8 Vas, 2019

Ką daryti, jei jūsų šuo – užkietėjęs vagišius?

Kai kurios šunų rūšys yra labiau linkusios vagiliauti nei kitos. Didžiausi vagišiai yra auksaspalviai retriveriai, Jorkšyro terjerai ir pipiljonai. Veterinarai perspėja, kad reikia kovoti su šuns įpročiu vagiliauti, nes gudrieji vagišiai labai dažnai atsiduria ant operacinės stalo.

Pirmiausia reikėtų žinoti, ką šunys dažniausiai nori pavogti. Šunys nori gauti tuos daiktus, su kuriais galėtų žaisti, kuriuos galėtų suvalgyti arba kuriuos galėtų graužti (dažniausiai tai drabužiai ir avalynė). Iš šuns perspektyvos žvelgiant, jis nėra vagis, jis tiesiog gudrus ir moka pasiimti ko užsigeidžia.

Pastebima, kad kartais šunys vagiliauja tiesiog trokšdami šeimininko dėmesio. Jie erzina šeimininką, rodydami ką pavogė, ir skatina juos gaudyti.

Kaip šeimininkas turėtų reaguoti į šuniškas vagystes? Šuniui turi netrūkti žaislų, maisto ir dėmesio, tada jis mažiau norės daiktų, kurių jam liesti negalima. Tačiau pats veiksmingiausias būdas atpratinti augintinį nuo vagysčių yra tvarka. Kuo tvarkingesni namai, tuo mažiau yra galimybių ką nors nugvelbti.

Jei jūsų šuo yra užkietėjęs vagišius, netoleruokite jo elgesio visais atvejais. Liepkite padėti daiktą ir paskatinkite skanėstu. Šunys greitai išmoksta nebevagiliauti, jei yra ne baudžiami už blogą elgesį, o skatinami už gerą.

Parengė Karolina Karpavičiūtė | Alfa.lt

Informacijos šaltinis:

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą