19 Bal, 2018

Egzotiniai gyvūnai namuose: KARALIŠKASIS PITONAS (lot. Python regius, angl. Ball python)

Šis išskirtinis naminis augintinis ne kiekvienam. Dauguma žmonių bijo gyvačių ir jas pamačius visas kūnas pasidengia šiurpu. Tačiau yra dalis žmonių, kurie dievina ir žavisi šiais ropliais. Šis, mūsų akimis tikras gražuolis, yra labiau paplitęs Afrikoje, jam tinkama karšta ir drėgna aplinka. Laikomi vienos iš labiausiai importuojamų gyvačių dėl jų gražaus bei išskirtinio rašto ir neagresyvios prigimties.

Ūgis ir amžius

Patelės gali išaugti ir iki 2m. ilgio, patinai šiek tiek mažiau – 1.3 metro ilgio. Teisingai laikant šias gyvates, jo gali pasiekti ir 20 – 40 metų amžių.

Kokiomis sąlygomis laikyti karališkąjį pitoną namuose

Pitonai, pusiau naktiniai gyvūnai, tačiau jiems šviesos reikia taip pat. Tam savo terariume naudokite „mėnulio šviesos” lempą ar kitą susilpnintos šviesos šaltinį. Atkreipkite dėmesį, kokias lempas paliekate terariume, pasistenkite pritvirtinti taip, kad gyvatė negalėtų aplink ją apsivynioti. Ieškodama šilumos šaltinio, ji gali susižeisti.

Šiluma

Būtina palaikyti ropliams reikalingą šilumą – tai jų teisingo laikymo pagrindas. Karališkojo pitono terariumas turi turėti bent 3 skirtingas šilumos zonas. Vėsiausiame terariumo gale šiluma bet kuriuo atveju negali nukristi žemiau +25ºC. Ir ši temperatūra palaipsniui turi didėti artėjant prie šilčiausios terariumo zonos. Karštoje zonoje temperatūra turi siekti +35ºC. Tokias šilumos zonas sukursite naudodami šildytuvą. Įrenkite jį viename terariumo gale, o kitame nereikia, tuomet roplys pats pasirinks kokioje zonoje jis nori būti.

Drėgmė

Terariume drėgmės rodiklis turi būti gerokai didesnis nei standartinis kambario. Pasistenkite nuolat palaikyti apie 70% drėgmę, tuomet jūsų roplys jausis komfortabiliai. Pastatykite vandens indą virš šilumos šaltinio ar po juo. Vandens indas turėtų būti pakankamai didelis, kad gyvūnas galėtų jame maudytis. Karališkieji pitonai nemėgsta apipurškimo vandeniu. Drėgmės trūkumas gali sukelti apetito pablogėjimą, gali apsunkinti nėrimąsi iš odos.

Substratas

Kaip ir daugumai roplių, substratą reikėtų rinktis ypač atsakingai. Jis turi būti lengvai suvirškinamas, nes roplys tikrai jo nuolat stengsis paragauti. Terariumo substratui gerai tinka dirbtinė veja, koralinis smėlis ar popierius.

Mityba

Dėl jų pačių saugumo, pitoną šerkite jau nebegyvu maistu dėl jų pačių saugumo. Dabar galima nusipirkti įvairaus dydžio jau užšaldytų pelių ar žiurkių. Su pašaru gyvatė gauna visas reikalingas medžiagas, taigi, užtikrinkite, kad jos pašaras yra tinkamas, nesugedęs ir panašiai. Gyvatę šerti rekomenduojama kas 7-10 dienų.

Kiti ypatumai

Karališkasis pitonas yra gan baikštus ir mažai tikėtina, kad gali įkasti. Taigi, maksimaliam roplio komfortui, pasirūpinkite, kad terariume būtų įrengta slėptuvė. Šis išskirtinis ir tobulo rašto roplys tuštinasi kartą į savaitę, taigi, užtikrinti nuolat švarų terariumą nėra sudėtinga.

Smagios draugystės su Karališkuoju pitonu!

www.tavogyvunas.lt Visos teisės saugomos. Be raštiško leidimo, straipsnius perpublikuoti draudžiama.

Tavogyvunas.lt

2 comments

  1. Anonimas
    says:

    Labas rytas ar juos galima jimti i rankas

Palikti komentarą