PETICIJA - FIFA: sustabdykite benamių šunų žudymą prieš Pasaulio futbolo čempionato rungtynes
22 Geg, 2018

PETICIJA – FIFA: sustabdykite benamių šunų žudymą prieš Pasaulio futbolo čempionato rungtynes

Kam: Gianni Infantino, Prezidentas, FIFA

Nutraukite beglobių šunų skerdimą. Pridėkite gyvūnų gerovės sąlygą į FIFA etikos kodeksą.

FIFA Pasaulio Čempionatas yra vienas svarbiausių sporto renginių pasaulyje. Aukščiausio lygio sportininkai susirenka pademonstruoti savo sugebėjimų ir įkvėpti viso pasaulio žmones siekti užsibrėžtų tikslų. Daugelyje šalių, pasaulio futbolo čempionatas tampa išskirtine švente visoje šalyje. Deja, šis renginys garsėja pranešimais apie žiaurius benamių kačių, šunų ir paukščių naikinimus čempionatą rengiančių šalių miestų gatvėse.

Nuotraukos, kuriose užfiksuoti pavojingomis cheminėmis medžiagomis nunuodytų gyvūnų kūnai visame pasaulyje sulaukė didžiulio pasipiktinimo. Nors žiaurus šunų žudymas nesprendžia problemos kylančios dėl valkataujančių gyvūnų, valstybių valdžios institucijos dažnai remia nehumanišką beglobių gyvūnų žudymą kaip tinkamą gatvių „valymo“ būdą.

FIFA privalo daryti viską, kad tokių veiksmų būtų išvengta. FIFA etikos kodekse teigiama, kad „ FIFA nuolat siekia apsaugoti futbolo, ypač FIFA, įvaizdį nuo pavojaus ar žalos, atsiradusios dėl neteisėtų, amoralių ar neetiškų metodų ir praktikos“. Akivaizdu, kad bet koks Pasaulio futbolo čempionato ryšys su benamių gyvūnų terorizavimu ir nuodijimu dėl savo amoralumo ir neetiškumo prieštarauja FIFA etikos kodeksui.

Mes raginame Jus įtraukti gyvūnų gerovės sąlygą į FIFA etikos kodeksą, nurodantį, kad visos valstybės organizatorės negali dalyvauti nehumaniškame ir neveiksmingame beglobių gyvūnų skerdime prieš Pasaulio Čempionatus ar jų metu. Valstybės turėtų būti skatinamos investuoti į patikimas ir ilgalaikes sterilizacijos-kastravimo programas, kartu su didesniu finansavimu gyvūnų gelbėjimo centrams ir prieglaudoms. Jei būtina atlikti eutanazijas gyvūnams, kurie kenčia nuo didelio skausmo ar streso, ir nėra galimybės skausmą palengvinti, kad būtų užtikrinta aukšta gyvenimo kokybė, šios procedūros turėtų būti atliekamos laikantis Jungtinių Amerikos Valstijų „Humaniškos visuomenės“ (angl. Humane Society) gairių.

Kaip valdymo organas, kuris parenka renginius organizuosiančias valstybes ir užtikrina futbolo reputaciją visame pasaulyje, FIFA privalo prisiimti atsakomybę už beglobių gyvūnų mirtis. Mes skatiname Jus atlikti savo pareigą sustabdant šiuos žudymus ir užkirsti kelią daugeliui kitų ateityje.

PASIRAŠYTI PETICIJĄ

VšĮ „Tušti narvai“
Gerosios vilties g. 16-3, Vilnius
info@tustinarvai.lt

https://www.tustinarvai.lt/

Tavogyvunas.lt

1 komentaras

  1. Gyvūnai turi būti mylimi ir jų NEGALIMA žudyti.

Palikti komentarą