Palangos padangėje išvydo tai, ko dar niekas nebuvo matęs
13 Bir, 2019

Palangos padangėje išvydo tai, ko dar niekas nebuvo matęs

Įvairiais pasiekimais Lietuvos rekordų knygą nuolat pildanti agentūra „Factum“ registravo pagerintą masiškiausio balandžių skraidinimo rekordą. Jis buvo pasiektas Palangoje.

Palangoje praėjusį savaitgalį vykusioje vasaros atidarymo šventėje „Myliu Palangą 2019“ buvo sumanyta nuo jūros tilto vienu metu paleisti būtent 2019 sportinių pašto karvelių. Tačiau balandžių pristatymu į kurortą rūpinęsis Lietuvos sportinių balandžių federacijos viceprezidentas gargždiškis Rimvydas Leonauskas pripažino, kad į šventę buvo atgabenta ir į dangų pakilo daugiau balandžių – 2035.

„Kas kiek davė, tiek ir ėmėme. Pradžioje net buvau išsigandęs, kad Žemaitijoje reikiamo skaičiaus balandžių nesurinksime, todėl prašėme ir Kuršėnuose, ir net kaimyninėje Latvijoje, Liepojos mieste, gyvenančių balandžių augintojų pagalbos“, – pasakojo R.Leonauskas. Naujam Lietuvos rekordui sportinius pašto karvelius iš viso paskolino apie 30 šiuos paukščius auginančių entuziastų.

Prieš tai masiškiausias balandžių skraidinimas buvo užregistruotas 2005 metais Kaune. Gegužės viduryje Ąžuolyno parke vykusioje Turizmo šventėje 1388 balandžius buvo paleidęs vienas balandžių mėgėjų klubas.

R.Leonauskas teigė, kad Palangoje paleisti balandžiai netrukus parskrido į tą pačią vietą, iš kur buvo paimti. Jiems toks šimto ar daugiau kilometrų skrydis tėra treniruotė. Taip pat skaitykite:

Oficialu: Palanga skelbia vasarą rekordais, vėju ir padėka S. Povilaičiui Anot federacijos viceprezidento, masiškiausio balandžių skraidinimo rekordus galima gerinti kasmet – Lietuvoje iš viso auginama apie 10 tūkstančių sportinių pašto karvelių.

Sunkiausia yra juos surinkti ir atgabenti į vieną vietą. Barselonoje (Ispanija) vykstančiose didelėse sportinių pašto karvelių varžybose vienu metu į dangų pakyla net apie 200 tūkst. balandžių, kurie varžosi, kas greičiau įveiks kelią namo.

Informacijos šaltinis: lrytas.lt

https://www.lrytas.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE:

STOVYKLOS VAIKAMS IR PAAUGLIAMS SU ŽIRGAIS BEI KITAIS GYVŪNAIS

POPULIARIAUSIOS PRAMOGŲ VIETOS LIETUVOJE GYVŪNŲ MYLĖTOJAMS

ERKĖS BUNDA: PATARIMAI KAIP APSAUGOTI SAVO AUGINTINIUS NUO ERKIŲ PLATINAMŲ LIGŲ

GERIAUSIAS VETERINARAS JŪSŲ AUGINTINIUI. KOKS JIS?

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą