Pas kaimyną užsukęs radviliškietis pavogė pavedžioti pasikviestą veislinį šunį
15 Lie, 2021

Pas kaimyną užsukęs radviliškietis pavogė pavedžioti pasikviestą veislinį šunį

Radviliškyje gyvenantis devynerius kartus, daugiausia už vagystes, teistas 38 metų Valdemaras Baravykas vėl sulaukė bausmės. Šįkart recidyvistas turėjo atsakyti už veislinio šuns vagystę.

Kadangi vyras kaltu prisipažino ir gailėjosi bei sutiko su prokuroro jam pasiūlyta bausme, procesas dėl šuns vagystės buvo baigtas baudžiamuoju įsakymu. Prokuroro sprendimą dėl proceso užbaigimo baudžiamuoju įsakymu patvirtinusi Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Deimantė Andrulytė V.Baravykui skyrė vienerių metų laisvės apribojimo bausmę ir įpareigojo jį pradėti dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje.

Išgėrė kelis litrus degtinės

Tūkstančio eurų vertės labradoro retriverio veislės šunį V.Baravykas iš savo sugėrovo kaimynės pavogė net du kartus. Pirmą kartą pasivedžiojęs šunį radviliškietis jį pats grąžino šeimininkei. Antrą kartą pavogtą šunį rado policijos pareigūnai. Kaltu dėl jam inkriminuoto nusikaltimo prisipažinęs V.Baravykas paaiškino, kad balandžio 10-osios vakare užsuko į svečius pas Radviliškyje gyvenantį pažįstamą ir ten su kompanija girtavo. Vyras sakė tą vakarą išgėręs keletą litrų degtinės, bet viską gerai prisimenąs. Pasak V.Baravyko, jis pavogti šuns neketino, o tik norėjo jį pavedžioti, nes pagailo voljere nakčiai palikto gyvūno. Atidaręs voljero duris, V.Baravykas pasikvietė šunį. Gyvūnas ėjo kartu, todėl jį parsivedė namo, o kitą rytą grąžino šeimininkei, pasakęs, kad šunį rado bėgiojantį prie parduotuvės.

Kodėl paėmė svetimą šunį, V.Baravykas paaiškinti negalėjo. Vyras sakė tiesiog norėjęs šunį pavedžioti ir tvirtino, kad du prieš tai du išgertos degtinės litrai tokiam sprendimui įtakos neturėjo.

Vėl panoro pavedžioti šunį

Po savaitės, balandžio 19-ąją V.Baravykas vėl dalyvavo išgertuvėse, per kurias išmaukė sau įprastus kelis litrus degtinės. Apgirtusiam vyrui vėl prireikė kaimynės šuns. Labradoro retriverį iš voljero išsivedęs V.Baravykas nuvyko pas kitus pažįstamus, parodė jiems šunį ir pasakė, kad tai jo šuo. Vyras vėl aiškino tenorėjęs šunį pavedžioti, o vėliau būtų grąžinęs šeimininkei, tačiau to padaryti nespėjo, nes pas jį atvyko policijos pareigūnai.

Pasigyrė, kad jį pažįsta policininkai

Labradoro retriverio veislės šunį auginanti radviliškietė sakė, kad pirmą kartą savo šuns pasigedo balandžio 11-osios ryte, kai rado atviras voljero duris. Moteris sakė, kad pats šuo voljero, kuriame leisdavo naktį, durų atsidaryti negalėjo, todėl apie dingusį augintinį šeimininkė paskelbė socialiniame tinkle „facebook“. Pasak šeimininkės, prieš vidurdienį jai šunį parvedė nepažįstamas vyras, kuris prisistatė pavarde ir užsiminė, kad „jį puikiai žino policijos pareigūnai“. Šunį parvedęs vyras tvirtino radęs jį bėgiojantį prie parduotuvės.

Priminė apie ankstesnį šuns dingimą

Naktį į balandžio 19-ąją radviliškietė sakė girdėjusi šuns lojimą,. Moteris matė per tvorą į kiemą įšokančius du vyrus. Išėjusi į kiemą šeimininkė pagrasino neprašytiems svečiams iškviesti policiją, tačiau to nepadarė. Kadangi triukšmas nesiliovė, moteris su savo vyru išėjo į kiemą ir pastebėjo išlaužtus voljero vartelius. Šuns voljere nebebuvo. Radviliškietė kreipėsi į policiją ir priminė pareigūnams apie mįslingą savo augintinio dingimą prieš savaitę. Tyrimą pradėję pareigūnai netrukus rado pavogtą šunį, o jį pavogusį V.Baravyką patraukė baudžiamojon atsakomybėn.

Ričardas Vitkus

Informacijos šaltinis: lrytas.lt

https://www.lrytas.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE:

ŠUNŲ VIEŠBUTIS „DOGIDAY“

ERKĖS BUNDA: PATARIMAI KAIP APSAUGOTI SAVO AUGINTINIUS NUO ERKIŲ PLATINAMŲ LIGŲ

12 MĖNESIŲ KALĖJIMO ARBA 10.000 EURŲ BAUDA UŽ SKRIAUDŽIAMĄ AR IŠMESTĄ GYVŪNĄ!

KRISTINOS VETERINARIJOS CENTRAS – VIENINTELĖ TOKIO POBŪDŽIO KLINIKA AUKŠTAITIJOJE!

KADA GERIAUSIA ATLIKTI STERILIZACIJĄ/KASTRACIJĄ KATEI/KATINUI? VETERINARO ATSAKYMAS!

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą