Kiek būsimiems merams rūpi gyvūnų gerovės problemos Lietuvoje?
1 Kov, 2023

Kiek būsimiems merams rūpi gyvūnų gerovės problemos Lietuvoje?

Artėjant savivaldybių merų ir tarybų rinkimams, pasidomėjome, kokie pretendentų planai gyvūnų gerovės klausimais. Kaip žinia, atitinkami savivaldybių skyriai yra atsakingi už gyvūnų auginimo ir laikymo taisyklių vykdymo kontrolę, bepriežiūrių ir bešeimininkių gyvūnų globos organizavimą, PSP projektą, pirotechninių priemonių realizavimą ir naudojimą ir etc.

VšĮ „Gyvūnų globos iniciatyvos“ (GGI) mano, kad, koks mero požiūris į aukščiau išvardintas problemas, toks ir gyvūnų gerovės lygis toje savivaldybėje. GGI peržiūrėjo oficialiame didžiųjų Lietuvos miestų kandidatų į savivaldybių merus rinkimų programų leidinyje skelbiamą informaciją. Iš jų matyti, kad dauguma kandidatų į Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio merus neteikia konkrečių pasiūlymų gyvūnų gerovei gerinti. Tuo tarpu GGI mato, kad savivaldybėse įvairių su gyvūnais susijusių problemų yra labai daug:

susiduriama su netinkamu gyvūnų laikymu. Pvz. visai neseniai Kernavėje lakstantis šuo apkandžiojo mergaitę ir jos mamą – nors situacija apie laisvai lakstantį šunį buvo žinoma ir anksčiau, veiksmų imtasis tik po to, kai nukentėjo žmonės;

metų metais nesprendžiama benamių gyvūnų problema – prieglaudos, kurioms nuolat trūksta lėšų,  perpildytos;

nėra skiriama pakankamai dėmesio beglobių kačių sterilizacijai, todėl jos valkatauja bei dauginasi;

savivaldybėse toliau klesti nelegalios gyvūnų daugyklos;

girdime daugybę žiauraus elgesio su gyvūnais atvejų, kai gyvūnai tyčia kankinami ir žudomi;

visą esamą situaciją vainikuoja ir visai neseniai turėtas įvykis Marijampolėje, kuomet vienas kandidatas į savivaldybės tarybos rinkimus buvo nubaustas pagal LR ANK 43 str. 1 d., 346 str. 1 d., 505 str. 1 d. dėl nesilaikomų gyvūnų gerovės ir apsaugos teisės aktų nustatytų reikalavimų.

Moksliniai tyrimai rodo, kad žmonės, kurie skriaudžia gyvūnus, tikėtina, kad vėliau savo agresiją nukreips ir į žmones. Negalintys apsiginti gyvūnai yra lengvas taikinys agresijai ir pykčiui išlieti, todėl žmonės, pirmiausia žalojantys gyvūnus, vėliau gali ryžtis smurtauti ir prieš žmones – naudoti smurtą artimoje aplinkoje, imtis seksualinės prievartos ar net žudyti. Todėl identifikuodami ir bausdami žiauriai su gyvūnais besielgiančius žmones jau nuo pradžių užkirstume kelią smurtui ir nusikalstamumui visuomenėje plisti. Žvelgiant plačiau, nenuostabu, kad su gyvūnais susijusios problemos kandidatų į merus liko beveik visai nepaliestos. Mat, kaip rodo „Tvari Lietuva“ atliktas tyrimas, pagrindinių pretendentų užimti sostinės mero postą programose aplinkosaugos ir tvarumo problemoms apskritai skirta mažai dėmesio.

Taigi, prieš balsuojant dar pasidomėkite ir paklauskite pretendentų, kaip jie pasiruošę spręsti su gyvūnų gerove susijusias problemas Lietuvoje. GGI primena, kad 2023 m. kovo 5 d. vyks savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Kviečiame būti pilietiškais ir aktyviai dalyvauti rinkimuose.

„Gyvūnų gerovės iniciatyvos“

Informacijos šaltinis: lrytas.lt

https://www.lrytas.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE:

KRISTINOS VETERINARIJOS CENTRAS – VIENINTELĖ TOKIO POBŪDŽIO KLINIKA AUKŠTAITIJOJE!

12 MĖNESIŲ KALĖJIMO ARBA 10.000 EURŲ BAUDA UŽ SKRIAUDŽIAMĄ AR IŠMESTĄ GYVŪNĄ!

AUGINTINIO SEKIKLIS: KUO JIS NAUDINGAS?

BARF MITYBA – KAS TAI?

KAS PASIRŪPINS JŪSŲ AUGINTINIU ATOSTOGŲ METU? TRUMPAS GIDAS ŠEIMININKAMS, KUR PALIKTI AUGINTINĮ JUMS IŠVYKUS

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą