Per Australijos gaisrus vombatai išgelbėjo daugybę gyvūnų
20 Sau, 2020

Per Australijos gaisrus vombatai išgelbėjo daugybę gyvūnų

Didieji Australijos graužikai daugybę smulkesnių gyvūnų išgelbėjo nuo didžiulių žemyną apėmusių gaisrų, įsileisdami juos į savo olas. Apie tokį vombatams nebūdingą elgesį pranešė organizacija „Greenpeace“.

„Daugybė mažų gyvūnų išvengė mirties nuo ugnies tik todėl, kad vombatai įsileido juos į savo didelius ir tvirtus urvus“, – rašoma agentūros puslapyje.

Ekspertai pabrėžė, kad toks elgesys vombatams nėra būdingas. Paprastai jie agresyviai gina savo olas – daugybę išsišakojimų turinčias požemines sistemas, kurios gali būti 20 m ilgio ir 3,5 m gylio. Vombatai turi labai aštrius ir pavojingus nagus – į jų valdas įsibrovusiems gyvūnams gali labai nepasisekti.

Matyt, ekstremalioje situacijoje jų instinktai nesuveikė, todėl maži gyvūnai turėjo galimybę saugiai pasislėpti karingųjų vombatų urvuose.

Vombatas © Pixabay.com
Vombatas © Pixabay.com

Australija yra vienintelis žemynas, kuriame gyvena vombatai. Tai didžiausi planetos graužikai, kurie kasa olas. Vidutiniškai jų svoris yra 25–35 kg, kūno ilgis – 70–130 cm. Dėl savo dydžio, įspūdingų nagų, dantų ir specialaus skydo, esančio dubens kauluose, vombatai gamtoje beveik neturi priešų.

vombatas© Pixabay.com
Vombatas© Pixabay.com

Nors šiuos gyvūnus gresiant pavojui sunku būtų pavadinti taikiais, jie lengvai prijaukinami ir yra gana draugiški. Dažniausiai vombatai yra pakankamai lėti, tačiau prireikus gali pasiekti įspūdingą greitį – net iki 40 km/val.

Australijos gyventojai vombatus praminė superherojais, kurie padėjo sumažinti katastrofos pasekmes gamtai. „Jeigu tik daugiau žmonių taip elgtųsi…“ – tokie įrašai šiuo metu mirga socialiniuose tinkluose.

Informacijos šaltinis:

TAIP PAT SKAITYKITE:

VOKIEČIŲ MAŽŲJŲ ŠPICŲ VADA VEISLYNE ANGELO BUČINYS

AUGINTINIŲ APRANGA ŠALTUOJU METŲ LAIKU: SVEIKATA AR MADA?

KADA GERIAUSIA ATLIKTI STERILIZACIJĄ/KASTRACIJĄ KATEI/KATINUI? VETERINARO ATSAKYMAS!

GERIAUSIAS VETERINARAS JŪSŲ AUGINTINIUI. KOKS JIS?

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą