Kėdainiuose išgelbėta baisiomis sąlygomis laikyta kumelė: seniai nematė nieko panašaus
26 Rgs, 2021

Kėdainiuose išgelbėta baisiomis sąlygomis laikyta kumelė: seniai nematė nieko panašaus

Kėdainių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos bei kraštiečių geradarių žirgų mylėtojų Mariaus Grūdės ir Aušros Knizelienės pastangomis buvo išgelbėta mieste pasibaisėtinomis sąlygomis laikyta kumelė. Taip iškankinto gyvūno teigė nematę net ilgamečiai žirgų augintojai ir prižiūrėtojai.

Darė viską

Kėdainių rajono Josvainių miestelyje žirgyną turinčiam ir daug savo gyvenimo metų žirgams paskyrusiam M. Grūdei žinia, kad Kėdainiuose baisiomis sąlygomis laikoma kumelė, pakirto kojas. Kėdainių valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atėmė baisiomis sąlygomis mieste augintą gyvūną, o jį nusprendė išgelbėti ne kas kitas, o Marius.

Situacija – tragiška

„Tokios situacijos Kėdainiuose turbūt nėra buvę. Todėl mes su atitinkamomis institucijomis ėmėmės veikti, tiesiog negalėjome žiūrėti, kaip kenčia niekuo dėtas gyvūnas. Atlikus visus formalumas pasirūpinau, kad gyvūnas būtų prižiūrimas ir gydomas, tikėkimės, kad pavyks jį išgelbėti. Tiesiog kitaip pasielgti negalėjau, sąžinė man neleido palikti gyvūno likimo valiai“, – kalbėjo M. Grūdė. Glaudžiasi pas mylėtoją Sunku suvokti, kodėl kėdainietis taip neprižiūrėjo kumelės, kodėl jos tinkamai nemaitino, negydė. Kumelė buvo visiškai išsekusi, jai grėsė mirtis.

Dabar kumelę prižiūri taip pat visą savo gyvenimą žirgams paskyrusi josvainietė A. Knizelienė. „Kad ir kaip man plyštų iš skausmo širdis, nes šie gyvūnai užima mano širdyje labai didelę vietą, bet tenka prižinti tik vieną dalyką – mes, žmonės, esame žiaurūs padarai!

Taip iškankinto gyvūno teigė nematę net ilgamečiai žirgų augintojai ir prižiūrėtojai. Asmeninio archyvo nuotr.
Taip iškankinto gyvūno teigė nematę net ilgamečiai žirgų augintojai ir prižiūrėtojai. Asmeninio archyvo nuotr.

Šie žodžiai skamba žiauriai, bet tokia ta tiesa. Nuo pat vaikystės nesu mačiusi gyvai šitaip iškankinto gyvūno. O aš su arkliukais augusi nuo pat mažumės, esu tas vaikas, dar kolūkių laikų, kai kiekviename kieme laikydavo po vieną ar net po kelis arklius. Bet tokio žiaurumo, neatsakingumo, nepagarbos šiam nuostabiam ir protingam gyvūnui nebuvo. Dabar ji saugi, ir tikrai mylinčiose rankose. Bet pirmiausia reikėtų padėkoti Mariui Grūdei, kad neliko abejingas ir priglaudė pas save šitą tikrai nuostabią kumelaitę ir kartu su veterinarais gelbėjo jos gyvybę. Šiuo metu ji pas mane ganosi sočioje ir sultingoje pievoje dar su trimis mano gražuolėmis“, – geras naujienas pranešė A. Knizelienė.

Dimitrijus Kuprijanovas, rinkosaikste.lt

Informacijos šaltinis: lrytas.lt

https://www.lrytas.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE:

MAŽŲ ŠUNŲ VEISLIŲ SVEIKATOS YPATUMAI IR PROBLEMOS

KAIP PAGERINTI ŠUNŲ GYVENIMO KOKYBĘ?

ERKĖS BUNDA: PATARIMAI KAIP APSAUGOTI SAVO AUGINTINIUS NUO ERKIŲ PLATINAMŲ LIGŲ

KRISTINOS VETERINARIJOS CENTRAS – VIENINTELĖ TOKIO POBŪDŽIO KLINIKA AUKŠTAITIJOJE!

KADA GERIAUSIA ATLIKTI STERILIZACIJĄ/KASTRACIJĄ KATEI/KATINUI? VETERINARO ATSAKYMAS!

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą