Kieme rado mielą šuniuką – pasirodė, iš tiesų tai visai kitas ir itin retas gyvūnas
12 Lap, 2019

Kieme rado mielą šuniuką – pasirodė, iš tiesų tai visai kitas ir itin retas gyvūnas

Keletą savaičių po to, kai vieno Australijos gyventojo galiniame kieme buvo aptiktas pasiklydęs šuns jauniklis, DNR testas parodė, kad vis dėl to jis yra visiškai kitas gyvūnas, nei iš pradžių manyta. Tai – australų alpinis dingas, šuninių šeimos žinduolis, kuris dar kartais yra vadinamas sulaukėjusiu šunimi.

Tokios naujienos itin pradžiugino gamtosaugininkus, kadangi alpiniai dingai yra nykstanti rūšis. Šis kieme rastas mielas gyvūnas buvo pavadintas Wandi, kadangi buvo rastas nedideliame Wandiligongo miestelyje  Viktorijos valstijoje. Galiausiai Wandi buvo perkeltas į Australijos dingų išsaugojimui skirtą draustinį, čia jis leido dienas iki kol buvo gauti DNR rezultatai.

Dingų fondo ir draustinio vadovas Lynas Watsonas teigė, kad yra trys dingų rūšys: tropiniai, gyvenantieji krašto gilumoje (angl. inland) – ir alpiniai, kurie yra beveik išnykę. „Wandi mums yra itin svarbus gyvūnas. Stebėsime, kaip jis auga ir sutaria su kitais draustinio gyventojais“, – sako L.Watsonas. Tai itin retas atvejis, kai randamas grynaveislis jaunas dingas. Tai reiškia, kad Wangi galiausiai taps dingų išsaugojimo programos dalimi, kurioje jau yra 40 suaugusių dingų.

Ekspertai sako, kad didelė dalis Australijoje randamų alpinių dingų yra negrynaveisliai, o maišyti su kitomis šunų veislėmis. Jau 2011 metai buvo baiminamasi, kad šie gyvūnai ilgainiui išnyks.

„Jau beveik niekur Australijoje nerasime dingų, kurie būtų grynaveisliais. Didelė dalis jų yra penkiasdešimt, o kai kur net ir aštuoniasdešimt procentų panašesni į naminius šunis“, – 2011 metais teigė zoologijos docentas Ricky Spenceris. Savo vardo skelbti nenorėjęs gyventojas teigia išgirdęs Wandi cypiantį ir besislepiantį savo galiniame kieme. Iš pradžių jis pamanė, kad tai – mažas pasiklydęs šuo, tačiau nugabenus gyvūną pas veterinarą, buvo nustatyta, kad tai visai kitas gyvūnas.

Šį dingą kieme greičiausiai pametė šunelį pačiupęs erelis – kadangi ant jo nugaros buvo pastebėtos nagų žymės. Jei viskas būtų pakrypę kita linkme, Wandi galėjo tapti kokio nors plėšrūno vakariene.

„Aplinkui nebuvo jokių kitų jauniklių, namo gyventojas taip pat negirdėjo jokių kitų gyvūnų garsų. Taigi, jis buvo visiškai vienas ir bandė slėptis kieme“, – sakė Wandi apžiūrėjęs veterinaras Becas Day.

Parengta pagal „Science Alert“.

Informacijos šaltinis: lrytas.lt

https://www.lrytas.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE:

AUGINTINIŲ APRANGA ŠALTUOJU METŲ LAIKU: SVEIKATA AR MADA?

KAČIŲ VEISLĖS: TAJŲ KATĖ (THAI) – TAIKI, MEILI, SANGVINIŠKO TIPO BŪTYBĖ

KADA GERIAUSIA ATLIKTI STERILIZACIJĄ/KASTRACIJĄ KATEI/KATINUI? VETERINARO ATSAKYMAS!

GERIAUSIAS VETERINARAS JŪSŲ AUGINTINIUI. KOKS JIS?

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą