INSTRUKCIJA kaip surinkti šuns išmatas kieme, parke ar kitoje viešoje vietoje!
21 Vas, 2019

INSTRUKCIJA: kaip surinkti šuns išmatas kieme, parke ar kitoje viešoje vietoje!

Tikriausiai daugeliui šis įrašas atrodo juokingas. Kam ta instrukcija? Juk visi tai moka. Nors gyvūnų ekskrementų palikimas viešose vietose gresia nemenka bauda, tingių ir neatsakingų šunų šeimininkų tai visai negąsdina.

Nutirpus sniegui, daugiabučių kiemai, gatvių šaligatviai ir pievos pasipuošia gyvūnų paliktomis „bombomis“. Taip ir vinguriuoji išėjęs pasivaikščioti, pavasariu pasidžiaugti, kad neįliptum ir naujų batelių neišsiteptum.

Kodėl privaloma rinkti šunų ekskrementus?

1. Pirmiausia – paliekamos gyvūnų išmatos gali sukelti įvairius negalavimus ar ligas. Labiausiai paplitusios šunų ir kačių platinamos ligos yra toksokarozė, toksoplazmozė ir echinokokozė, rodo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenys. Labiausiai nukenčia VAIKAI! Jie taip džiaugiasi pavasariu ir gamtos duotais malonumais – voliotis ką tik sudygusioje žolytėje ar suleisti pirštukus į kieme pastatytą smėlio dėžę – smagiausias užsiėmimas.

2. Antroji priežastis, kodėl verta susirinkti savo gyvūno paliekamus ekskrementus – nemažos baudos. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba išleido įsakymą „Dėl gyvūnų laikymo savivaldybių teritorijų gyvenamosiose vietovėse tvarkos aprašo“. Gyvūno laikytojo pareigų skiltyje rašoma: „Gyvūnui priteršus viešojoje vietoje, dviejų butų ar daugiabučių namų bendrojo naudojimo patalpose ar kito asmens žemės valdoje, gyvūno laikytojas nedelsiant turi surinkti gyvūnų ekskrementus ar kitus gyvūno paliktus teršalus.“ Draudžiamų veiksmų skiltyje pridedama, kad draudžiama: „Vedžioti gyvūnus vaikų žaidimų aikštelėse, sporto aikštynuose, stadionuose.“

Už tai, kad šeimininkai nesurenka šuns ekskrementų, gresia įspėjimas arba bauda iki 230 eurų.

3. Dėl kiemo švaros – žmogus, kuris nesurenka savo gyvūno paliekamų ekskrementų, visų pirma negerbia savęs ir aplinkinių!

Taigi, kadangi daugelis vis dar nemoka surinkti savo augintinio išmatų, štai instrukcija JUMS:

INSTRUKCIJA kaip surinkti šuns išmatas kieme, parke ar kitoje viešoje vietoje!
INSTRUKCIJA kaip surinkti šuns išmatas kieme, parke ar kitoje viešoje vietoje!

1. Išėjimui į lauką su gyvūnu pasiruoškite iš anksto. Kišenėje turėkite maišelį, kuriuo turėsite surinkti šuns paliktas dovanėles. Tik tam reikalui skirtų maišelių galite įsigyti visose parduotuvėse, kuriose yra prekės gyvūnams. Maišelių rasite įvairiausių dydžių. Už du ar tris šimtus maišelių sumokėsite vos kelis eurus. Taigi, tai nėra labai didelė investicija. O ir užteks ilgam. Maišelio dydį rinkitės atitinkamai pagal šuniuko dydį, juk kuo didesnis gyvūnas, tai ir krūva ženkliai didesnė!

maišeliai šunų ekskrementams

2. Keliaukite pasivaikščioti su savo augintiniu. Pamatę, kad šis jau atliko savo gamtinius reikalus – pasilenkite, įkiškite ranką į maišelį ir su visa sauja surinkite tai, ką paliko jūsų augintinis.

3. Atsistokite, maišelį užriškite ir nuneškite į tam tikrose vietose pastatytą gyvūnų ekskrementų konteinerį – dėžę. Ji atrodo štai taip.

šunų ekskrementų sutinkimo dėžė

Vienas iš privalumų žiemą – benešant dar galite pasišildyti rankas!

Tai ir viskas – darbas atliktas! Mes Jums labai dėkojame!!!

Tie, kurie jau sėkmingai renka savo gyvūnų paliktas „bombas“ – dėkojame Jums. O tiems, kurie dar tik mokosi – didelės sėkmės!

www.tavogyvunas.lt Visos teisės saugomos. Be raštiško leidimo, straipsnius perpublikuoti draudžiama.

ŠUNŲ EKSKREMENTAI – NESIBAIGIANTI PROBLEMA DAUGIABUČIŲ GYVENTOJAMS

VAIZDAS KLAIPĖDOS GATVĖJE ŠOKIRAVO – GRESIA BAUDOS, RAGINA PRANEŠTI

GYVŪNŲ „MINOS“ BADO AKIS, O JŲ PERNEŠAMŲ LIGŲ DAUGĖJA

Tavogyvunas.lt

20 comments

 1. Anonimas
  says:

  Savaime reikia paskui savo gyvuna tvarkyt , bbet kodel nera konteineriu , vienas stovi visame rajone , kdel kai mokejom pinigus uz sunis tokiu konteineriu uz tuos pinigus nebuvo pristatyta , pagaliau si klausyma kas nors isspres , ar ta maiseli kartais nera kur det , tai i kisene kist ?

  • Anonimas
   says:

   Nejuokinkit.reikejo apie tai galvoti pries isigyjant gyvuna.as tam reikalui turiu nuosava kibiriuka krepšyje per peti

  • Anonimas
   says:

   Jei nera specialiu konteineriu, reikia mesti siuksline 🙂 toks oficialus savivaldybes atsakymas!

  • Anonimas
   says:

   Jo kad šilčiau būtų. Bent taip supratau iš straipsnio.

 2. Anonimas
  says:

  Taip tikrai, sunu fekalijom spec. siuksliniu per puse rajono reiktu ieskot… 🙅‍♀️ nors jau ne karta kreipemes su prasymu, kad pastatytu daugiau

 3. Anonimas
  says:

  Kalbat vejus😊.visur kur uzsimanom deziu nebus.mes tam reikalui turim nuosava nesiojama talpa krepsyje ,kur isidedam maisiuka su turiniu o prieje souksline,iskratom.

 4. Anonimas
  says:

  Trūksta tokiu spec konteinerių, kiek esam apeja tai vienetai ir tai pagrindas šunų aikštelėse prie daugebuciu ne nerasi, reik nešt į stoteles mest ir pan.

 5. Anonimas
  says:

  „šėjimui į lauką su gyvūnU“.klaidas ištaisykit.

 6. Anonimas
  says:

  tikrai butu daugiau konteineriu tokiu, manau zmones tikrai labiau tvarkytu po savo augintinio, bet nesiotis su savimi vos ne namo, kad i konteineri paprasta ismest, na nesamone

 7. Anonimas
  says:

  Teko matyt kai dobermanas sukrovė tokia krūva, kad moteriškė dviem rankom i maišiuka rinko. ir klausimas ka daryt jai šuo vyduriuoja?

 8. Anonimas
  says:

  Jei tikrai nėra spec konteinerių galėtų bent jau į paprastą siuksine išmest vis geriau nei palikt ant pievelės

 9. Anonimas
  says:

  Vilniuje jau senai visi normaliai susitvarko 🐶 Šeimininkai nešiojasi maišiukus, yra nemažai spec. šiukšliadėžių. Ir netenka vaikščoti kaip gandrui apeinant baisokas 🐕 dešreles 🐕 ir pievose vaizdelis gražus 🌷

  • Anonimas
   says:

   Nesamone. Vakar buvom su vaiku pasivaiksciot. Tai kruvos kas metra guli. Teko eit prie maximos aikstelej vaikstinet kad tik vaikas neilystu

 10. Anonimas
  says:

  Jo kad šilčiau būtų. Bent taip supratau iš straipsnio.

 11. Anonimas
  says:

  O ka aplinkiniams daryti su katinu ismatomis?

 12. Anonimas
  says:

  Kaunas siuo atveju stipriai lenkia Vilniu dauk puikiai valomu konteineriu o sostinei net senamiesti problemele nors ka cia sneketi ir siaip siuksliniu mazai

 13. Anonimas
  says:

  Sveiki, o kodėl taikoma tik šunims? Yra žmonių kurie vedžioja katės būriais ar išleidžia į daugiabučio kiemą nusituštinti..

 14. Anonimas
  says:

  Kokia spec. dėžė kur ją rasi. Taip ir rašykit, kad mesti i konteinerį.

Palikti komentarą