10 Gru, 2017

GRAUŽIKAI – kokius mėgstame auginti namuose

Graužikai susilaukė didelio populiarumo dėl nesunkių auginimo sąlygų, nedidelio ūgio, neaukštos kainos. Dažniausiai auginami graužikai: dekoratyviniai triušiai, jūrų kiaulytės, šinšilos, degu, dekoratyvinės žiurkės, smiltpelės, žiurkėnai ir vis didėjančio susidomėjimo sulaukiantys prerijų šuniukai.

Gyvenimo trukmė. Vidutinė graužikų gyvenimo trukmė yra 2 – 10 metų. Trumpiausiai gyvena žiurkėnai, žiurkės, jie dažniausiai sulaukia 2 – 3 metų amžiaus. Ilgesne gyvenimo trukme pasižymi jūrų kiaulytės, triušiai, šinšilos, jie gali sulaukti 10 metų amžiaus, tačiau yra žinomi ir ilgesnės gyvenimo trukmės atvejai.

Mityba. Graužikai maitinami specializuotais pašarais, kuriuose yra reikiamas maistinių medžiagų kiekis, jie yra praturtinti baltymais, riebalais, kalciu, fosforu, nepakeičiamomis amino rūgštimis, bei vitaminais. Narvelyje visuomet turi būti šviežio vandens, jį būtina keisti kasdien. Be jau minėto specializuoto maisto graužikams, papildomai galima duoti daržovių, vaisių. Kasdien būtina duoti šieno (sauso, nesupelijusio, maloniai kvepiančio). Pavasarį galima maitinti žole. Ją duokite mažais kiekiais, kad nesutriktų žvėrelio žarnyno veikla. Jokiu būdu neduokite drėgnos ir sukaitusios žolės! Dantų nutrynimui, duokite graužti beržo, ievos, jaunos pušies, obels šakelių, specialių graužimui skirtų lazdelių aplipintų grūdais, kreidos. NEGALIMA duoti saldumynų! Gyvūnėlio neperšerkite, nes jis greitai tunka, o tai kenkia jo sveikatai.

Vakcinacija. Iš graužikų vakcinuojami tik triušiai. Triušiai vakcinuojami vieną kartą metuose. Vakcinuojami PESTORIN MORMYX vakcina, kuri apsaugo nuo triušių virusinės hemoraginės ligos ir miksomatozės (triušių maras).

Triušiai pirmą kartą vakcinuojami sulaukus 3 mėnesių ir po to vakcinuojami praėjus metams.
Svarbu žinoti, kad nevakcinuotų triušių NEGALIMA vesti į lauką ir maitinti žole, kuri skinama lauke, nes neturėdami pakankamo atsparumo virusinėms ligoms triušiai gali lengvai jomis užsikrėsti. Tam netgi nėra būtinas tiesioginis kontaktas su kitais gyvūnais, pakaks to, kad triušiukas pasivaikščios ten, kur prieš kurį laiką praėjo sergantis gyvūnas.

Dažniausiai pasitaikantys susirgimai:

o Įvairios odos problemos (grybelis, išoriniai ir vidiniai parazitai).
o Pododermatitas.
o Įvairios traumos.
o Navikiniai susirgimai.
o Peraugę dantys.
o Triušių maras.
o Kvėpavimo takų susirgimai. Būtina nepamiršti, kad šie maži padarėliai yra labai jautrūs skersvėjams.

Kaip išsirinkti sveiką graužiką? Apžiūrėkite, kaip atrodo mažylių tėvai, pažiūrėkite ar gražus, blizgantis, be praplikimų, pleiskanų, šašelių ir parazitų kailis. Akys neparaudusios, nepatinusios. Nečiaudintys ir judrūs.

Įsigijus naują augintinį patariama parodyti jį veterinarijos gydytojui profilaktinei apžiūrai.

Informacijos šaltinis: www.toto.lt

TAIP PAT SKAITYKITE:

KATĖ DRASKO BALDUS? PATARIMAI KAIP TO IŠVENGTI

9 IŠSKIRTINĖS ŠUNŲ VEISLĖS, KURIAS PAMILSITE IŠKART!

KAIP IŠSIRINKTI TINKAMIAUSIĄ VETERINARIJOS KLINIKĄ SAVO AUGINTINIUI?

AUGINTINIS MAŽAME BUTE. KAIP SUTAUPYTI VIETOS IR SUTEIKTI GYVŪNUI KOMFORTĄ

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą