Katę nužudžiusiam vyrui skirta daugiau nei dvejų metų kalėjimo bausmė
14 Kov, 2024

Katę nužudžiusiam vyrui skirta daugiau nei dvejų metų kalėjimo bausmė

Stambulo teismas dvejus su puse metų kalėti nuteisė katę tyčia nužudžiusį vyrą, trečiadienį pranešė valstybinė naujienų agentūra „Anadolu“.

Teismas taip pat uždraudė vyriškiui išvykti iš šalies. Šis nuosprendis nėra galutinis. Teismui pateiktoje saugumo kamerų užfiksuotoje medžiagoje matyti, kaip vyras lifte keletą minučių gainioja ir spardo benamę katę vardu Eros, kol ši pargriuvo ant žemės be gyvybės ženklų. Sausio 1 d. įvykęs incidentas sukėlė pasipiktinimą visoje šalyje. Trečiadienį vykusiame posėdyje dalyvavo keletas aktyvistų ir politikų. Anot agentūros „Anadolu“, kaltinamasis teisinosi turįs psichologinių problemų.

Socialiniame tinkle „X“ (buvęs tviteris) pasirodžiusiuose vaizdo įrašuose buvo matyti teismo rūmuose susirinkę skanduojantys žmonės, kurie kaltinamąjį vadino žudiku. Platformoje išpopuliarėjo grotažymė „Teisingumas Eros vardan“. Ši bausmė yra griežčiausia, kokia kada buvo skirta pagal Gyvūnų apsaugos įstatymą, socialiniame tinkle „X“ rašė teisingumo ministras Yilmazas Tuncas. Turkijos Stambulo didmiestis garsėja savo benamėmis katėmis.

Smurtas gyvūnų atžvilgiu Turkijoje dažnai sulaukia didelio žiniasklaidos dėmesio. Gyvūnų teisių aktyvistai kritikuoja įstatymų spragas ir nepakankamai griežtas prieš gyvūnus smurtaujantiesiems skiriamas bausmes. Kaltinamajam šioje byloje jau yra skirta vienerių metų ir trijų mėnesių įkalinimo bausmė. Netrukus po to, teismas šią bausmę dėl gero elgesio sutrumpino iki trijų mėnesių. Teisininkai tokį sprendimą apskundė.

Katė. V.Ščiavinsko asociatyvi nuotr.

ELTA

Informacijos šaltinis: lrytas.lt

https://www.lrytas.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE:

KRISTINOS VETERINARIJOS CENTRAS – VIENINTELĖ TOKIO POBŪDŽIO KLINIKA AUKŠTAITIJOJE!

ERKĖS BUNDA: PATARIMAI KAIP APSAUGOTI SAVO AUGINTINIUS NUO ERKIŲ PLATINAMŲ LIGŲ

ŠVELNUČIŲ NAMAI- JŪRŲ KIAULYČIŲ VEISLYNAS

NIBRIŲ ŽIRGYNĖLIS ĮVAIRIOMS ŠVENTĖMS

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą