5 Kov, 2018

Pildome akvariumą naujais gyventojais. Kokias žuvytes pasirinkti?

Apie akvariumo naudą žino kiekvienas. Žmonės, auginantys įvairias žuvytes, laimi ramybę, atsipalaidavimą bei žinoma pramogą. Labai smagu žiūrėti į plaukiojančias ryškiaspalves akvariumo gyventojas. Taigi, norime jų turėti kuo daugiau ir kuo įvairesnių. Deja, ne visos žuvelės dera tarpusavyje, sutaria ar gali gyventi vienoje talpoje. Prieš pildant akvariumą naujais gyventojais, verta pasidomėti kas su kuo draugauja, kokia reikalinga priežiūra ir mityba kiekvienos rūšies žuvytei.

Aprašysime keletą rūšių:

Gupija

Viena populiariausių akvariumo gyventojų, nereikalaujanti ypatingos priežiūros, draugiška, taiki, tinka auginti bendram akvariumui. Auga iki 6cm ir gyvena apie 4 metus. Jos nėra išrankios maistui, Valgo bet kokį sausą maistą, skirtą žuvytėms, tačiau neatsisako ir gyvo, pvz. dafnijų, ciklopų. Jei norite spalvotos ir ilga uodega žuvelės, rinkitės patinus. Jie gerokai mažesni už pateles, tačiau ir stipriai spalvingesni ir margesni. Jei laikysite ir patelių, ir patinų, greitu laiku Jūsų akvariumo gyventojų padaugės. Tai gyvavedės žuvys, patinas apvaisina patelę ir jau po 1-1.5mėn. galima laukti jauniklių. Patelės išneršia pilnai išsivysčiusius jauniklius, kurie iškart tampa nepriklausomi: ieško maisto ir slepiasi nuo pavojaus. Kartą apvaisinta patelė, gali neršti apie 6 kartus. Svarbiausia mažylius atskirti nuo viso akvariumo gyventojų, kad jie nebūtų suėsti. Tam yra skirtų įvairių tinklelių, kurie montuojasi tame pačiame akvariume. Gupijos nėra labai jautrios temperatūrai, joms tinka ir 18°C, ir 28°C temperatūra.

Gaidelis

Tai taip pat viena iš populiariausių žuvyčių mūsų akvariumuose. Gaidelis vadinamas šiuo vardu ne be reikalo – labai mėgsta peštis, dėl to dviejų gaidelių viename akvariume auginti nepatartina. Auga iki 7cm. ir gyvena iki 3m. Vėlgi patinai gali puikuotis išskirtiniu grožiu labiau nei patelės. Jie turi ilgus pelekus ir pasižymi įvairia spalvų gama. Gaidelis yra pakankamai lepūs vandens temperatūrai. Ji niekada neturėtų nukrist žemiau 24°C. Gaidelius galima laikyti bendrame akvariume, jeigu nėra pelekus kramtančių agresyvių žuvų. Gaidelių gali valgyti mėsą, jų virškinimo sistema tam puikiai pritaikyta. Taip pat kuo puikiausiai valgo ir sausą, šaldytą maistą.

Neonai

Yra kelių rūšių: paprastieji ir raudonieji. Kaip juos atskirti? Raudonieji turi raudoną juostą žemesnėje kūno dalyje, kuri eina nuo pat galvos iki uodegos, o pas paprastuosius – raudona juosta tik nuo vidurio kūno iki uodegos. Ar kada matėte kaip jie smagiai šviečia? Tai dar vienas privalomas Jūsų akvariumo gyventojas. Žinoma, jų priežiūra reikalauja ne tik pradedančiųjų žinių. Jie mėgsta itin minkštą vandenį. Neonai, taikūs žuveliukai, tinkantys bendram akvariumui, raudonieji gyvena gana trumpai, apie 4 metus, o paprastieji gali ir iki 8 metų džiuginti jus. Temperatūra turi būti šilta 22 – 26°C. Akvariumą neonams patartina užsodinti tankiais augalais, taip pat laikyti paviršiuje plaukiojančių augalų, kad jie turėtų kur pasislėpti. Šios žuvys labai mėgsta draugiją ir būriuotis, taigi, joms labai patiktų, jei akvariume jų būtų ne mažiau nei 10 vienetų.

Ancistrusas

Šis ilgaūsis šamukas reikalingas kiekviename akvariume. Jie ne tik puošia akvariumą, tačiau ir puikia jį valo. Tai draugiški ir labai taikūs akvariumo darbininkai, valantys stiklus, augalus ir dekoracijas nuo dumblių. Dėl savo unikalios burnos, gali keletą valandų išbūti prisisiurbę prie stiklo. Kol jauni, dažnai matosi akvariume, užaugę mėgsta slėptis ir išlenda tik naktimis. Auga iki 15 cm. Minta daržovėmis, minkštais dumbliais ar sliekais. Patinai užauga didesni nei patelės ir turi gerokai ilgesnius ūsus. Rekomenduojama vandens temperatūra akvariume 23-27C. Gyvena iki 12 metų.

www.tavogyvunas.lt Visos teisės saugomos. Be raštiško leidimo, straipsnius perpublikuoti griežtai draudžiama.

TAIP PAT SKAITYKITE:

AKVARIUMAS TURI TEIKTI DŽIAUGSMĄ IR JO GYVENTOJAMS

AUGINAME AUKSINĘ ŽUVELĘ

KASDIENINĖ AKVARIUMO PRIEŽIŪRA. KĄ BŪTINA ŽINOTI KIEKVIENAM, TURINČIAM AKVARIUMĄ

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą