Mylėti gali ne tik kačiukai ir šuniukai: paneigė mitus apie „senjorus“
21 Rgp, 2020

Mylėti gali ne tik kačiukai ir šuniukai: paneigė mitus apie „senjorus“

Karantinui uždarius žmones namuose, gyventojai atsigręžė į prieglaudas – pastebima, kad itin išaugo priglaudžiamų benamių gyvūnų skaičius. Paklausiausi gyvūnai prieglaudose visada buvo maži šuniukai ir kačiukai, tuo tarpu gyvūnams senjorams rasti namus nebuvo taip lengva.

Portalo lrytas.lt kalbintų prieglaudų atstovai pastebi, kad pandemijos metu gyventojai pradėjo globoti ir vyresnius gyvūnus. Juos džiugina tendencija, kad gyventojai nesibaimina vyresnius gyvūnus priglausti ne tik gyvenimui lauke prie būdos, tačiau ir butuose. Kaip sako „Lesės“ Vilniaus prieglaudos direktorė Vesta Auškalnienė, įprastai žmonės nesiryžta priglausti vyresnio gyvūno, nes baiminasi, kad džiaugtis augintiniu teks trumpai, kad rūpesčio pastarųjų sveikata bus itin daug, taip pat – kad gyvūnas sunkiai adaptuosis naujuose namuose.

Vis dėlto V.Auškalnienė tikina, kad tai – mitas. „Tai yra mitas. Čia patiems gal daugiau tai aktualu būtų. Ar senas, ar jaunas – adaptuojasi“, – sako „Lesės“ Vilniaus prieglaudos vadovė. Tuo tarpu Tautmilės prieglaudėlės Rasų g. padalinio vadovė Olga Sedorčenko sako esanti maloniai nustebinta – žmonės, pasak jos, karantino metu atkreipė dėmesį į prieglaudose namų laukiančius gyvūnus senjorus.

Paklausiausi gyvūnai prieglaudose visada buvo maži šuniukai ir kačiukai, tuo tarpu gyvūnams senjorams rasti namus nebuvo taip lengva. V.Ščiavinsko nuotr.
Paklausiausi gyvūnai prieglaudose visada buvo maži šuniukai ir kačiukai, tuo tarpu gyvūnams senjorams rasti namus nebuvo taip lengva. V.Ščiavinsko nuotr.

„Džiugina šiemet tendencija, kad ima 7-9 metų šuniukus. Kartais katinus, bet retokai iš tikrųjų. Anksčiau imdavo vyresnio amžiaus gyvūnus tik užsieniečiai, draugavome su suomiais. (…) Dabar nustebino, bet ima vyresnius šunis ir ne kažkur būti prie būdos, o į butus. Ir netgi didelius šunis. Nestabdo žmonių ir tai, kad kuo vyresnis šuo, tuo didesnė rizika, kad jis susirgs kažkuo“, – kalbėjo O.Sedorčenko. Kaip pasakojo Tautmilės prieglaudėlės atstovė, augintiniai namų globoje atsigauna – priglaudę gyvūnus šeimininkai jais pasirūpina, suteikia daug dėmesio ir meilės, tad atsigauna pastarųjų kailio bei sveikatos būklė. „Senam gyvūnui, kuris kadaise turėjo namus ir dabar gyvena prieglaudoje, tai jam kaip tik reikia nuosavų namučių. Tikrai sugeba (prisitaikyti – aut.past.). Tie, kurie užauga nuo vaikystės pas mus ir dėl kažkokių priežasčių nebuvo padovanoti, tai jiems namuose galbūt ir sunkoka. Tačiau nesvarbu, kad šuo nematęs šlepečių kambarinių ar televizoriaus, jis puikiai jaučiasi ir namuose“, – kalbėjo Olga.

Ji prisiminė atvejį, kai į prieglaudą kreipėsi žmogus, norėjęs „gyvūnų mainų“ – vyresnį šunį, kuris mirus savininkui buvo likęs kaime prie būdos, pakeisti į jaunesnį, kurį būtų galima auginti sostinėje bute. Moteris prisiminė, kad tada prieglauda priėmė atiduotą šunį.

„Šitas šuo labai greit rado namus, gyvena Vilniuje, mums siunčia nuotraukas – nuostabus šuo, draugauja su kate ir puikiai gyvena bute. Turime tokių laimingai pasibaigusių istorijų nemažai“, – džiaugėsi O.Sedorčenko.

Dainora Karklytė

Informacijos šaltinis: lrytas.lt

https://www.lrytas.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE:

VOKIEČIŲ MAŽŲJŲ ŠPICŲ VADA VEISLYNE ANGELO BUČINYS

ERKĖS BUNDA: PATARIMAI KAIP APSAUGOTI SAVO AUGINTINIUS NUO ERKIŲ PLATINAMŲ LIG

KADA GERIAUSIA ATLIKTI STERILIZACIJĄ/KASTRACIJĄ KATEI/KATINUI? VETERINARO ATSAKYMAS!

GERIAUSIAS VETERINARAS JŪSŲ AUGINTINIUI. KOKS JIS?

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą