6 Lap, 2018

Per trejus metus siūlo nemokamai sužymėti visus šunis ir kates

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika kartu su kitais Seimo nariais registruoja Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas, kuriomis siekiama išspręsti sisteminį naminių gyvūnų ženklinimo poreikį. Tai padės išvengti problemų, kurias sukelia neatsakingi gyvūnų augintojai, nelegalūs daugintojai ar pardavėjai.

„Siūlome, kad kates ir šunis būtų privaloma ženklinti poodinėmis mikroschemomis, o jų registravimą ir ženklinimą organizuotų vietos savivaldybės, Žėmės ūkio ministerija ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. 2019-aisiais metais valstybės lėšomis bus nemokamai ženklinami visi šunys, o 2020-aisiais dar ir katės, todėl gyventojams rūpesčių nekils ir kaštus padengs specialiai numatytas valstybinis finansavimas“, – sakė Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika.

Įstatymo projektą registravo skirtingas Seimo frakcijas atstovaujančių Seimo narių grupė – Kęstutis Mažeika, Algimantas Dumbrava, Eugenijus Gentvilas, Edmundas Pupinis, Rimas Andrikis, Antanas Vinkus ir kiti.

Preliminariai vertinama, jog pagal tikėtiną vidutinę mikroschemos bei paslaugos teikimo kainą, kuri sieks apie 5 eurus, pereinamuoju laikotarpiu bus kompensuojama visiems gyvūnų šeimininkams. Bendra visų gyvūnų augintinių ženklinimo kaina gali siekti iki 6 mln. eurų. Planuojama, jog šių lėšų poreikis pasiskirstys per trejus metus ir kasmet sieks po 2 mln. eurų. Numatoma, kad ženklinimo programoms lėšas bus skiriamos per Savivaldybių aplinkos apsaugos rėmimo specialiąją programą, kurios pajamos šiais metais ženkliai didės dėl padidėjusių gamtos išteklių mokesčių ir lėšų perskirstymo. Šias lėšas savivaldybės galės naudoti ne tik kačių ir šunų ženklinimui, bet ir kastracijos ir kitoms programoms.

Pasak Kęstučio Mažeikos, privalomo ženklinimo praktika paplitusi beveik visose Europos Sąjungos šalyse, tai leidžia apsaugoti ir pačius gyvūnus (nes pasiklydusius lengvai galima grąžinti savininkams), ir sutaupo pačių gyvūnų augintojų laiką, kai pabėgusio ir paklydusio augintinio paieškoms tenka skirti daug laiko ir lėšų. Be to, ES teisės aktai numato, kad keliauti galima tik su paženklintais augintiniais. Tuo pat metu ženklinimas įpareigoja atsakingai rūpintis gyvūnu visą jo gyvenimą. Ankstesni siūlymai privalomai ženklinti susilaukdavo pasipriešinimo, nes atitinkamos programos buvo siūlomos finansuoti gyventojų lėšomis. Dabar teikiamas modelis šios kritikos turėtų išvengti, nes gyvūnų apsaugą siūloma finansuoti padidėjusiomis pajamomis aplinkos apsaugos rėmimo programoje ir teisę ženklinti suteikiant ne tik veterinarijos gydytojams bet ir visuomenininkams, t.y. gyvūnų globos įstaigų asmenims, išklausiusiems specialius kursus Veterinarijos akademijoje.

Informacijos šaltinis: lrytas.lt

https://www.lrytas.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE:

GERIAUSIAS VETERINARAS JŪSŲ AUGINTINIUI. KOKS JIS?

KADA GERIAUSIA ATLIKTI STERILIZACIJĄ/KASTRACIJĄ KATEI/KATINUI? VETERINARO ATSAKYMAS!

KAIP IŠSIRINKTI TINKAMIAUSIĄ VETERINARIJOS KLINIKĄ SAVO AUGINTINIUI?

ŠUNŲ VEISLĖS: AMERIKIEČIŲ STAFORDŠYRO TERJERAS (AMERICAN STAFFORDSHIRE TERRIER) – ATKAKLUS, STIPRIOS VALIOS, IŠTIKIMAS DRAUGAS

KAČIŲ VEISLĖS: KURILŲ BOBTEILAI (KURILIAN BOBTAIL) – TAI ŠUO IR KATĖ VIENAME

Tavogyvunas.lt

2 comments

  1. Anonimas
    says:

    Zenklinimas yra gerai, bet benamiu sterializacijos, ir ne tik benamiu yra dar didesne problema kuria reikia spresti ne ziurint pro pirstus…. turi buti remiami ir vykdomi grieztai kontroliuojant sterializavimai… gyventojai turetu drasiai kreiptis i savivaldybes zinodami, kad pagalba gyvunams bus suteikta, ir negavus jos tureti kontaktus istaigos, kuri kontroliuotu grieztai savivaldybiu darba, nes is asmenines patirties galiu pasakyti jog savivaldybes dar vis ziuri pro pirstus ir nesiima veiklos kai i juos kreipiamasi, zada zada, kol zmones nuleidzia rankas, o gyvunai toliau vargsta…. paprasciausia ieskantis pagalbos zmogus yra stumdomas nuo vienos istaigos iki kitos, turi veikt griezta kontrole, kitaip nieko nebus….. bjauriausia kai savanoriskai zmones siulo pagalba, maitina, net siulo finansuot savomis lesomis gydymus ar sterializacijas ir tepraso padeti pagauti, o i ta pagalba numota ranka buna, uz ne darbo atlikima manau turetu buti pradziai ispejimai po to baudos, be to savivaldybes turetu tureti gaudykles visos, kad esant poreikiui netektu meluot, kad gaudykles negaunam ir t.t. Tai netusti plepalai, bet taip vyksta.

  2. Anonimas
    says:

    As palikau jau viena komentara, bet pasakysiu dar kaip vyksta savivaldybiu darbas, gal ne visu, bet pvz. Smalininkuose buvo taip. Ismete suneli kazkas, skambinu per interneta nurodytos moters kontaktais i Mindraja, kuri yra atsakinga uz gyvuneliu gaudyma musu rajonuose, ten pasakyta buvo, kad pirma reikia kreiptis i seniunija ir tik pastarajai davus pranesima jie atvyks gaudyt, na ka paskambinu i seniunija del situacijos… ten juokingai atsakoma, kad taip taip zinom mes del to suns, bet va yra ir kaciuku tai va laukiam, kad visus vienu metu, jo kreipsimes…. ka kita diena pasuku vel i Mindraja ar gavo pranesima, ten man buvo atsakyta, kad jokio, tada vel i seniunija, ten neatsizvelgiant i tai, kad turejo duot pranesima Mindrajai ir turejo jie atvykti gaudyt, atsake, kad seniunas iesko gaudykles, kad jos ieskojo per pazistamus zinau, bet finisas toks, kad suneli per pusantros sav.pati be gaudykles pasigavau, o kaciukai toliau sekmingai laukia lauke ziemos, viena suaugus matos, kad serga, manau su akytem problema, neina arti prieit… na, bet stai kaip dirba savivaldybes ir kaip rupi gyvunai… P.s. i seniunija kreipiaus ne as viena, deja….

Palikti komentarą