Mačete užkapoto šuns šeimininko rankose – naujas augintinis
10 Kov, 2020

Mačete užkapoto šuns šeimininko rankose – naujas augintinis

Nors gyvename teisinėje, įstatymais draudžiamą elgesį reglamentuojančioje valstybėje, tai neapsaugo nuo vieno svarbaus faktoriaus, kuris gali negrįžtamai paveikti mūsų gyvenimus – žmonių žiaurumo. Gyvūnų gerovės srityje dažnai fiksuojamos situacijos, kada netinkamo elgesio su augintiniais metu jie sužalojami, luošinami arba net nužudomi. Pasitaiko ir atvejų, kada žiauriai su savo gyvūnu pasielgęs asmuo, jam nugaišus, įsigyja kitą ir istorija kartojasi iš naujo.

VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvas“ (toliau  – GGI) pasiekė informacija, jog žiauriai su savo šunimi nuolat besielgusio, o po to – nužudžiusio, asmens (A.V.) draugijoje – naujas augintinis, su kuriuo, galimai, taip pat elgiamasi žiauriai. Dar 2018 m. minėtas asmuo laikė savo šunį būdoje esančiame voljere, liudininkų teigimu, nuolat mušdavo, spardydavo ir kitaip smurtavo, o galiausiai  – Stafordšyro terjero mišrūną užkapojo mačete (nustatytos daugybinės gilios kirstinės žaizdos galvos ir kaklo bei nugaros srityse) bei paliko prie netoli namų esančios upės. 2018 m. birželį Panevėžio apylinkės teismas pripažino A. V. kaltu padarius nusikalstamą veiką, numatytą BK 310 straipsnio 1 dalyje ir paskirti jam galutinę bausmę – 30 (trisdešimties) parų areštą (Priedas Nr. 2). Plačiau: http://bit.ly/2PX2K1M

Šiai dienai minėtas asmuo yra įsigijęs naują panašios veislės gyvūną, kurį taip pat galimai kankina. A.V. kaimynai patvirtino, kad iki tol jo kieme matė ne vieną gyvūną, kuris vėliau dingdavo: „Jis turėjo tų šunų visokių, ir mažutį tokį turėjo, nežinau, kur jis dingo, ir kačiukų turėjo. Dingsta, tuos šunis jis vieną kartą pakorė, tai pats pasisakė, o tą, kur sukapojo, tai čia visi matė. Vasarą jis čia tampė, juodas toks visas buvo, tai tampė po gatvę tą šuniuką kaip pagalį.“

Mačete užkapoto šuns šeimininko rankose – naujas augintinis

Atsižvelgdami į šią situacija GGI partneriai, advokatų profesinė bendrija „Constat“, kreipėsi į Panevėžio apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą – pagal įstatymus, atitinkamos teritorijos policijos įstaiga su rizikos grupės asmeniu, kuris yra nuteistas už tyčinės nusikalstamos veikos padarymą (kol išnyks teistumas), turi  pravesti prevencinį pokalbį.

GGI džiaugiasi, jog į tokį prašymą buvo atsižvelgta – gautas atsakymas, jog pokalbis pravestas ir dabartinio A.V. augintinio būklė bei gyvenimo sąlygos šiuo metu yra tinkamos, o pats asmuo – stebimas policijos. Nepaisant to, norime informuoti Panevėžio miesto gyventojus likti neabejingais – pamačius galimus žiauraus elgesio su A.V. gyvūnu atvejus, juos fiksuoti nuotraukomis ar vaizdo įrašais bei kreiptis į atsakingas institucijas.

Praktikoje dažnai pasitaiko atvejų, kai tokių gyvūnų šeimininkų elgesys nesikeičia: įsigijus naują augintinį, žiauraus elgesio situacijos kartojasi. Tačiau nesant jokiems įrodymams, imtis teisinių priemonių nėra įmanoma. Todėl prašome atkreipti dėmesį į žiauraus elgesio atvejus savo aplinkoje, o juos pastebėjus – tinkamai reaguoti.

VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ šiuo metu siekia įteisinti draudimą turėti augintinį po žiauraus elgesio su juo ar nusižengimo. Panašūs draudimai šiuo metu jau taikomi ne vienoje pasaulio valstybėje: Lenkijoje – iki 10 m., Suomijoje ir Švedijoje – 2 m., Rumunijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose – 5 m., Norvegijoje ir Italijoje – 3 m.

Norėdami prisidėti prie šio projekto, ar gyvūnų gerovės Lietuvoje gerinimo bei žiaurių elgesio atvejų sprendimo, skirkite 1,2% GPM paramą: https://ggi.lt/parama/ arba aukokite: http://bit.ly/2u3Ygib

Informacija paruošta Kamilės Sakalauskaitės iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

Informacijos šaltinis: VŠĮ Gyvūnų gerovės iniciatyvos

TAIP PAT SKAITYKITE:

VOKIEČIŲ MAŽŲJŲ ŠPICŲ VADA VEISLYNE ANGELO BUČINYS

KAIP APSAUGOTI BALDUS NUO KAČIŲ?

ERKĖS BUNDA: PATARIMAI KAIP APSAUGOTI SAVO AUGINTINIUS NUO ERKIŲ PLATINAMŲ LIGŲ

KADA GERIAUSIA ATLIKTI STERILIZACIJĄ/KASTRACIJĄ KATEI/KATINUI? VETERINARO ATSAKYMAS!

GERIAUSIAS VETERINARAS JŪSŲ AUGINTINIUI. KOKS JIS?

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą