Po šventinės nakties – šimtai nugaišusių paukščių nepaisė draudimo leisti fejerverkus
3 Sau, 2021

Po šventinės nakties – šimtai nugaišusių paukščių

Italijos sostinės gatvėse penktadienį, po naujametinių fejerverkų nakties, buvo rasta šimtai negyvų paukščių, o gyvūnų teisių grupės piktinosi šiomis „žudynėmis“. Nuotraukose ir vaizdo įrašuose, nufilmuotuose prie Romos pagrindinės traukinių stoties, matyti daugybė ant žemės gulinčių negyvų paukščių, daugiausiai varnėnų.

Jų žūties priežastis nėra aiški, bet Tarptautinė gyvūnų apsaugos organizacija (OIPA) nurodė, kad incidentas veikiausiai susijęs su itin garsiais petardų ir kitų pirotechninių užtaisų sprogimais rajone, kuriame esama daug želdinių, tinkamų paukščiams perėti.

„Gali būti, kad jie nugaišo iš baimės. Jie gali pakilti pulku ir atsitrenkti vieni į kitus arba įsirėžti į langus ar elektros linijas. Taip pat neužmirškime, kad jie taip pat gali nugaišti nuo širdies smūgio“, – salė OIPA atstovė Loredana Diglio. Ji atkreipė dėmesį, kad kiekvienais metais fejerverkai smarkiai išgąsdina laukinius ir naminius gyvūnus, sutrikdo jų sveikatą ir kartais būna pražūtingi.

Neįprastai gausi paukščių žūtis Romoje buvo užfiksuota nepaisant draudimo asmenims leisti fejerverkus, kurio paprastai nebūna paisoma, taip pat nuo 22 val. galiojusios komendanto valandos dėl koronaviruso pandemijos. OIPA Italijos padalinys paragino uždrausti pardavinėti asmenims petardas ir kitus fejerverkus, argumentuodamas, kad jie kelia pavojų gyvūnams.

BNS, AP ir lrytas.lt inf.

Informacijos šaltinis: lrytas.lt

https://www.lrytas.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE:

KĄ DOVANOSIME ŠIAIS METAIS SAVO AUGINTINIAMS? GERIAUSIA KALĖDINĖ DOVANA JŪSŲ GYVŪNUI!

ERKĖS BUNDA: PATARIMAI KAIP APSAUGOTI SAVO AUGINTINIUS NUO ERKIŲ PLATINAMŲ LIGŲ

KADA GERIAUSIA ATLIKTI STERILIZACIJĄ/KASTRACIJĄ KATEI/KATINUI? VETERINARO ATSAKYMAS!

GERIAUSIAS VETERINARAS JŪSŲ AUGINTINIUI. KOKS JIS?

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą