15 Sau, 2018

Ką būtina žinoti prieš įsigyjant papūgą?

Svajojate auginti papūgą? Būtinai pasidomėkite kaip ją prižiūrėti. Tai labai specifinis, egzotinis augintinis. Bus lengviau jei išmanysite svarbiausius dalykus susijusius su šio paukščio auginimu:

1. Sveikata

Prieš įsigydami papūgą pasidomėkite apie papūgas, jų charakterį, sveikatą. Gyvūnų parduotuvėje atkreipkite dėmesį į jų plunksnas, akis. Sveika papūga turėtų būti judri ir smalsi.

2. Priežiūra

Veterinarinė papūgų priežiūra yra gana brangi. Taigi, apmąstykite, ar turite tam papildomų lėšų. Nepirkite papūgos, jei neįstengsite jos tinkamai prižiūrėti.

3. Triukšmas

Papūgos yra triukšmingos, tad gali erzinti ne tik jus, bet ir kaimynus. Taigi, kartais šeimininkai yra priversti atsisveikinti su mylimais augintiniais dėl nesiliaujančių kaimynų skundų.

4. Netvarka

Papūgos mėgsta snapu valytis plunksnas, taip priteršdamos narvelius ne tik jomis, bet ir išmatomis, tad pasiruoškite blizginti paukštelių namus kiekvieną dieną.

5. Gyvenimo trukmė

Jos gali gyventi net iki 50 metų. Taigi, įsitikinkite, ar sugebėsite taip ilgai jomis rūpintis, neatiduodami papūgų kitų žmonių priežiūrai.

6. Bendravimas

Papūgos dievina dėmesį ir yra ištroškusios bendravimo. Jei pakankamai su jomis nebendrausite, tai gali atsiliepti jų sveikatai.

7. Mankšta

Norėdami palaikyti papūgų gerą fizinę ir emocinę būklę, žaiskite su jomis ir leiskite paskraidyti po namus. Paukšteliams tai itin patinka.

8. Žaidimai

Palikdami papūgas vienas namuose, parūpinkite joms žaislų, kad storasnapės neliūdėtų ir turėtų kuo užsiimti.

9. Erdvė

Narvelį pirkite pagal papūgos dydį. Įsitikinkite, kad jame papūgai bus pakankamai vietos straksėti ir išskleisti sparnus.

10. Mityba

Jos ypač mėgsta sėklas, grūdus, vaisius, daržoves ir pupas. Papūgų mityba gali kirsti jums per kišenę, tačiau maistas yra svarbus, kad papūga būtų sveika ir patenkinta.

Informacijos šaltinis:

TAIP PAT SKAITYKITE

NAMINIAI PAUKŠČIAI – KANARĖLĖS IR PAPŪGOS. KĄ REIKIA ŽINOTI PRIEŠ JUOS ĮSIGYJANT
TOP 10 IŠSKIRTINIŲ DOVANŲ TAVO AUGINTINIUI!
KURIAS PAPŪGAS GALIMA IŠMOKYTI KALBĖTI?

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą