30 Sau, 2018

Patarimai šinšilų augintojams

Šinšilas labai lengva prižiūrėti. Skirtingai negu daugelis kitų smulkių gyvūnėlių, tokių kaip šeškai ar žiurkėnai, jos labai švarios – jei tik gyvena tinkamoje aplinkoje.

Trumpa informacija:

gyvenimo trukmė: apie 15 metų
vidutinis dydis: 20 – 38 cm (uodega 8 – 16 cm).
vidutinis svoris: 0,5 – 1 kg
nėštumo trukmė: 110 – 112 dienų
vadą sudaro 2 mažyliai. Atjunkomi 6 – 8 savaitę.

Karštis yra šinšilų priešas Nr. 1. Niekada nepalikite augintinio tiesioginiuose saulės spinduliuose. Nelaikykite ir skersvėjyje.

Šinšilų narvelyje nerekomenduojama naudoti kedro drožlių, kadangi jos gali būti toksiškos. Geriau rinktis džiovintą pušį.

Bent kas 2 – 3 dienas sudarykite šinšilai sąlygas nusimaudyti smėlyje. Nemaudykite šinšilos vandenyje – tai gali sukelti šoką.

Pasiūlykite šinšilai medinių kramtomų žaislų. Galima rinktis iš skirtų papūgoms.

Šinšiloms kaip maistą visada duokite šviežias granules ir šviežią šieną. Tokių augalų kaip liucerna, dobilai, vikiai, šienas šinšiloms duoti nepatariama. Neduokite ir vandeningų maisto produktų, pvz., salotų lapų.

Jei šinšilai užkietėjo viduriai, galite jai pasiūlyti keletą razinų. Viduriavimą sumažinti gali keletas paprastų smulkintų kviečių sausainių.

Šerdami išsirinkite vieną prekės ženklą ir jo nekeiskite. Jei tai tenka padaryti, keiskite palaipsniui, įmaišant naujo pašaro į senąjį.

Nepersistenkite lepindami augintinį. Dienai visai užteks 1 – 2 razinų ar saulėgrąžų sėklų. Jaunesnių kaip 0,5 m. amžiaus šinšilų visai nederėtų lepinti skanėstais arba rinktis specialiai jos skirtus skanumynus.

Negalima šinšiloms duoti distiliuoto vandens – iš jo pašalintos visos maistinės medžiagos.

Informacijos šaltinis: www.vetvila.lt

TAIP PAT SKAITYKITE

NAMINIAI GYVŪNAI ALERGIŠKIEMS ŽMONĖMS

GRAUŽIKAI – KOKIUS MĖGSTAME AUGINTI NAMUOSE

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą