12 Sau, 2018

Kurias papūgas galima išmokyti kalbėti?

Papūgos mus vilioja ne tik ryškiomis įvairiaspalvėmis plunksnomis, bet ir tuo, kad jas galima išmokyti kalbėti. Tačiau teiginys, kad paukštis suvokia tariamus žodžius ar frazes – klaidingas.

Papūga tiesiog kartoja išmoktus žodžius, tuo užpildydama bendravimo spragas. Tačiau ne visos papūgos moka kalbėti.

Kodėl papūgos kalba?

Savo įprastoje aplinkoje gamtoje papūgos pastoviai bendrauja. Šiems paukščiams komunikacija tokia pat svarbi kaip ir maistas bei vanduo. Todėl patekusios į kitą aplinką papūgos bando užpildyti bendravimo stoką kartodamos žmogaus kalbą.

Nuo ko priklauso ar papūga kalbės?

Manoma, kad patinai geriau mokosi kalbėti nei patelės. Išmokyti kalbėti galima ir jas, tačiau tai užtruks gerokai ilgiau ir prireiks daugiau pastangų bei kantrybės. Be to, papūgos sugebėjimai atkartoti žmonių kalbą priklauso nuo namų, kuriuose ji gyvena, atmosferos bei paukščio saugumo jausmo.

Kokios rūšies papūgos plepiausios?

Kiekviena papūgų rūšis turi savo ypatumų. Pavyzdžiui, papūgos aros puikiai atkartoja girgždančių ir cypiančių durų garsus, kosėjimą, šuns lojimą bei karvių mūkimą, o štai žmogaus kalbą, kaip nebūtų gaila, atkartoti joms sekasi prastai.

Papūga Kakadu. Kakadu gali įsiminti daugiau nei 40 žodžių ir su didžiausiu malonumu plepa ankstyvais rytais ir vėlai vakarais. Ir daro jos tai labai garsiai – kad atkreiptų į save dėmesį. Taigi, jei nutarėte įsigyti kakadu – manykite, kad įsigijote du viename: papūgą ir žadintuvą.

Papūga Ara. Pačiomis imliausiomis žmogaus kalbai bei lengviausiai išmokstančios atkartoti žodžius ir frazes yra ara papūgos. Būna, kad šios rūšies papūgos gali išmokti daugiau nei 2000 žodžių ir skirtingų intonacijų, atitinkančių pokalbio temą. Visgi jau suaugusią arą mokyti kalbėti yra labai sunku, netgi – nerealu išmokyti, todėl pradėti treniruotes rekomenduojama su mažu paukščiuku.

Papūga Amazonė. Amazonės savo aplinkoje labai plepios. Tačiau nelaisvėje jos dažnai užsidaro savyje ir žmonių kalba prabyla retai ir prastai.

Banguotosios papūgėlės. Populiariosios banguotosios papūgėlės gali įsiminti iki 20 žodžių, tačiau kalba nelabai dažnai. Tačiau šie paukšteliai puikiai adaptuojasi bet kokioje aplinkoje ir gyvena linksmai, todėl yra gana dideli šansai išmokyti jas kalbėti.

Bet kurią papūgą geriausia mokyti kalbėti kol ji jauna, optimalus paukščio amžius – 3 mėnesiai. Pradžioje žmogus turi įgyti papūgos pasitikėjimą ir tik po to pradėti bendrauti su paukščiu. Pamokų metu neturi veikti televizorius ar būti kitų garsų, balsų. Apsišarvuokite kantrybe ir jums tikrai pavyks!

Informacijos šaltinis:

TAIP PAT SKAITYKITE

NAMINIAI PAUKŠČIAI – KANARĖLĖS IR PAPŪGOS. KĄ REIKIA ŽINOTI PRIEŠ JUOS ĮSIGYJANT
TOP 10 IŠSKIRTINIŲ DOVANŲ TAVO AUGINTINIUI!
7 ĮDOMŪS FAKTAI, KURIŲ GALBŪT NEŽINOJOTE APIE MEINO MEŠKĖNUS

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą