6 Bal, 2018

Katė ir pavadėlis – misija įmanoma!

Šylant orams kyla noras į lauką keliauti su savo augintiniu. Yra katės, kurios laksto lauke laisvos, tačiau visada grįžta namo. Tačiau yra ir kitokios katės – mažiau paklusnios, paleistos jos gali nubėgti per kiemus ir nebegrįžti. Jeigu tokią katę bet kuriuo atveju norite išvesti į lauką – lieka tik pavadėlis.

Šia tema kyla daug diskusijų: kam katei pavadėlis, juk ji ne šuo, katė turi lakstyti laisvai, kiti teigia, kad dėl pačios katės saugumo ją reikia rišti prie pavadėlio. Dauguma mano, kad pasirinkimas, vedžioti katę su pavadėliu, ar be, priklauso nuo pačių šeimininkų ir jų įsitikinimų. Mes teigiame, kad tai priklauso nuo katės, ar ji paklusni šeimininkui, ar ne, ir žinoma, nuo aplinkybių. Jei gyvenate mieste, šalia judrios gatvės, ar miškingoje kaimo vietovėje, kur augintiniui pavojų gali sukelti medžiotojai ar miško gyventojai, pavadėlis būtinas.

Pagrindinis klausimas, kaip katę pripratinti prie pavadėlio?

Juk žinome, kad jos moka labai greitai ir mikliai iš jo išsilaisvinti. Taigi, geriausia būtų, jog ji vaikščiotų pririšta savo noru ir nesipriešintų. Mums reikės petnešų, antkaklio ir pavadėlio. Jeigu katė nuo pavadėlio veržiasi pirmyn, petnešų spaudimas pasiskirsto tolygiai ant pilvo ir krūtinės, nesuteikdamos jai diskomforto. Petnešos turi būti uždėtos patogiai, ne per laisvai, kad katė negalėtų išsilaisvinti joms nuslydus į šoną. Jei dirželiai bus užveržti per stipriai, katė tikriausiai guls ant šono ir nežengs nė žingsnio. Petnešos laikomos uždėtos teisingai, jei mažuoju pirštu pavyksta jas lengvai kilstelti keletą milimetrų į viršų.

Teisingai uždėti nėra sunku, svarbiausia savo keturkojės neišgąsdinti nauju apdaru, ją pratinti lėtai, po truputį, be streso abiems pusėms. Taigi, veikite nuosekliai, atsargiai, žingsnis po žingsnio, ir Jums viskas pavyks.

Kaip pripratinti katę pamilti pavadėlį:

1-2 dienos. Pavadėlį padėkite į katės guolį ir leiskite jai su juo susipažinti, apuostyti
3-5 dienos. Leiskite katei arba ją paskatinkite žaisti su pavadėliu
6-9 dienos. Išardykite dirželius ir uždėkite tik antkaklį. Pradžioje tik kelioms minutėms, vėliau laiką ilginkite iki poros valandų
10-12 dienos. Prie antkaklio prisekite krūtinės dirželį ir taip pat pratinkite būti iki kelių valandų
13-16 dienos. Pridėkite nugaros dirželį ir sujunkite antkaklį su krūtinės dirželiu. Leiskite su juo pabūti kuo ilgiau
17-20 dienos. Paraginkite katę žaisti su petnešomis. Po žaidimo uždėkite katei petnešas, atsistokite greta jos, viena ranka paimkite už jų ir lengvai patraukite į viršų ir į priekį. Kitoje rankoje turėkite mėgstamą jūsų keturkojės skanėstą. Girdami ir kviesdami eiti į priekį, siūlykite katei skanėstą.
21-23 dienos. Uždėkite petnešas, prisekite pavadėlį. Viena ranka laikykite katę su trumpu pavadėliu, kita ranka paimkite pavadėlio galą ir žaiskite juo prieš katę. Žaidimo metu vis patraukdami pavadėlį į priekį. Taip katė pradės priprasti prie įtemptų petnešų.
24-26 dienos. Uždėkite petnešas, prisekite pavadėlį. Paėmę katės mėgiamą žaislą ar pririštą pelytę, kilnokite ją taip, kad katė šokinėtų. Taip katė pratinama prie pavadėlio ir dirželio įtempimų jausmo. Nepamirškite po procedūrų apdovanoti katės jos mėgiamais skanėstais.
27-30 dienos. Padėkite katės skanėstą maždaug 3m. atstumu nuo jos. Lengvai, pavadėlio pagalba patraukite ir paskatinkite katę jį paimti. Kartokite šią procedūrą tol, kol katė be jokio diskomforto išmoks paimti skanėstą. Atlikus šį žingsnį teisingai, girkite ir paglostykite katę. Tada, pavedžiokite katę su pavadėliu po namus keletą kartų be skanėstų, o tik glostant ir giriant.

Tokius veiksmus kartokite tol, kol jūsų keturkojė be jokių problemų drąsiai vaikščios po namus su pavadėliu, neviliojama skanėstais. Nuolat ją girkite ir glostykite. Tuomet šeimininkas pats pajus, kada jau gali nevaržomas keliauti į lauką su savo augintiniu.

www.tavogyvunas.lt Visos teisės saugomos. Be raštiško leidimo, straipsnius perpublikuoti griežtai draudžiama.

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą