Kodėl katės prausiasi
22 Spa, 2019

Kodėl katės prausiasi?

Tikriausiai pastebėjote, kokios švaruolės yra katės? Ištisomis valandomis jos gali gražintis laižydamos savo švelnius kailiukus. O ar jūs žinote, kodėl katės taip elgiasi? Greičiausiai ne todėl, kad gražiai atrodytų?

Katei, kad nusipraustų, o tai ji daro nuolat, vanduo nereikalingas, ji puikiai išsiverčia tik savo seilių dėka. Tyrinėtojai ilgus metus stebėjo taip besielgiančias kates ir priėjo prie išvados, kad prausimasis joms yra būtinybė.

Katės, kad ir kokie mieli bei gracingi sutvėrimai būtų, visų pirma yra grobuonys. Jos seka savo aukas, tūno pasaloje, todėl šiems gyvūnams labai svarbu, kad auka jų nei matytų, nei girdėtų, nei užuostų. Absoliuti švara yra būtina sąlyga sėkmingai medžioklei.

Be to, idealiai išlaižytas kailis apsaugo katę ir nuo drėgmės, ir nuo šalčio. Paveiktas seilėmis, jis tampa beveik neperšlampamas.

Neseniai tyrimų metu išsiaiškinta, kad, laižydamos savo kailiukus, katės ant jų palieka ypatingą medžiagą, kuri, veikiama saulės spindulių, virsta vitaminu D.

Katės – didelės individualistės. Šią charakterio savybę vystantis evoliucijai jos įgijo būtent dėl savo švarumo. Kasdienių maudynių dėka katės sugeba atpažinti viena kitą pagal ypatingą seilių kvapą, likusį ant jų kailiukų.

Bet kodėl katės mėgsta taip aukštai įsitaisyti? Niekas negali į tai atsakyti, yra tik keletas teorijų.

Vieni specialistai byloja, kad aukštis gali būti gyvūno statuso požymis. Jei namuose gyvena kelios katės, aukščiausiai įsitaisiusi yra labiausiai dominuojanti, kitaip tariant „Top katė“.

Kiti specialistai tvirtina, kad aukštis yra labai geras stebėjimo postas, nuo kurio katė gali apžiūrinėti savo valdas ir, esant reikalui, akimirksniu atsidurti įvykių sūkuryje. O laukinėje gamtoje kuo aukštesnė vieta, tuo geresnė priedanga medžioklei.

Iš tikrųjų, sunku įvardyti priežastis, kodėl ta ar kita katė ieško sau vietos kuo aukščiau. Faktas, kad mūsų gracingieji numylėtiniai vis dar lieka neįminta paslaptimi.

Parengė Augustė Špokaitė | Alfa.lt

Informacijos šaltinis:

TAIP PAT SKAITYKITE:

AUGINTINIŲ APRANGA ŠALTUOJU METŲ LAIKU: SVEIKATA AR MADA?

KAČIŲ VEISLĖS: TAJŲ KATĖ (THAI) – TAIKI, MEILI, SANGVINIŠKO TIPO BŪTYBĖ

KADA GERIAUSIA ATLIKTI STERILIZACIJĄ/KASTRACIJĄ KATEI/KATINUI? VETERINARO ATSAKYMAS!

GERIAUSIAS VETERINARAS JŪSŲ AUGINTINIUI. KOKS JIS?

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą