Gyvūnų elgesio paslaptys ir keistenybės
14 Vas, 2019

Gyvūnų elgesio paslaptys ir keistenybės

Nors šiuo metu Bristolio universiteto mokslininkai bando išspręsti mįslę, kodėl kai kurie šunys gali valandų valandas vaikytis savo pačių uodegas, gyvūnijos pasaulyje keistenybių yra kur kas daugiau, skelbia Independent.co.uk.

Katė, užstrigusi rate

Katė, užstrigusi rate

Ar kada teko stebėti katę, kuri akimirksniu apstulbsta, patekusi į ratą? Tai tapo tikra interneto sensacija, kai šimtai kačių šeimininkų ėmė dalytis nuotraukomis, kuriose jų katės sėdi rate, pažymėtame virve ar juosta. Susidaro įspūdis, kad jos tarsi sustingsta.

Vieni spėja, kad katė pažymėtame rate jaučiasi saugi. Gyvūnų elgsenos specialistė dr. Anne Seawright mano, kad tokį elgesį paskatina katės smalsumas ir begalinis noras sulaukti šeimininkų dėmesio. Katėms patinka naujovės, todėl jos tiria, be to, mėgaujasi, jei jums stebėti jas yra smagu.

Be to, katės savo meilę žmonėms rodo kitaip ir dėmesio jiems reikia kitokio. Dėl šios priežasties katės mieliau renkasi tuos, kurie jų nemėgsta, nes joms patinka pačioms išprovokuoti žmogaus švelnumą, juoką ar bet kokį dėmesį.

Užhipnotizuoti triušiai

Užhipnotizuoti triušiai

Pabandykite paimti triušį snukučiu į viršų ir pasidėti tarp savo kelių. Ranką padėkite jam ant krūtinės. Tai, kas nutiks toliau, tikrai jus nustebins. Kaip teigia daugelis juos auginančių žmonių, triušis patirs vadinamąjį transą.

Gyvūnų elgesio specialistė dr. Anne McBride atskleidžia, kodėl: iš tiesų triušis tiesiog siaubingai išsigąsta. Triušiai apsimeta mirę, nes žino, kad tuomet jų galimas užpuolikas paliks juos ramybėje.

Tad, jei norite, kad gyvūnėlis jus mylėtų, šio triuko geriau nepraktikuokite. Nors gyvūnas jums atrodo atsipalaidavęs, iš tiesų jis yra įsitempęs ir persigandęs.

Šokančios jūrų kiaulytės

Šokančios jūrų kiaulytės

Jų gebėjimai šioje srityje tikrai unikalūs. Jų šeimininkai šį šokį sulygina su kukurūzų spragėsiais, šildomais mikrobangų krosnelėje. Jūrų kiaulytės gali nei iš šio, nei iš to imti spyruokliuoti ant grindų. Stebėti tai ir nesijuokti nėra šansų.

Nors šis jūrų kiaulyčių šokis kiek kvailokas ir keistas, kartu ir labai nuostabus, teigia dr. Suzanne Held iš Bristolio universiteto.

Spėjama, kad toks elgesys – žaisminga džiaugsmo išraiška. Daugelis pastebi, kad taip spyruokliuoti jūrų kiaulytės pradeda išgirdusios šviežių salotų lapų traškėjimą.

Informacijos šaltinis:

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą