6 Gru, 2022

Planuojate įsigyti šunį? 10 klausimų, į kuriuos pirmiausia privalote atsakyti

Šunys yra geriausi žmogaus draugai, su kuriais dalinamės beveik visais mūsų žmogiškojo gyvenimo aspektais – nuo darbo iki draugystės. Tačiau priimti šunį į savo namus yra didelis įsipareigojimas ir nėra bei neturėtų būti lengvas sprendimas.

Užtenka pažvelgti į vietinę gyvūnų prieglaudą ir pamatysite, kokie būna rezultatai, kai žmonės perka šunį dėl užgaidos arba neatlikę namų darbų. Šunų, likusių be namų, skaičius yra šokiruojantis. Taigi, jei ketinate priimti naują augintinį į savo namus, pirmiausia atsakykite į šiuos dešimt klausimų.

Ar dabar tinkamas laikas šuniui?

Nesvarbu, ar galvojate apie jauną šuniuką, ar apie vyresnį šunį iš prieglaudos, naujam šuniui prireiks laiko apsiprasti jūsų namuose. Įsitikinkite, kad visos kitos jūsų gyvenimo sritys sutvarkytos, kad galėtumėte visiškai susitelkti ir padėti gyvūnui įsikurti. Jei ruošiatės kraustytis į naujus namus, laukiatės kūdikio ar net ruošiatės rengti šeimos šventę – dabar gali būti netinkamas laikas. Pagalvokite: ar teisinga tikėtis, kad šuo susidoros su visu šituo naujuose namuose?

Ar galiu sau leisti įsigyti šunį?

Šunys kainuoja brangiai, o pradinė įsigijimo kaina yra tik pradžia. Juos reikia šerti, nukirminti ir skiepyti, o įvykus nelaimingam atsitikimui ar susirgus gali tekti patirti papildomų išlaidų. Jūsų šuo gali būti su jumis penkiolika metų, o vyresnio amžiaus šunims, kaip ir žmonėms, dažnai reikia vaistų. Nesvarbu, ar nuspręsite atsidėti santaupų, kad pasiruoštumėte nemaloniems netikėtumams, ar įsigysite naminių gyvūnėlių draudimą, labai svarbu atsižvelgti į bendras šuns gyvenimo išlaidas.

Ar turiu laiko šuniui?

Šunims reikia jūsų laiko – nuo reguliarių pasivaikščiojimų ir dresūros iki vizitų pas veterinarijos gydytoją ir laisvo laiko kartu. Jų negalima palikti vienų visą dieną, jais reikia rūpintis, kai esate darbe arba atostogaujate, todėl turite apsvarstyti, kas juos prižiūrės, kai jūs negalėsite, ir kokias išlaidas tai sukels. Yra daugybė paslaugų, tačiau skirkite laiko įsitikinti, kad radote atsakingą paslaugų teikėją.

Ar turiu vietos šuniui?

Šunys būna įvairių veislių ir dydžių, tačiau net ir pačiam mažiausiam šuniui reikia erdvės – nuo ramios vietos poilsiui iki vietos žaidimams. Apsvarstykite, ar turite galimybę naudotis sodu, kad šuo galėtų atlikti gamtinius reikalus ir pasivaikščioti. Taip pat svarbu, kad jūsų šuo turėtų saugią erdvę, kurioje galėtų leisti laiką be pavadėlio.

Kokios veislės šuo man tinka?

Didelė šunų veislių įvairovė reiškia, kad šunį gali rasti beveik kiekvienas. Tačiau labai svarbu rinktis pagal gyvenimo būdą, o ne pagal išvaizdą, nes visų veislių šunų poreikiai labai skiriasi. Pavyzdžiui, Sibiro haskiai buvo išvesti bėgioti, todėl nebus laimingi, jei visą dieną bus palikti vieni bute, o vakare turės tik dešimt minučių pasivaikščioti iki parduotuvės. Daugelis grynaveislių šunų taip pat turi polinkį į tam tikras sveikatos problemas, kurias prieš pasirinkdami turite atidžiai išnagrinėti.

Kokio amžiaus šuo man tinka?

Suaugęs šuo ar mažas šuniukas? Abiem atvejais reikia investicijų ir dresūros. Pavyzdžiui, vyresnio amžiaus šuo tikriausiai bus išmokytas gyventi namuose, bus kastruotas ir turės tam tikro lygio pagrindinius paklusnumo mokymus. Tačiau jis gali būti turėjęs neigiamos patirties ir dėl to būti įgijęs elgesio ar sveikatos problemų. Kita vertus, šuniukas turės visko išmokti iš jūsų. Mokymas yra sunkus, bet naudingas darbas. Turėsite atsargiai supažindinti juos su daugybe naujų teigiamų patirčių, tačiau mokydamiesi jie padarys daugybę klaidų!

Iš kur bus kilęs mano šuo?

Šunys turėtų būti tik iš patikimų veisėjų arba gyvūnų prieglaudų. NIEKADA nepirkite šuns internetu iš neaiškių asmenų. Šunkų daugintojai yra didelė problema, todėl vykdami kartu pasiimkite patyrusį žmogų. Įspėjamieji signalai – tai negalėjimas pamatyti šuniukų su motina, vadų ir veislių mišrūnai arba bet kokie ligos požymiai. Jei abejojate, nerizikuokite ir praneškite apie tai tarnyboms. Būkite pasirengę laukti – atsakingi veisėjai kasmet turi tik kelias vadas, o gyvūnų prieglaudos jums gali rasti šunį, atsižvelgiant į jūsų poreikius ir gyvenimo būdą.

Kur lankysis šuo?

Prieš imdami šunį namo, išsiaiškinkite, kokios paslaugos yra teikiamos jūsų gyvenamojoje vietoje. Jūsų šuniui prireiks geros veterinarijos klinikos ir atsakingų, pozityviuoju mokymu pagrįstų dresūros kursų, kirpyklos. Pasiteiraukite draugų, kur jie rekomenduotų apsilankyti, ir aplankykite tas vietas, kad sužinotumėte, kur jūsų šuo praleis laiką. Neigiama patirtis gali turėti didžiulę įtaką bet kuriam šuniui, todėl daug geriau patikrinti iš anksto ir išvengti problemų vėliau.

Ką mano šeima mano apie šunį?

Kad ir kaip būtų keista, ne visi yra šunų mylėtojai! Jei negyvenate vieni, jūsų šuo gyvens naujuose namuose kartu su kitais šeimos nariais, kurie turėtų dalyvauti priimant sprendimus. Kai kurie žmonės gali būti alergiški šunims arba net jų bijoti, taip pat nepamirškite pagalvoti apie svečius ir visus esamus naminius gyvūnus. Katės gali darniai sugyventi su šunimis, tačiau tai reikėtų aptarti su gyvūnų prieglaudomis, nes kai kurie šunys gali tam būti netinkami. Triušiai, žiurkėnai ir kiti maži gyvūnai taip pat yra svarbūs ir juos reikia saugoti nuo natūralių plėšrūnų!

Planuojate įsigyti šunį 10 klausimų, į kuriuos pirmiausia privalote atsakyti. V.Skaraičio nuotr.
Planuojate įsigyti šunį? 10 klausimų, į kuriuos pirmiausia privalote atsakyti. V.Skaraičio nuotr.

Ar turiu pakankamai įsipareigojimų šuniui?

Šunims reikia neįtikėtinai daug įsipareigojimų. Jei esate namisėda, pagalvokite, kad naujam šuniukui gali pasitaikyti nesklandumų atliekant gamtinius reikalus ir jis kramtys neleistinus daiktus (net ir suaugę šunys nėra nuo to apsaugoti)! Jei nemėgstate pasivaikščioti, atsižvelkite į tai, kad jūsų šunį reikės vedžioti kiekvieną dieną bet kokiu oru, o be vedžiojimo jis taps nelaimingas ir galimai destruktyvus. Jei esate nekantrus, nepamirškite, kad jūsų šuo nesupras šauksmo, jam visą gyvenimą reikės malonaus, kantraus ir dėmesingo dresavimo. Šunys nėra mašinos ir, kaip ir kiekvienas iš mūsų, daro klaidų!

Parengta pagal onekindplanet.org

Informacijos šaltinis: lrytas.lt

https://www.lrytas.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE:

AUGINTINIO SEKIKLIS: KUO JIS NAUDINGAS?

BARF MITYBA – KAS TAI?

IEŠKANTIEMS SAVO AUGINTINIUI PRIŽIŪRĖTOJO ATOSTOGŲ METU, SVETAINĖ YOOPIES.LT DOVANOJA 40% NUOLAIDĄ PREMIUM NARYSTEI!

KAS PASIRŪPINS JŪSŲ AUGINTINIU ATOSTOGŲ METU? TRUMPAS GIDAS ŠEIMININKAMS, KUR PALIKTI AUGINTINĮ JUMS IŠVYKUS

KRISTINOS VETERINARIJOS CENTRAS – VIENINTELĖ TOKIO POBŪDŽIO KLINIKA AUKŠTAITIJOJE!

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą