18 Spa, 2019

Ką daryti, kad šuo pamiltų vaikus?

Daugelis šunų šeimininkų susiduria su problema: šuo nemėgsta vaikų. Vaikai mėgsta šūkauti, jie aktyvūs ir elgiasi neprognozuojamai, todėl šunys yra linkę jų vengti arba bando paauklėti… šuniškais būdais.

Beveik kiekvienas šuo gali būti geru ir rūpestingu vaiko draugu, bet viskas priklauso nuo tėvų. Tėvų elgesys su vaiku ir šunimi, dresūra ir pastangos nulemia, kaip šuo elgsis su vaikais.

Koks šuo gali būti geru vaiko draugu?

· Šuo turi nesikandžioti – tai svarbiausia. Net ir pats mažiausias šuo vaikui gali būti pavojingas, todėl linkęs kandžiotis neturėtų gyventi kartu su vaikais. Nepaisant šuns veislės ir elgesio, tėvai niekada neturėtų palikti vaiko vieno su šunimi.

· Šuo turi būti dresuotas ir paklusnus, kad vaikas galėtų jį valdyti komandomis.

· Geras šuo turėtų būti draugiškas kitiems šunims ir gyvūnams, kad vaikas, išėjęs pavedžioti augintinį, neatsidurtų nemalonioje situacijoje ir galėtų šunį suvaldyti.

· Vaikui geras šuo turi žinoti, kad būtent vaikas šeimos hierarchijoje yra svarbiausias, todėl jam reikia paklusti.

Kaip tinkamai supažinti šunį su kūdikiu?

Natūralu, kad gimus kūdikiui tėvai nori saugoti mažylį, bet jo negalima slėpti nuo šuns. Kūdikis turi stiprų savitą kvapą ir skleidžia naujus, šuniui nepažįstamus garsus, todėl jis norės pamatyti ir susipažinti su nauju šeimos gyventoju. Laikydami kūdikį, leiskite augintiniui pauostyti, kartais leiskite prieiti prie kūdikio lovelės, kai mažylis ramus. Girkite šunį, kai pamatęs kūdikį jis vizgina uodegą. Kai šuo gražiai elgiasi, galite duoti skanių kąsnelių. Turite elgtis taip, kad buvimas šalia naujo šeimos gyventojo šuniui keltų tik pozityvias asociacijas. Niekada nepalikite šuns vieno su kūdikiu. Šuo greičiau apsipras su kūdikiu, jei į jo guolį įdėsite užklotą su mažylio kvapu.

Kaip supažindinti šunį su vyresniu vaiku?

Jei šuo yra didelis ir nepripratęs prie vaikų, per pirmą pažintį jis turėtų būti su pavadžiu, kurį laiko suaugęs žmogus. Duokite vaikui gardžių kąsnelių ir leiskite pavaišinti šunį. Kai šuo valgys, girkite ir glostykite šunį. Šį būdą pakartokite dar kelis kartus per pirmąsias dienas su pertraukomis. Taip pat svarbu, kad vaikas išmoktų šių pagrindinių taisyklių:

· Negalima šaukti ir lankstyti, kai šalia yra šuo.

· Negalima gaudyti šuns, kuris nori pabėgti ar pasislėpti.

· Negalima artintis prie kalytės su šuniukais.

· Negalima tampyti šuns, stumdyti, erzinti su maistu ar žaislais.

· Jei šunys gali susipešti ar pešasi, reikia pasitraukti kuo toliau.

· Negalima artintis prie šuns, kuris ėda ar graužia kaulą.

· Negalima artintis prie urzgiančio šuns, geriausia atsistoti ir nusisukti, lėtai nueiti šalin.

· Negalima artintis prie išsigandusio šuns.

· Negalima šuns žadinti.

· Negalima žiūrėti šuniui į akis.

· Jei šuo vizgina uodegą, jis nori draugauti.

Parengė Karolina Karpavičiūtė | Alfa.lt

Informacijos šaltinis:

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą