Kai kaunietė išveda savo šunį, sustoja ne tik praeiviai, bet ir automobiliai
11 Lap, 2019

Kai kaunietė išveda savo šunį, sustoja ne tik praeiviai, bet ir automobiliai

Ko jau ko, o dėmesio kaunietės veterinarijos gydytojos Gintarės Bertauskienės augintiniui komondorui Hangai tikrai netrūksta. Išėjus pasivaikščioti juo pasigrožėti sustoja ne tik praeiviai, bet ir automobiliai.

Komondoras – vengrų aviganis, išvestas saugoti galvijų bandas nuo plėšrūnų. Komondorų kailis banguotas ir linkęs garbanotis. Pirmaisiais gyvenimo metais šuniukai būna pūkuoti lyg meškiukai, jiems bręstant pradeda formuotis gaurai. „Pagrindinis plaukas kietas, sukasi ratu, o į jo vidurį įsipina minkšta povilnė“, – kaip susidaro šuns plaukų kaltūnas, paaiškino Gintarė.

Reikia nemažai priežiūros

Suaugusio šuns baltos spalvos susivėlę plaukai būna maždaug apie 30 cm ilgio, o minkštas ir purus kailis sveria apie 7 kilogramus. G.Bertauskienė Hangą maudo kas 2–3 mėnesius. Šiltuoju metų laiku tai daro namo kieme. Norint tinkamai išmaudyti augintinį, reikia daugiau nei dviejų trijų valandų. Nemažai laiko atima ir dredų, kurių, kaip spėja pati šeimininkė, yra apie 2 tūkstančius, džiovinimas plaukų džiovintuvu. Kadangi moteris yra ne tik veterinarė, bet ir gyvūnų kirpėja, ši procedūra jai nėra sudėtinga. „Tinkama šių augintinių priežiūra reikalauja labai daug darbo, tad gal dėl šios priežasties jie nėra populiarūs mūsų krašte“, – svarstė G.Bertauskienė.

Lietuvoje konkurentų neturi

Įsigyti šios veislės šunį buvo sena Gintarės svajonė. Ji išsipildė prieš septynerius metus, kai Hangą automobiliu parsivežė iš Vengrijos. Hanga anksčiau dalyvavo įvairiose šunų parodose, tapo įvairaus amžiaus Lietuvos čempione. Kadangi ji Lietuvoje neturi konkurentų, nors dar viena kalė auga Vilniuje, vėliau buvo nuspręsta parodose nedalyvauti. „Aš taip toli važiavau, kad ją įsigyčiau ne parodoms, o darbui, namams saugoti“, – sakė moteris. Ši šunų veislė Vengrijoje išvesta galvijų bandų apsaugai nuo plėšrūnų. Kailis padėdavo šuniui įsimaišyti į avių būrį ir taip apsaugodavo jas nuo žvėrių užpuolimų. Pirmą kartą Vengrijoje šie šunys metraščiuose minimi 1544 metais. Komondorų veislė paskelbta nacionaline šios šalies vertybe, tad yra saugoma, ginama nuo modifikavimo.

Pabėgo ieškoti šeimininkų

G.Bertauskienės augintinis gyvena miesto centre esančio privataus namo kieme. Komondorų veislės šunys nepaprastai gyvybingi, nors per dieną mėgsta tiesiog drybsoti kieme ir stebėti, kas vyksta aplinkui. „Hanga nesunkiai peršoka net 2 metrų aukščio tvorą. Šios vasaros pabaigoje per didžiulę audrą likusi viena namuose ji tikriausiai smarkiai išsigando, kad mums kas nenutiktų, ir pasprukusi iš kiemo pasileido mūsų ieškoti“, – pasakojo G.Bertauskienė. Apie pabėgusį augintinį kaunietė iš karto paskelbė socialiniuose tinkluose. Kadangi tokio šuns nesupainiosi su jokiu kitu, netrukus feisbuką užtvindė žinutės, kad jis pastebėtas tai vienoje, tai kitoje miesto vietoje. Hanga buvo pagauta netoli Varnių tilto. „Tai šuo su charakteriu ir jį auklėti nėra paprasta. Gal net sakyčiau, kad sudėtinga“, – teigė Gintarė.

Suaugusio šios veislės šuns nesupainiosi su jokiu kitu, nes jis išsiskiria gaurais.
Suaugusio šios veislės šuns nesupainiosi su jokiu kitu, nes jis išsiskiria gaurais.

Šuo sūnų laiko savo broliu?

Tinkamai auklėjami komondorai yra atsakingi ir mylintys, ištikimi šunys. Jie ramūs ir stabilūs, kai aplink ramu, bet jei kyla koks nors pavojus, bebaimis šuo nedvejodamas stoja ginti savo kaimenės ar šeimininkų. Kaunietės namuose auga dar vienas mažas šuniukas ir katinas. Hanga su jais sugyvena taikiai, tačiau save laiko neabejotina lydere. Kudlės šeimininkė – Gintarė, tačiau pasivaikščiojimams ji dažniausiai renkasi moters vyrą. „Šie šunys labai myli vaikus, meilūs būna ne tik namiškiams, bet ir šeimos draugams, tad kol augo šešiametis sūnus, auklės mums nereikėjo. Aš net manau, kad augintinis sūnų laikė ir dabar dar laiko savo broliu“, – šypsosi išskirtinio šuns augintoja.

Užsidirbo pinigų operacijai

G.Bertauskienė filmuoja savo augintinį ir įrašus publikuoja internete. Po vieno vaizdo įrašo, kur Hanga plaukioja lyg koks kilimas Nemune, atsirado galybė užsieniečių, kurie panoro įsigyti šį įrašą. Kai kurie, kaip vėliau paaiškėjo, turėjo savanaudiškų tikslų. Supratusi, kad taip galima gauti šiek tiek pinigų, Gintarė pati pasirinko vieną internetinę kompaniją ir šį siužetą pardavė. Už gautus pinigus neseniai Hangai buvo atlikta nepigi gimdos šalinimo operacija.

Modestas Patašius „Laikinoji sostinė“ „Lietuvos rytas“

Informacijos šaltinis: lrytas.lt

https://www.lrytas.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE:

AUGINTINIŲ APRANGA ŠALTUOJU METŲ LAIKU: SVEIKATA AR MADA?

KAČIŲ VEISLĖS: TAJŲ KATĖ (THAI) – TAIKI, MEILI, SANGVINIŠKO TIPO BŪTYBĖ

KADA GERIAUSIA ATLIKTI STERILIZACIJĄ/KASTRACIJĄ KATEI/KATINUI? VETERINARO ATSAKYMAS!

GERIAUSIAS VETERINARAS JŪSŲ AUGINTINIUI. KOKS JIS?

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą