14 Bir, 2018

Kaip keliauti viešuoju transportu su savo augintiniu?

Ar galima keleiviams viešuoju transportu vežtis gyvūnus? Kokius? Kaip, kokiu būdu? Kur? Jei nežinote nustatytos tvarkos, kreipkitės į vairuotoją, kuris Jums maloniai paaiškins galiojančią tvarką ir patars, ar galite su gyvūnu keliauti autobusu / troleibusu, ar teks rinktis kitą kelionės būdą.

Tvarką nustato savivaldybė

Gyvūnų vežimo tvarką vietinio (miesto) susisiekimo maršrutais nustato savivaldybių institucijos. Tad važiuodamas Kauno viešuoju transportu keleivis, vežantis gyvūną, privalo laikytis Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2015 m. liepos 7 d. įsakymu Nr. A-2094 patvirtintų Gyvūnų laikymo Kauno mieste taisyklių reikalavimų.

Kaune gyvūnų vežimas viešajame transporte leidžiamas iš dalies, galima vežti tik ne ūkinius sveikus gyvūnus. Dažniausiai keleiviai keliauja su šunimis, kartais kartu vežasi kates ar kitus augintinius.

Nesunkiai įgyvendinami taisyklių reikalavimai

Keleiviai, keliaujantys po miestą su gyvūnais, turi prisiminti, kad:

  • Gyvūnai nemokamai vežami krepšiuose, pintinėse, narveliuose ir kt., kurių matmenys ne didesni kaip 60 x 40 x 20 cm. Krepšiuose ir pintinėse vežami šunys privalo būti su antsnukiais.
  • Konteinerių, kuriuose vežami gyvūnai, negalima dėti ant viešojo transporto priemonių sėdynių.
  • Vežti gyvūnus be taros draudžiama.
  • Teisę važiuoti keleivinėmis kelių transporto priemonėmis su šunimi vedliu turi tik aklasis, turėdamas gyvūno skiepijimo (vakcinavimo) pažymėjimą. Šuo vedlys vežamas nemokamai ir neturi užimti sėdimos vietos. Tokiu atveju reikalavimas vežti gyvūnus taroje netaikomas.

Keleivis, vežantis gyvūną, privalo užtikrinti, kad šis nepatirs streso, taip pat nedelsdamas išvalyti gyvūno priterštą vietą ir apie tai informuoti vairuotoją; turėti gyvūno registravimo pažymėjimą ir paskiepijimo (vakcinavimo) pažymėjimą.

Patogu turi būti visiems

Viešuoju transportu vežamas gyvūnas neturi trikdyti kitų keleivių. Visuomet reikia įvertinti tai, kad kiti keleiviai gali bijoti šunų, būti jiems alergiški, gali išsigąsti mažamečiai vaikai. Jei vežamas gyvūnas trikdo keleivius ir jie yra nepatenkinti, teks išlipti iš viešojo transporto priemonės artimiausioje stotelėje.

Pasak UAB „Kauno autobusai“  transporto eksploatacijos direktoriaus Rimo Stankaičio, pasitaiko nemažai atvejų, kai šunims pridergus – iš streso ar kitų priežasčių, vairuotojas turi nutraukti reisą ir grįžti į garažą valyti autobuso. „O tai jau ne tik nepatogumas keleiviams, kurie laiku nesulaukia autobuso, turi persėsti į kitą, bet ir nemenka paslaugos užsakovo bendrovei skiriama bauda,“ – sako R. Stankaitis.

Taigi, labai prašytume keleivių laikytis nustatytos tvarkos ir atsižvelgti į vairuotojo reikalavimus. Tuomet visi būsime patenkinti ir nepatirsime neigiamų emocijų.

Informacijos šaltinis: www.kvt.lt

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą