Išvažiuojate atostogauti? 4 patarimai, kaip pasirūpinti akvariumo žuvytėmis
1 Rgp, 2019

Išvažiuojate atostogauti? 4 patarimai, kaip pasirūpinti akvariumo žuvytėmis

Akvariumų žuvytės – trečias pagal populiarumą augintinis Lietuvoje. Naujausios tyrimų bendrovės „Berent“ atliktos apklausos duomenimis, jas laiko 8 proc. žmonių. Nors prižiūrėti žuvis yra kiek paprasčiau nei šunis ar kates, visgi jos taip pat reikalauja nemažai atsakomybės. Veterinarijos gydytoja pataria, kaip tinkamai pasirūpinti augintinėmis, jei ruošiatės išvykti atostogauti.

„Žuvytes įprastai laiko žmonės, alergiški gyvūnų plaukams, neturintys laiko gyvūnų priežiūrai ar tiesiog į akvariumą žiūrintys kaip į interjero detalę. Tačiau neapsigaukite, įsigijus akvariumą teks pasirūpinti jo švara, šviežiu vandeniu, reguliariu ir tinkamu žuvų šėrimu. Šios nebyliosios augintinės yra labai reiklios vandens temperatūrai, pH lygiui ir aplinkos švarai. Be to, itin svarbu nepamiršti tinkamai pasirūpinti žuvimis vykstant atostogauti“, – primena parduotuvių tinklo KIKA veterinarijos gydytoja ir farmacijos vadovė Kamilė Ausmanė.

Štai keletas patarimų, kurie padės išvengti problemų paliekant akvariumą ilgesniam laikui:

1. Apgalvokite kelionės trukmę ir įvertinkite augintinių skirtumus. Retos, brangios žuvys reikalauja ypatingos priežiūros, tad įsitikinkite, kad turite planą, kaip jomis bus pasirūpinta atostogų metu, atsižvelkite į žuvų rūšis – skirtingos rūšys reikalauja skirtingos priežiūros. Pavyzdžiui, astronotas tigras minta gyvu, baltymų turinčiu maistu, tokiu kaip sliekai, krevetės, svirpliai. Žalioji akara mėgsta vėsesnį, 20–24 laipsnių vandenį, minta augalinės ar gyvūninės kilmės maistu, tinka netgi jaučių širdys.

2. Patikrinkite akvariumo ir žuvų būklę. Likus ne daugiau kaip savaitei iki išvykimo, išvalykite akvariumą, pripildykite akvariumą švaraus vandens tą pačią dieną, kurią planuojate išvykti, patikrinkite vandens temperatūrą. Optimali akvariumo temperatūra – 25–26 laipsniai. Taip pat nepamirškite patikrinti valymo filtro, įsitikinkite, kad visos žuvelės yra sveikos. Svarbu įsitikinti, ar jos neprarado apetito, ar ant žvynų nėra baltų, balkšvų dėmelių, ar nepakito žuvelių elgesys, ar nė vienai neišsipūtė pilvas.

3. Pasirūpinkite šėrimu. Nepamirškite, kad žuvys turi būti reguliariai šeriamos. Yra keletas žuvų šėrimo būdų, pasitarnausiančių atostogų metu. Jums tereikia pasirinkti tinkamiausią variantą, priklausantį nuo atostogų trukmės. Jei nebūsite namuose tik savaitgalį, naudokite specialų pašarą, skirtą 3 dienoms. Naudojant įprastą pašarą akvariumas gali užsiteršti, be to, ilgesniam laikui su įprastu pašaru žuvelių palikti nepavyktų, tačiau kombinuotos pašaro tabletės suyra lėtai, tad akvariumas neužsiteršia.

Jei išvykstate savaitei, naudokite 6 dienų atostogų pašarą, kuriame yra visų žuvims būtinų medžiagų. Jei kelionė truks dvi savaites, geriausia rinktis pašaro kapsules, kurių užteks visam laikotarpiui. Šio pašaro sudėtyje yra dafnijų, vitaminų, mikroelementų ir mineralų, jis taip pat neteršia vandens ir nesuyra.

Jei laukia ilgos 3–4 savaičių atostogos, reikėtų rinktis alternatyvą pašaro tabletėms ar kapsulėms. Tokiu atveju geriausia rinktis automatines žuvų šėryklas, jos gali būti užprogramuojamos, todėl žuvytės nuolat bus šeriamos. Vienas iš automatinės šėryklos privalumų – į ją galima berti skirtingų formų žuvų pašarą, granules arba dribsnius, ir reguliuoti jo pateikimą, taip pat nustatyti dozavimą pagal akvariumo dydį bei žuvyčių skaičių.

4. Nepamirškite stebėti. Nepaisant daugybės būdų, kaip lengviau prižiūrėti savo žuveles bei akvariumą, kuriami vis nauji, pažangesni įrenginiai. Dėl naujausių technologijų jau galima naudoti visiškai prieinamą akvariumo stebėjimo sistemą, kuri automatiškai reguliuoja vandens pH lygį, temperatūrą, vandens sūrumą, be to, šeimininkas gali pats stebėti akvariumą per išmanųjį telefoną. Taip pat galite paprašyti kaimyno, draugo ar žmogaus, kuriuo pasitikite, kad ateitų ir patikrintų akvariumą.

Informacijos šaltinis:

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą