Moteris sodybos kieme po nakties išvydo kraupų vaizdą šunys buvo baisiai sumaitoti, vienas dar inkštė
6 Bir, 2024

Moteris sodybos kieme po nakties išvydo kraupų vaizdą: šunys buvo baisiai sumaitoti, vienas dar inkštė

Daugiausia benamių šunų Biržų rajone slampinėja apie Kirkilus. Nuostabi gamta, regioninis parkas su apžvalgos bokštu traukte traukia turistus. Galbūt su jais čia atvyksta ir keturkojai, bet bėda ta, kad turistai išvyksta, o augintinius palieka. Jie sulaukėja ir iš bado ima pjauti vietinius šunis?

Rudis gulėdamas dar inkštė

Biržų rajono vienkiemyje šalia Kirkilų kaimo gyvenanti Irena Šepetienė jau daugiau kaip du mėnesius neturi savo dviejų šunų, bet pamiršti to kraupaus sekmadienio ryto niekaip negali. Tada ji atsikėlusi išėjo į kiemą ir nustėro: abu kiemsargiai šunys guli negyvi ir baisiai sumaitoti. Abiem jiems buvo išdraskytos užpakalinės kūno dalys. Viena ji net nedrįso ko nors imtis – išsikvietė kitur gyvenantį sūnų. Apie šį kraupų įvykį mūsų laikraščiui papasakojo sodybos šeimininkės marti Rasa Šepetienė. Ji teigė, kad šunys iki nelaimės buvo pririšti šalia angaro, tik skirtingose jo pusėse. Abu jie jau buvo nusenę – vienam apie 17 metų, kitas gal dvejais metais jaunesnis. „Kai su vyru atvykom, Rudis gulėdamas dar inkštė, o Draugelis jau buvo atšalęs“, – sakė moteris.

Kas galėjo mirtinai sudraskyti šunis, niekas iki šiol nežino. „Kiek žmonių, tiek nuomonių. Sprendžiant, kaip šunys buvo sužaloti ir kad juos buvo bandoma nutempti nuo grandinių, tai galėjo būti vilkų darbas. Bet vyras pagal pėdas spėjo, kad greičiausiai čia apsilankė didesni šunys“, – kalbėjo R.Šepetienė. Sodybą dabar jau saugo kitas, sūnaus ir marčios padovanotas šuo. Bet ramybės nėra.

Sudraskė šeimininkės akyse

Kirkilų bendruomenės pirmininkė Rita Trečiokaitė sakė, kad jų kaime tokie reikalai jau nebe naujiena. Panašiu metu keliose Kirkilų kaimo sodybose buvo apdraskyti Kaukazo aviganis ir kiemsargis šuo. Abu liko gyvi. Kiemsargio šeimininkės iškviestas veterinaras patikinęs, kad šunelį apkandžiojo ne vilkas, o sulaukėjęs šuo. Pasak R.Trečiokaitės, maždaug prieš mėnesį iš kažkur atsibastęs juodas šuo sodybos šeimininkės akyse mirtinai sudraskė jos augintinį. Moteris dar bandė vyti atėjūną, bet tas neišsigando. Biržų medžiotojų būrelio vadovas Ričardas Vaitkevičius svarstė, kad vienkiemyje šalia Kirkilų gyvenančios moters šunis galėjo sudraskyti šuns ir vilko mišrūnai. Nes jie yra drąsesni ir beveik nesiskiria nuo tikro vilko. R.Vaitkevičius teigė, kad jų medžioklės plotus, į kuriuos patenka ir Kirkilų kaimo apylinkės, vilkai tik pereina, bet juose negyvena. Miškai vilkams čia per maži.

Apstu ir benamių šunų

Širvėnos seniūnas Saulius Eigirdas irgi įtaria, kad kirkilietės kiemsargius galėjo sudraskyti ne vilkai, o sulaukėję šunys. Pasak seniūno, per visą seniūniją apie Kirkilus ir yra daugiausia benamių šunų. „Kirkilai yra lankoma vieta, bet pasitaiko ir nelabai gerų lankytojų. Atveža čia kokį šuniuką ir paleidžia, o mes paskui jį gaudom“, – skundėsi S.Eigirdas. Nepagautiems keturkojams čia tinkama vieta įsikurti ir veistis, nes aplinkui apstu krūmų, miškelių, upelių ir ežerėlių. Seniūnas prisiminė, kad maždaug prieš 4 metus šiose apylinkėse, apie 3 kilometrus nuo Kirkilų apžvalgos bokšto, trijų sulaukėjusių šunų gauja moters sodyboje sudraskė prie būdos pririštą šunį.

„Žiemą sulaukėję šunys, matyt, buvo alkani, neturėjo kuo maitintis ir grobiu pasirinko moters kiemsargį. Tikiu, kad ir šiuo atveju galėjo kas nors panašaus nutikti“, – sakė S.Eigirdas. Neseniai rašėme, kaip vilkai sudraskė stirną žinomo Biržų rajono ūkininko, buvusio rajono tarybos nario Kęstučio Armono sodyboje Širvėnos seniūnijos Pagavėnių kaime. Tada kraupų vaizdą naktį užfiksavo ūkinių pastatų komplekse įrengtos vaizdo kameros.

Panskliautas.lt Laimutis Kavoliūnas

Informacijos šaltinis: lrytas.lt

https://www.lrytas.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE:

KRISTINOS VETERINARIJOS CENTRAS – VIENINTELĖ TOKIO POBŪDŽIO KLINIKA AUKŠTAITIJOJE!

ERKĖS BUNDA: PATARIMAI KAIP APSAUGOTI SAVO AUGINTINIUS NUO ERKIŲ PLATINAMŲ LIGŲ

ŠVELNUČIŲ NAMAI- JŪRŲ KIAULYČIŲ VEISLYNAS

NIBRIŲ ŽIRGYNĖLIS ĮVAIRIOMS ŠVENTĖMS

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą