Kodėl katė trinasi į kojas: priežastis jus nustebins
6 Bir, 2024

Kodėl katė trinasi į kojas: priežastis jus nustebins

Daugelis iš mūsų turi augintinių – mielų pūkuotų draugų, o kai kurie – plunksnuotų, tačiau būtent kačių šeimininkai gali pasigirti įvairiomis savo augintinių keistenybėmis.

Šie murkiantys kailiuoti kamuoliukai kasdien mus džiugina netradiciniu elgesiu ir tokių akimirkų jų arsenale apstu. Ar žinojote, ką reiškia, kai katė trinasi į jūsų kojas.

Kodėl katė trinasi į jūsų kojas – tikroji priežastis?

Toks katės elgesys turi gana mokslinį paaiškinimą. Faktas tas, kad katės, kaip ir daugelis kitų gyvūnų, yra siaubingai valdingos. Jos įpratusios žymėti joms priklausančią teritoriją, be kita ko, ir savo mėgstamą šeimininką. Norėdamos palikti kvapą, katės trina snukį, nes būtent ten yra kvapųjį sekretą išskiriančios liaukos. Šis kvapas kitiems gyvūnams signalizuoja, kad teritorija arba žmogus jau užimti. Be to, trindama katė demonstruoja savo meilę ir prisirišimą prie jūsų, taip pat atkreipia į save dėmesį, reikalaudama paglostymų.

Prietarai: ką reiškia, jei katė trinasi į jūsų kojas?

Mūsų protėviai taip pat stebėjo kačių elgesį, nes jos buvo neatsiejama jų gyvenimo dalis. Dažnai jie saugodavo būstą nuo smulkių graužikų. Jų elgesys buvo aiškinamas įvairiais ženklais. Mūsų protėviai neignoravo fakto, kad katė trinasi į kojas. Seniau tikėta, kad toks gyvūno elgesys atneš šeimininkui gėrį. Ypač tikėta, kad žmogaus laukia gera žinia arba dovana.

„Vakarų ekspresas“

Nuoytrauka: pexels.com

Informacijos šaltinis: lrytas.lt

https://www.lrytas.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE:

KRISTINOS VETERINARIJOS CENTRAS – VIENINTELĖ TOKIO POBŪDŽIO KLINIKA AUKŠTAITIJOJE!

ERKĖS BUNDA: PATARIMAI KAIP APSAUGOTI SAVO AUGINTINIUS NUO ERKIŲ PLATINAMŲ LIGŲ

ŠVELNUČIŲ NAMAI- JŪRŲ KIAULYČIŲ VEISLYNAS

NIBRIŲ ŽIRGYNĖLIS ĮVAIRIOMS ŠVENTĖMS

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą