Įmynė į „reikaliuką“: augintinių išmatos švinksta perpildytose šiukšliadėžėse
14 Lap, 2019

Įmynė į „reikaliuką“: augintinių išmatos švinksta perpildytose šiukšliadėžėse

Šiukšlės Kėdainiuose tampa neišsemiama tema. Neišsemiama, kaip ir pačios šiukšlės, su kurių išvežimu niekaip nesusitvarko Vilniaus atliekų išvežimo įmonė UAB „VSA“. Jau seniai visiems žinoma, kad gyventojų ir savivaldybės netenkina komunalinių atliekų išvežimo tvarka, tačiau maža to, įmonės darbuotojai, akylų gyventojų teigimu, nuolatos nesaugo miesto infrastruktūros ir važinėja šaligatviais bei dviračių takais. Galiausiai paaiškėjo, kad įmonė netinkamai vykdo ir gyvūnų augintinių ekskrementų šiukšlių dėžių ištuštinimą.

Ilgą laiką sausakimša

Ar gali kas labiau sugadinti dieną, nei koja įmintas šuniuko „reikaliukas“, paliktas žolėje? Šviečiame visuomenę, kad susirinktų, kas lieka po augintinių, žmonės jau įprato nešiotis maišelius, ir dažnu atveju susirenka augintinių paliekamas dovanėles. O štai kai ateina laikas švariai ir civilizuotai tos dovanėlės atsikratyti, pasirodo, kad nėra kaip, nes gyvūnų ekskrementų šiukšliadėžės – sausakimšos.

Socialinėje erdvėje kraštiečiai piktinasi, kad ne tik specialios šiukšliadėžės būna pilnutėlės, bet neretai ir maišiukai su turiniu mėtos ant žolės aplinkui jas. Taip ir lieki prie konteinerio su maišeliu, pilnu ekskrementų. Ir ką tuomet? Neštis namo? Mesti į bendrą komunalinių atliekų konteinerį? Pasigirdo net absurdiškų siūlymų, kad patys gyventojai galėtų tuos konteinerius sutvarkyti. Tačiau jeigu gyventojai moka mokesčius, jie tikisi gauti ir kokybiškas paslaugas.

„Kėdainių mieste yra pastatytos 34 dėžės, skirtos šunų ekskrementams. Jos išdėstytos prie daugiabučių namų rajonų. Už jų priežiūrą ir aptarnavimą yra atsakinga UAB „VSA Vilnius“. Pagal sutartį ši bendrovė atliekas turi surinkti ir išvežti 2 kartus per savaitę nuo balandžio 1 iki spalio 31 dienos ir vieną kartą per savaitę nuo lapkričio 1 iki kovo 31 dienos“, – komentavo miesto seniūnijos specialistė Kristina Staniukaitienė. Tačiau gyventojai, kas dieną vedžiojantys šunelius, teigia, kad konteineriai jau ne pirmą savaitę stovi pilni, tad peršasi vienintelė išvada – įmonė eilinį kartą nesugeba tinkamai įvykdyti savo įsipareigojimų.

Pastebėjus pilnas šunų ekskrementams skirtas šiukšliadėžes kviečiame skambinti į Kėdainių miesto seniūniją, telefonu 8 347 67 287. Skambinkite iš karto pastebėję problemą.

rinkosaikste.lt , Eglė Kuktienė

Informacijos šaltinis: lrytas.lt

https://www.lrytas.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE:

AUGINTINIŲ APRANGA ŠALTUOJU METŲ LAIKU: SVEIKATA AR MADA?

KAČIŲ VEISLĖS: TAJŲ KATĖ (THAI) – TAIKI, MEILI, SANGVINIŠKO TIPO BŪTYBĖ

KADA GERIAUSIA ATLIKTI STERILIZACIJĄ/KASTRACIJĄ KATEI/KATINUI? VETERINARO ATSAKYMAS!

GERIAUSIAS VETERINARAS JŪSŲ AUGINTINIUI. KOKS JIS?

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą