Pagauk sterilizuok paleisk beglobių kačių sterilizavimo programa Lietuvoje
22 Bir, 2020

„Pagauk – sterilizuok – paleisk“: beglobių kačių sterilizavimo programa Lietuvoje

Nevaldomai besidauginantys beglobiai gyvūnai yra itin opi problema. Tai ypač pastebima daugiabučių namų kiemuose. Siekiant išvengti beglobių gyvūnų skaičiaus augimo, kiekvienais metais nuo pavasario iki šalčių vykdoma programa „Pagauk – sterilizuok – paleisk“ (toliau – PSP programa). Tai yra humaniškas ir mažiau streso gyvūnui keliantis benamių ar sulaukėjusių kačių populiacijos kontrolės būdas.

PSP programos metu benamės katės pagaunamos, jeigu yra sveikos – sterilizuojamos arba kastruojamos, o po 2-3 dienų paleidžiamos ten, kur buvo sugautos. Ligoti keturkojai pirmiausia yra gydomi. Sterilizuotas, kastruotas kates nesunku atskirti – jos yra kirptu kairės ausies galiuku. Tokio sutartinio ženklo laikosi visos šalys, vykdančios PSP programą. Taip pat visos pagautos katės yra vakcinuojamos nuo pasiutligės. Ši programa skirta sulaukėjusioms katėms, kurios yra prisitaikiusios gyventi lauke ir neturi šansų rasti naujų šeimininkų. PSP programa ne tik užkerta kelią nekontroliuojam kačių dauginimuisi, bet ir ligų, ypač pasiutligės, plitimui.

Katės gaudomos naudojant ėdalą ir kitus jaukus. Visas pagautas kates apžiūri veterinarijos gydytojai, kurie įvertina jų sveikatos būklę ir amžių. Šios katės yra prisitaikiusios gyventi lauke ir stresuoja uždaroje namų aplinkoje, todėl po operacijos veterinarijos gydytojų priežiūroje jos praleidžia tik 2-3 paras, o tada yra paleidžiamos sugavimo vietoje. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad sulaukėjusios katės efektyviai kontroliuoja graužikų populiaciją mieste. Sterilizuotos katės neturi galvoti, kur atsivesti ir kaip išmaitinti savo jauniklius, tampa sveikesnės, ramesnės, peliauja.

Deja, PSP programa vykdoma ne visoje Lietuvos teritorijoje, nes ne visos savivaldybės skiria biudžeto lėšų minėtos programos vykdymui.

Žemiau esančioje lentelėje pateikiame organizacijų, vykdančių PSP programą, sąrašą. Taip pat raginame į sąrašą neįtrauktas organizacijas, kurios savo lėšomis prisideda prie beglobių gyvūnų populiacijos mažinimo, kreiptis į mus el. paštu info@ggi.lt dėl sąrašo papildymo, nes tik žinanti, kur kreiptis, visuomenė gali sėkmingai ir humaniškais būdais kovoti su benamių gyvūnų problema. Savivaldybės, nepateikusios atsakymo į mūsų paklausimą dėl PSP programos vykdymo, į sąrašą įtrauktos nebuvo.

Beglobių kačių sterilizavimo programa Lietuvoje

Beglobių kačių sterilizavimo programa Lietuvoje.

Beglobių kačių sterilizavimo programa Lietuvoje.
Beglobių kačių sterilizavimo programa Lietuvoje.

Informacija paruošta Agatos Žalneravičienės iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

Informacijos šaltinis: VŠĮ Gyvūnų gerovės iniciatyvos

TAIP PAT SKAITYKITE:

VOKIEČIŲ MAŽŲJŲ ŠPICŲ VADA VEISLYNE ANGELO BUČINYS

MODERNUS, ŠVIESUS IR ŠIUOLAIKIŠKAS GYVŪNŲ VIEŠBUTIS PET HOUSE

ERKĖS BUNDA: PATARIMAI KAIP APSAUGOTI SAVO AUGINTINIUS NUO ERKIŲ PLATINAMŲ LIGŲ

KADA GERIAUSIA ATLIKTI STERILIZACIJĄ/KASTRACIJĄ KATEI/KATINUI? VETERINARO ATSAKYMAS!

GERIAUSIAS VETERINARAS JŪSŲ AUGINTINIUI. KOKS JIS?

Tavogyvunas.lt

1 komentaras

  1. Anonimas
    says:

    Kodėl panevėžys nevygdo beglobių gyvunų sterilizacija

Palikti komentarą