Lenkijos lokiams gresia triukšmingos Naujųjų metų sutiktuvės
27 Lap, 2019

Lenkijos lokiams gresia triukšmingos Naujųjų metų sutiktuvės

Nebudinkit miegančio lokio? – Bet atrodo, kad tik ne Lenkijoje ir tik ne Naujųjų metų naktį.

Šalyje užvirė ginčai dėl Zakopanės miesto valdžios sprendimo perkelti kasmet per televiziją rodomą šventinį renginį, neapsieinantį be triukšmingų linksmybių ir fejerverkų, ant šio Tatrų kalnų slidinėjimo kurorto šlaitų, kur žiemoja lokiai ir kiti gyvūnai. Apie spalio pabaigoje vietos valdžios patvirtintą planą sužinojęs ir jį paviešinęs vietos laikraštis parašė peticiją, kurią iki antradienio buvo pasirašę daugiau nei 27 tūkst. žmonių.

Šeštadienį, praėjus kelioms dienoms po to, kai Zakopanės meras pritarė šventės perkėlimui, šimtai protestuotojų surengė demonstraciją miesto gatvėse, nešdami ant neštuvų netikrą lokį ir reikalaudami, kad meras sustabdytų pasiruošimo procesą. Renginį organizuojanti valstybinė televizija TVP sukritikavo, jos žodžiais, „pseudoekologus“. Pasak jos, anksčiau šioje vietoje organizuoti sporto renginiai nesukėlė jokių problemų.

Pasak televizijos, renginio vietą tenka perkelti dėl stipraus vėjo, galinčio išversti transliacijai skirtas dekoracijas ir bokštus, o naują vietą nuo vėjo gerai užstoja medžiai. Vietos laikraštį leidžiantis Jerzy Jureckis parašė peticiją sužinojęs, kad filmavimo aikštelę iš miesto centro planuojama perkelti į netoliese esančio Tatrų nacionalinį parką, ant kalnų šlaitų.

Nacionalinio parko paskelbtame pareiškime sakoma, kad „fejerverkų keliamas triukšmas ir žybsniai gyvūnams sukelia nerimą, priverčia ieškoti kitų vietų žiemojimui, o ilgainiui atsiliepia jų dauginimuisi“. Praėjusiais metais nugaišo vienas naujametinės nakties triukšmo pažadintas lokys, pabrėžė nacionalinio parko direkcija. Vienas parko ekspertas naujienų agentūrai AFP patvirtino, kad šiame rajone gyvena rudųjų lokių, nors jų tikslus skaičius nežinomas.

BNS ir lrytas.lt inf.

Informacijos šaltinis: lrytas.lt

https://www.lrytas.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE:

AUGINTINIŲ APRANGA ŠALTUOJU METŲ LAIKU: SVEIKATA AR MADA?

KAČIŲ VEISLĖS: TAJŲ KATĖ (THAI) – TAIKI, MEILI, SANGVINIŠKO TIPO BŪTYBĖ

KADA GERIAUSIA ATLIKTI STERILIZACIJĄ/KASTRACIJĄ KATEI/KATINUI? VETERINARO ATSAKYMAS!

GERIAUSIAS VETERINARAS JŪSŲ AUGINTINIUI. KOKS JIS?

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą