabučio laiptinės stovinčia lape. „Žvėris nė kiek manęs nebijojo. Tik likus maždaug 10 metrų, lapė neskubėdama nubidzeno į šoną“, – sakė jis.

Prieš kurį laiką vienas Žemaitės gatvėje gyvenantis biržietis aptiko vielinėje tvoroje įstrigusį šešką. Vaduojant spurdantį žvėrį žmonėms teko mautis pirštines, nes tas vis taikėsi įkąsti.

Darius Krasauskas Panskliautas.lt

Informacijos šaltinis: lrytas.lt

https://www.lrytas.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE:

VOKIEČIŲ MAŽŲJŲ ŠPICŲ VADA VEISLYNE ANGELO BUČINYS

AUGINTINIŲ APRANGA ŠALTUOJU METŲ LAIKU: SVEIKATA AR MADA?

KADA GERIAUSIA ATLIKTI STERILIZACIJĄ/KASTRACIJĄ KATEI/KATINUI? VETERINARO ATSAKYMAS!

GERIAUSIAS VETERINARAS JŪSŲ AUGINTINIUI. KOKS JIS?

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą