Europarlamentarai siekia įvesti privalomą kačių ir šunų ženklinimą
12 Vas, 2020

Europarlamentarai siekia įvesti privalomą kačių ir šunų ženklinimą

Trečiadienį Europos Parlamentas paragino parengti ES veiksmų planą, kuris užkirstų kelią neteisėtai prekybai naminiais gyvūnais.

Didele balsų dauguma priimtoje rezoliucijoje (607 balsai už, 3 prieš, 19 susilaikė) EP nariai reikalauja imtis veiksmų pažaboti nelegalią prekybą augintiniais, dėl kurios pelnosi tarptautinis organizuotas nusikalstamumas, kenčia gyvūnai ir platinamos ligos.

Europarlamentarai siūlo įvesti privalomą ES kačių ir šunų registravimo sistemą, taip pat įpareigoti žymėti augintinius mikroschemomis ir jas registruoti atitinkamose duomenų bazėse, kuriose būtų nurodyti gyvūno veisėjai, pardavėjai, veterinarijos gydytojai, vežėjai ir savininkai. Europos Komisija raginama nustatyti konkrečias kačių ir šunų ženklinimo ir registravimo priemones, taip pat įpareigoti iki 2024 m. susieti atitinkamas ES šalių elektroninių duomenų bazes.

Savo ruožtu Parlamentas siūlo parengti ES veiksmų planą, skirtą kovai su neteisėta prekyba augintiniais. Raginama ES mastu reglamentuoti didelio masto komercines veisimo įmones, stiprinti kovą su nelegalia prekyba bei gyvūnų pasų klastojimu ir sugriežtinti sankcijas. Kartu siūloma skatinti naminius gyvūnus rinktis iš prieglaudų, taip pat griežčiau kontroliuoti prekybą gyvūnais internetu.

„Kalbame ir apie sveikatą, ir apie gyvūnų gerovę, pagaliau ir apie vartotojų apsaugą. Privalomas europinis kačių ir šunų ženklinimas būtų tam tikra išeitis“, – mano Europos liaudies partijos narys Liudas Mažylis.

Skaičiuojama, kad maždaug 46 tūkst. šunų per mėnesį yra pervežami iš vienos ES šalies į kitą. Dauguma jų nėra registruojami. Daugelis gyvūnų veisimo verslo atstovų piktnaudžiauja ES taisyklėmis, kurios skirtos naminių gyvūnų judėjimui nekomerciniais tikslais.

Informacijos šaltinis:

TAIP PAT SKAITYKITE:

VOKIEČIŲ MAŽŲJŲ ŠPICŲ VADA VEISLYNE ANGELO BUČINYS

AUGINTINIŲ APRANGA ŠALTUOJU METŲ LAIKU: SVEIKATA AR MADA?

KADA GERIAUSIA ATLIKTI STERILIZACIJĄ/KASTRACIJĄ KATEI/KATINUI? VETERINARO ATSAKYMAS!

GERIAUSIAS VETERINARAS JŪSŲ AUGINTINIUI. KOKS JIS?

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą