Iš veisėjų atimti keturkojai ryja savivaldybių pinigus Šunys tuoj taps auksiniai
1 Spa, 2020

Iš veisėjų atimti keturkojai ryja savivaldybių pinigus: „Šunys tuoj taps auksiniai“

Iš nelegalių veisėjų atimti šunys kaukia savivaldybėms priklausančiose prieglaudose. O merai niršta ir žada juos gabenti į Vilnių, nes jiems įgriso skirti didžiules sumas gyvūnams išlaikyti. Šį rugsėjį kaip niekada anksčiau būta daug skandalų dėl prastomis sąlygomis nelegaliose daugyklose laikomų šunų. Kilus pasipiktinimui, imtasi veiksmų – keturkojai iš veisėjų būdavo konfiskuojami ir perleidžiami savivaldybių žinion, kol teismas nuspręs, kam toliau teks prižiūrėti šunis. Tačiau savivaldai laukti įgriso – gali nutikti taip, kad iš veisėjų konfiskuoti šunys bus nugabenti po Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) langais.

Apie tai, kad gali tekti imtis tokių kraštutinių priemonių, užsiminė Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė.

Kaina – kaip plaukimo pamokų

43 šunys iš Širvintų rajone gyvūnus netinkamai laikiusių daugintojų savivaldybei perduoti rugsėjo 7-ąją. Pastaroji juos išskirstė po įvairias prieglaudas. Tuomet, anot Ž.Pinskuvienės, buvo pasakyta, kad VMVT maždaug 3-4 dienas ruoš dokumentus teismui, o šis tokiais atvejais sprendimus priima skubiai – atsakymo neva galima tikėtis per 5 dienas. Praėjo jau kelios savaitės. Vis dėlto, Širvintų savivaldybės žiniomis, dėl šiame rajone paimtų šunų į teismą iki šiol niekas nesikreipė.

Širvintų r. buvusios veisyklos dalis paimtų šunų kol kas gyvena prieglaudoje „SOS gyvūnai“. V.Skaraičio nuotr.
Širvintų r. buvusios veisyklos dalis paimtų šunų kol kas gyvena prieglaudoje „SOS gyvūnai“. V.Skaraičio nuotr.

„VMVT išlaikyti šunis nekainuoja nė vieno euro. Jie, matyt, nori – ruošia dokumentus, nori – neruošia. Tai rodo visišką šios organizacijos neveiklumą. Mums šunų išlaikymas kainuoja 430 eurų per dieną. Šiandien susidariusi suma – beveik 10 tūkst. eurų. Tai – žiauriai dideli pinigai. VMVT direktorius Darius Remeika džiaugiasi, kaip pajudėjo procesai, bet iš tiesų niekas nevyksta“, – „Lietuvos rytui“ kalbėjo Ž.Pinskuvienė. Anot jos, savivaldybė VMVT yra išsiuntusi tris raštus teiraudamasi, kas jau padaryta, gal stinga papildomos informacijos, tačiau atsakymo negauta nė į vieną jų. Pašnekovė neatmetė, kad, išsekus kantrybei, imsis kraštutinių priemonių – kad ir šunis nuvežti prie VMVT būstinės. „Jei tarnyba toliau demonstruos savo neveiklumą, šunys tuoj taps auksiniai. Negaliu laukti, kol suma už jų išlaikymą išaugs iki 15 ar 20 tūkst. eurų.

Jau ir dabar susikaupę 10 tūkst. eurų mums – kosminiai pinigai. Už tiek visus mokyklos vaikus galima būtų mokyti plaukti baseine“, – piktinosi merė.

Geriau buvo nepriimti

Savivaldybės tikisi, kad, galiausiai pasibaigus teismams, jos susigrąžins už šunų maitinimą ir priežiūrą sumokėtus pinigus. Mat beglobių gyvūnų laikymo taisyklėse numatyta, kad, nustačius gyvūno šeimininką, šis turi padengti išlaikymo išlaidas. Tačiau tą padaryti gali būti ne taip paprasta. Mat iš daugintojų paimti šunys nelaikomi beglobiais.

Todėl savivaldybės jaučiasi įklampintos – anot jų vadovų, jei nebūtų sutikusios perimti šunų, išlaidas patirtų VMVT. Tačiau šiuo atveju Tarnyba, raginusi priglausti gyvūnus, tolesnės atsakomybės nusipurtė.

Iš Širvintų r. buvusios veisyklos dalis paimtų šunų kol kas gyvena prieglaudoje „SOS gyvūnai“. V.Skaraičio nuotr.
Iš Širvintų r. buvusios veisyklos dalis paimtų šunų kol kas gyvena prieglaudoje „SOS gyvūnai“. V.Skaraičio nuotr.

VMVT jaučiasi negalinti spręsti pati

Kaip teigiama VMVT atsakyme „Lietuvos rytui“, policija tęsia ikiteisminius tyrimus, susijusius su paimtais gyvūnais Širvintose, Kaune, Marijampolėje, Tauragėje ir Vilniuje. Taip pat yra pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl gyvūnų nužudymo Alytuje ir Panevėžyje. Dėl įvykių Širvintose, anot tarnybos, atsakingas asmuo iškviestas į VMVT Vilniaus departamentą tolimesnėms procedūroms atlikti. „Byla ruošiama ir užbaigus aukščiau minėtus procedūrinius veiksmus (ikiteisminį tyrimą ir administracinio nusižengimo nagrinėjimą) bus perduota teismui“, – rašoma VMVT atsakyme. Tačiau ar savivaldybės galės pareikalauti pinigų už šunų priežiūrą, tarnyba nesugebėjo paaiškinti.

„VMVT pagal savo kompetenciją negali pasisakyti, kas ir kaip galėtų finansuoti savivaldybės patiriamas išlaidas, kai gyvūnai buvo perduoti laikinai globai ar teismo sprendimu buvo konfiskuoti. Manytina, kad šias išlaidas savivaldybės gali išieškoti regreso tvarka iš kaltininko teismo proceso metu“, – teigė VMVT Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus patarėja Kristina Stakytė.

Simona Viltrakytė „Lietuvos rytas“

Informacijos šaltinis: lrytas.lt

https://www.lrytas.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE:

VOKIEČIŲ MAŽŲJŲ ŠPICŲ VADA VEISLYNE ANGELO BUČINYS

AUGINTINIŲ APRANGA ŠALTUOJU METŲ LAIKU: SVEIKATA AR MADA?

KADA GERIAUSIA ATLIKTI STERILIZACIJĄ/KASTRACIJĄ KATEI/KATINUI? VETERINARO ATSAKYMAS!

GERIAUSIAS VETERINARAS JŪSŲ AUGINTINIUI. KOKS JIS?

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą