Kaunietė nusiminusi pasakė, su kokia problema susiduria įspūdingo dydžio šunų šeimininkai
8 Rgs, 2019

Kaunietė nusiminusi: pasakė, su kokia problema susiduria įspūdingo dydžio šunų šeimininkai

Kai kaunietė Lina Kišonytė išeina pasivaikščioti su savo įspūdingo dydžio keturkoju draugu Lokiu, sulaukia aplinkinių dėmesio. Tačiau su tokiais augintiniais į viešąjį transportą kauniečiai neįleidžiami.

L.Kišonytė su savo landsyrų veislės šunimi Lokiu neretai vaikštinėja Laisvės alėjoje. Lietuvoje labai retos veislės keturkojis traukia aplinkinių dėmesį dėl savo išvaizdos ir dydžio. „Daugelis pamano, kad tai senbernarų veislės šuo. Tada visi iš karto prisimena senbernarę Bitę, kuri buvo daugelio kauniečių numylėtinė ir kuriai dabar pastatytas paminklas Žaliakalnyje. Žmonės klausinėja apie Lokį ir pastebiu, kad kauniečių tolerancija dideliems šunims yra labai padidėjusi“, – sakė L.Kišonytė.

Kaunietė pasakojo, kad jos šeima jau daug metų augina landsyrų veislės šunis, kurie yra panašūs į senbernarus, bet iš tiesų kilę iš niufaundlendų veislės. Tai labai ramūs ir draugiški šunys, išvesti padėti žvejams. „Kai buvau dar maža, vaikštinėdami su šunimi sulaukdavome labai neigiamų kauniečių reakcijų.

Esu net girdėjusi grasinimų, kad nesirodyčiau su juo miesto centre, nes šuo gąsdina aplinkinius ir jį net reikėtų nušauti“, – prisiminė moteris. Dabar situacija pasikeitusi ir daugelis praeivių į Lokį reaguoja ramiai arba net nori apie jį sužinoti daugiau, paglostyti. Šis puikiai dresuotas vienų metų gražuolis jau yra Lietuvos ir Estijos šunų parodų jaunimo čempionas. Vis dėlto L.Kišonytė, kaip ir nemažai kitų didelių šunų šeimininkų, susiduria su kita problema.

„Kai reikia keliauti į dresūros pamokas ar pas veterinarijos gydytoją, tenka sukti galvą, kur gauti automobilį ir kas galėtų mus su Lokiu pavėžėti. Kaune galioja taisyklės, kad didelių šunų miesto troleibusais ar autobusais vežtis negalima. Aš taisyklių laikausi, nenoriu sukelti problemų vairuotojams ir keleiviams“, – sakė L.Kišonytė. Kai reikia, moteris pagalbos prašo giminių ar draugų. Bet pasidomėjusi kitų miestų ir šalių praktika sužinojo, kad Vilniuje didelius šunis su antsnukiais viešuoju transportu vežtis galima. Tai leidžiama ir daugelyje kitų Europos šalių. „Gaila, kad Kauno viešajame transporte tolerancijos dideliems šunims dar nėra“, – sakė L.Kišonytė.

Augintinį vežtis galima tik krepšyje ar narve

Patricija Elžbieta Zarankaitė, įmonės „Kauno autobusai“ atstovė ryšiams su visuomene: „Klausimų, su kokiais augintiniais galima keliauti Kauno viešuoju transportu, sulaukiame gana dažnai. Taisyklėse, kurias yra nustačiusi Kauno savivaldybės administracija, nurodyta, kad troleibusuose ar autobusuose galima vežtis augintinius, kurie tupi narvuose, krepšiuose ar pintinėse. Talpyklų dydis gali būti iki 60 centimetrų ilgio, 40 centimetrų aukščio ir 20 centimetrų pločio.

Gyvūnus tokiu atveju vežtis galima nemokamai. Didesnių augintinių Kauno viešuoju transportu vežtis negalima. Dėl to sulaukiame įvairių reakcijų ir vertinimų. Reikia suprasti, kad kai kurie žmonės gali bijoti keturkojų, kiti gali būti alergiški jų kailiui.“

Vėjūnė Inytė „Laikinoji sostinė“

Informacijos šaltinis: lrytas.lt

https://www.lrytas.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE:

AUGINTINIŲ APRANGA ŠALTUOJU METŲ LAIKU: SVEIKATA AR MADA?

POPULIARIAUSIOS PRAMOGŲ VIETOS LIETUVOJE GYVŪNŲ MYLĖTOJAMS

ERKĖS BUNDA: PATARIMAI KAIP APSAUGOTI SAVO AUGINTINIUS NUO ERKIŲ PLATINAMŲ LIGŲ

GERIAUSIAS VETERINARAS JŪSŲ AUGINTINIUI. KOKS JIS?

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą