Naminiai gyvūnai alergiškiems žmonėms
5 Gru, 2017

Naminiai gyvūnai alergiškiems žmonėms

Turint naminį gyvūną gyventi tikrai smagiau. Nėra nieko nuostabiau, kai tavęs namuose laukia katė, šuo ar kitas mielas namų gyventojas. Neretai pasitaiko, kad įsigijus katę ar šunį pastebite, jog esate alergiškas jiems, ir su skaudančia širdimi tenka su jau pamiltais gyvūnais atsisveikinti. Norime jus nudžiuginti, kad yra daugybė kitų mielybių, kurios gali draugauti ir su alergiškais žmonėmis bei jiems nepakenkti.

Alergines reakcijas sukelia naminių gyvūnų plaukuose, seilėse ar šlapime esantys baltymai. Moksliškai įrodyta, kad hipoalerginiais galima vadinti tik tuos gyvūnus, kurių oda yra žvynuota kaip iguanų ar gyvačių.

Yra būdas išvengti nemalonių alergijos sukeltų organizmo reakcijų – tai skiepai nuo alergijos, nuo kurių žmogus įgyja imunitetą ir po kurio laiko (paprastai metų ar dvejų) tampa nebe alergiškas. Skiepytis reikia nuolat ir tai garantuoja tik 65 proc. apsaugą.

Arba tiesiog paieškokime gyvūnų, kurie tiktų ir alergiškiems žmonėms.

Naminiai gyvūnai, kurie nealergizuoja:

1. Katės

Sfinksas – išskirtinės išvaizdos katė be kailio. Jų oda reikia nuolat rūpintis: drėkinti specialiais tepalais ir saugoti nuo saulės. Šios katės – tikras išsigelbėjimas alergiškiems ir pedantišką tvarką mėgstantiems žmonėms. Sfinksų veislės katės labai mėgsta miegoti ant šeimininko rankų, įsikurti lovoje ar netgi nakvoti po antklode.

Naminiai gyvūnai alergiškiems žmonėms

Devonreksas – šios katės šeriasi retai, nes turi mažiau kailio negu tipinės naminės katės. Nesukelia alergijos, todėl tinka jautresniems aplinkai žmonėms. Išskirtinės, mielos, labai draugiškos katės ypač sutaria su vaikais.

Sibiro katės – tai vienos didžiausių naminių kačių. Akys didelės, akių kampučiai lengvai nusvirę – tai ypatingas veislės bruožas. Tačiau taip pat labai geros draugės vaikams bei visiems šeimos nariams. Tinka alergiškiems žmonėms, nes alergiją sukeliančio baltymo jų organizmas gamina mažiau negu kitų veislių kačių.

2. Šunys

Džiugu, kad šunų veislių, tinkančių alergiškiems žmonėms, pasirinkimas gerokai didesnis.

Pudelis – nesišeria, tačiau reikalauja nemažai priežiūros ir dėmesio. Smagesnis pasirinkimas – labrapudelis. Jis turi hipoalerginį pudelio kailį ir Labradoro kūną.

Samojedas – labai tinka nuolat čiaudinčiam šeimininkui. Šios veislės šunys šeriasi, tačiau neturi pleiskanų ar šunims būdingo kvapo, tad puikiai tinka alergiškiems žmonėms. Gyvenimas bute Samojedams puikiai tinka, tačiau jiems reikalinga nuolatinė veikla bei užimtumas.

Portugalų vandens šuo – šie šunys daug nesišeria, jų nereikia dažnai šukuoti ar kaip nors ypatingai prižiūrėti kailio. Šios veislės šuniuką augina ir buvęs JAV prezidentas B. Obama. Jo duktė, Malia, yra alergiška gyvūnams.

Naminiai gyvūnai alergiškiems žmonėms

Frizos bišonas – jų kailis sudarytas vien tik iš suveltų garbanėlių, pleiskanoms sunkiau iškristi ir patekti ant kitų paviršių. Žinoma reikalinga nuolatinė kailiuko priežiūra.

Levretė – Alergiškiems žmonėms šios veislės šuo tinka labiausiai. Dauguma vyresnio amžiaus žmonių mielai renkasi būtent šiuos šunis, kadangi jiems nebūtini ilgi pasivaikščiojimai, pakanka 15 min. Levretės pasižymi gracingumu ir elegancija, begaline meile ir atsidavimu savo šeimininkui.

Kinų kuoduotasis – šios veislės šunys apskritai beveik nesišeria! Jeigu nusprendėte įsigyti šios veislės atstovą, turite žinoti, kad daugiau plaukų turi patelės, tačiau praktiškai abiejų lyčių Kinų kuoduotieji yra vienodai nealergizuojantys.

Bedlingtono terjeras – šie keturkojai nesišeria ir yra labai švelnaus būdo. Kailis turi būti rūpestingai kerpamas ir prižiūrimas. Jie panašūs į mažus avinėlius, labai aktyvūs ir draugiški.

Deja, vertėtų suvokti, kad nėra 100% visiškai nealergizuojančių šunų ar kačių. Alergiją sukelia maži odos gabalėliai, kurie nubyra kartu su iškritusiu kailiu – pleiskanos. Jei visgi bijote rizikuoti, rinkitės kitus gyvūnus.

Alergiškiems žmonėms puikiai tinka : triušiai, gyvatės, žiurkėnai ir smiltpelės, varlės, vėžliukai, papūgos, žuvys.

www.tavogyvunas.lt Visos teisės saugomos. Be raštiško leidimo straipsnius perpublikuoti draudžiama.

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą