Miške rasto išsekusio šuns istorijoje – posūkis
21 Bir, 2018

Miške rasto išsekusio šuns istorijoje – posūkis

Kojomis mirtinai užtryptas katinas, pelkėje besigaluojanti lervomis apkibusi labradorė, skuzdėlyne nugaišti palikti šeši šuniukai – tai tik keli per kelias pastarąsias dienas žiniasklaidoje nuskambėję atvejai apie itin žiaurų žmonių elgesį su gyvūnais.

Berno zenenhundė rasta leisgyvė

Internete daug dėmesio sulaukė istorija, nutikusi Dembavoje, kai šeštadienį (birželio 16-ąją) apie 21 val. prie UAB „Aukštaitijos vandenys“ esančiame miške moteris, važiuojanti dviračiu, pastebėjo, kaip ji teigė, prie medžio ilgu lynu pririštą Berno zenenhundų veislės šunį. Šuo buvo labai silpnas, aplink skraidė begalė uodų, musių, gyvūnas buvo išsekęs, o atrištas vos ėjo.

Moteris kreipėsi į Panevėžio gyvūnų globos draugiją, jos darbuotojai suteikė pagalbą. Visas didelio gyvūno kailis buvo nusėtas erkėmis, šuo labai karščiavo. Šią žinią internete išplatino Panevėžio gyvūnų globos draugija.

Vėliau paaiškėjo, kad į gyvūnų globėjų rankas patekusi Berno zenenhundų veislės kalė Amber turi po oda implantuotą mikroschemą ir šeimininkus. Tiesa, gyvūnų globėjams apie jos nepriežiūrą buvo pranešta ne kartą.

Šuns šeimininkė šiuo metu išvykusi. Kalytę prižiūrėjęs šeimininkės tėvas aiškina, kad šuo pabėgo. Vyras dukters augintinės ieškojęs, bet nesėkmingai.

Berno zenenhundė Amber. Panevėžio gyvūnų globos draugijos nuotr.
Berno zenenhundė Amber. Panevėžio gyvūnų globos draugijos nuotr.

Šuns šeimininkė šiuo metu išvykusi. Kalytę prižiūrėjęs šeimininkės tėvas aiškina, kad šuo pabėgo. Vyras dukters augintinės ieškojęs, bet nesėkmingai.

Policija: nėra nusikaltimo sudėties

Panevėžio vyriausiojo policijos komisariato atstovė Rasa Meištė teigė, kad pareigūnai tikslina surinktą medžiagą ir kol kas ikiteisminis tyrimas nėra pradėtas. „Greičiausiai šuns šeimininkui bus skirta administracinė nuobauda – surašytas protokolas, nes nėra nusikalstamos veikos sudėties“, – kalbėjo ji ir patikino, kad jei ikiteisminis tyrimas nebus pradėtas, šuo bus grąžintas savininkui. Anot jos, pareigūnai apklausė šuns šeimininką, ir teigti, kad gyvūnas buvo paliktas miške nugaišti, negalima. Į klausimą, ar tai reiškia, kad šuo pabėgo, policijos atstovė sakė: „Tikriausiai kad taip.“ R.Meištė teigė, kad Panevėžio apskrityje dėl žiauraus elgesio su gyvūnais 2016 metais pradėti devyni ikiteisminiai tyrimai, 2017 m. – septyni, o šiemet jau pradėti penki ikiteisminiai tyrimai.

Skuba tirti, kai gyvūnas nukankinamas

Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovei Rūtai Liberienei tai, kad nebus pradėtas ikiteisminis tyrimas, buvo naujiena. „Administracinė nuobauda – gerai, bet tada šeimininkas turės teisę susigrąžinti šunį. Daug skambučių sulaukėme iš Lietuvos ir užsienio dėl šio atvejo, žmonės masiškai siunčia nuorodas į įvairius interneto tinklapius, iš kurių matyti, kad šuo buvo dingęs jau ne kartą“, – kalbėjo ji.

Pašnekovė teigė, kad pasitaiko šunų, kurie bėga iš namų, tačiau žinių reportaže pamatytas vaizdas, kokiomis sąlygomis namuose buvo laikoma kalė, ją sukrėtė: „Būda stovi saulėkaitoje, niekur jokio pavėsio. Juk Berno zenenhundas – didelis šuo, storu kailiu ir nepakelia karščio. Neturi kur tas šuo įlįsti, matyt, jei ir pabėgo, tai iš nevilties, kad pasislėptų pavėsyje. Laikyti saulėje tą šunį – tas pat, kaip uždarytame automobilyje“, – kalbėjo A.Liberienė. Mįslė lieka ir tai, ar su ilgu lynu po kaklu pabėgęs šuo pats įsipainiojo krūmyne, ar, kaip pasakojo savanoriams jį radusi moteris, buvo ten pririštas.

Pašnekovė džiaugėsi, kad dabar į tokius iškvietimus greičiau atvyksta policijos pareigūnai, visuomenė reaguoja aktyviau, bet tyrimus dažniau pradeda tais atvejais, kai gyvūnui padėti būna per vėlu. „Šitai kalei buvo labai nedaug likę iki mirties. Dar valanda – ir šuns būtų nebuvę. Visi laukia tol, kol šuo nusibaigs, kai jau būna nukankintas ar subadytas, tada prasideda ikiteisminiai tyrimai. Kol šuo gyvas, kaip jis gyvena ir kaip yra prižiūrimas, visiems vienodai“, – kalbėjo pašnekovė.

Labradorę gyvą ėdė lervos

Gyvūnų gelbėtojai darbo turėjo ne tik Panevėžyje, bet ir Druskininkuose. Čia savaitgalį pelkėje rasta ir išgelbėta sena labradorė. Kaip prieraišus gyvūnas atsirado dumblinoje pelkėje – lieka tik spėlioti.

Druskininkuose pelkėje rasta labradorė. Všį „Priglausk“ nuotr.
Druskininkuose pelkėje rasta labradorė. Všį „Priglausk“ nuotr.

„Gyvūnas labai išvargęs, jo kailyje, odoje pilna lervų, jas teko išrinkinėti pincetu. Jos oda atrodo lyg išvirusi nuo infekcijų. Iš lyties organų teka pūliai. Tai labai apleistas šuo, tokia gyvūno sveikatos būklė tikrai nesusidarė per parą ar dvi, jis buvo neprižiūrimas ilgesnį laiką“, – kalbėjo viešosios įstaigos „Priglausk“ atstovė Laura Vaicekauskaitė.

Pašnekovės teigimu, kad kailyje imtų veistis lervos, gyvūnas turėjo ilgai būti laikomas kokioje nors šlapioje vietoje. „Šuo senas, kartais būna taip, kad gyvūnui sunku sulaikyti šlapimą, tada jo priežiūra būna sudėtinga, bet šiuo atveju matome, kad net ir sunkiai paeidamas šuo tupiasi ir iš paskutinių jėgų viską stengiasi daryti tvarkingai“, – kalbėjo ji. Labradorė turi tatuiruotę, kuri nurodo, kad gyvūnas yra iš veislyno.

VšĮ „Priglausk“ kreipėsi į Lietuvos kinologų draugiją ir bus bandoma nustatyti, kas yra šuns šeimininkas.

Katiną sutrypė negyvai

Kur kas liūdnesnis likimas ištiko katiną, kuris gelbėtojų pagalbos nesulaukė. Vilniaus apskrities policijoje pirmadienį apie 9 val. 45 min. pareigūnams buvo pranešta, kad Vievyje, Statybininkų g., prie miškelio, kažkoks vyras spardo į maišą įkištą katiną. Pranešėjas pareigūnus informavo, kad žiauriai su gyvūnu besielgiantį žmogų jis sulaikė. Atskubėjus pareigūnams paaiškėjo, kad 1978 m. gimęs vyriškis pastebėjo, kaip vietos gyventojas (gim. 1944 m.) į maišą įkišo katiną ir kojomis jį negyvai sutrypė.

Policija nustatė, kad smurtautojas buvo visiškai blaivus. Jis pristatytas į policijos komisariatą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Baudžiamasis kodeksas skelbia, kad tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienų metų.

Indrė Vainalavičiūtė

Informacijos šaltinis: lrytas.lt

https://www.lrytas.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE:

KĄ PRIVALU APLANKYTI GYVŪNŲ MYLĖTOJAMS ŠIĄ VASARĄ

GYVŪNŲ ŠUKUOSENŲ MADOS TENDENCIJOS 2018 METAIS

9 IŠSKIRTINĖS ŠUNŲ VEISLĖS, KURIAS PAMILSITE IŠKART!

KAIP IŠSIRINKTI TINKAMIAUSIĄ VETERINARIJOS KLINIKĄ SAVO AUGINTINIUI?

AUGINTINIS MAŽAME BUTE. KAIP SUTAUPYTI VIETOS IR SUTEIKTI GYVŪNUI KOMFORTĄ

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą