KuKukurūzinis žaltys kitoks augintinis Jūsų namuose
5 Kov, 2019

Egzotiniai gyvūnai namuose: KUKURŪZINIS ŽALTYS (lot. Elaphe)

Kukurūzinis žaltys – tai nedidelis, labai draugiškos prigimties žalčiukas, kurį nesunku prižiūrėti. Dėl šių savybių žalčiai tampa vis populiaresni naminių augintinių tarpe. Be to, jų būna daugybės spalvų ir jie gali išgyventi net iki 15 metų.

TERARIUMAS KUKURŪZINIAM ŽALČIUI

Kukurūziniai žalčiai yra vidutinio klimato gyvatės, todėl įrengti jam terariumą nėra labai brangu. Jei jame yra 3 šilumos zonos, terariumo dydis gali būti bet koks, tačiau negali būti per mažas. Kukurūzinis žaltys retai kada auga iki 1,5m, tačiau terariumas negali būti mažesnis nei 90*30*30 cm.

Tai pusiau naktiniai gyvūnai, todėl jiem reikia pusiau naktinio ar naktinio tipo terariumo. Šie žalčiukai geriau jaučiasi vakare arba prieblandoje ir stengiasi vengti ryškios šviesos. Pavojinga terariume palikti tam nepritaikytą lempą ar prožektorių. Tai sukelia stresą bei didina nudegimų riziką. Jei nėra kito šilumos šaltinio, gyvūnas judės lempos link ir ją apsivys.

ŠVIESA

Tai, kad žalčiai yra pusiau naktiniai, nereiškia, kad jiems visiškai nereikia šviesos. Bet kuriuo atveju jie turi žinoti kada naktis ir kada diena. Gali būti naudojama mėnulio šviesos lempa arba kitas susilpnintas šviesos šaltinis.

ŠILDYMAS

Šie žalčiai nesugeba reguliuoti savo kūno temperatūros, todėl aplinkos temperatūrą turite reguliuoti jūs. Kukurūziniams žalčiams reikia šiek tiek didesnės nei kambario temperatūros. Laikant nelaisvėje, terariumas turi būti pakankamai didelis, kad jame būtų galima įrengti tris skirtingas šilumos zonas. Karštajame terariumo gale galima naudoti šildantįjį kilimėlį, o vėsiajame – temperatūra negali nukristi žemiau +23°C dieną ir žemiau +20°C naktį.

Terariumas kukurūziniui žalčiui
Terariumas kukurūziniui žalčiui

DRĖGMĖ

Drėgmė turėtų būti drėgnesnė nei 50% aplinkos. Panašiai tokia drėgmė yra būna mūsų namuose. Tačiau drėgmės lygį terariume reikėtų kontroliuoti ir stebėti, tam tinka hidrometrai. Kai gyvatė neriasi, palengvinkite jai šį darbą apipurkšdami ją vandeniu.

SUBSTRATAS

Kaip ir visiems ropliams, substratas renkamas labai atsakingai. Jis turi būti suvirškinamas arba ant jo reikėtų nešerti. Naudojant nesuvirškinamą substratą, saugiausią žaltį perkelti į kitą indą ir jame šerti. Visų gyvačių instinktas gali jas paskatinti jums įkasti, todėl reikia labai atsargiai elgtis perkeliant ją į kitą indą. Gerai tinka dirbtinė veja, koralinis smėlis ar popierius.

ŠĖRIMAS

Tinkamiausias mitybos racionas – sudarytas iš smulkių graužikų. Tai gali būti pelės, žiurkėnai, mažos žiurkės. Žalčius, kaip ir kitas gyvates, reikia šerti jau negyvu pašaru, todėl tinkamiausi jau atšildyti graužikai. Su gaunamu pašaru žaltys patenkina visas mitybos reikmes, todėl pasirūpinkite, kad jis būtų kokybiškas. Žaltį reikia šerti kas 7-10 dienų. Jaunikliai šeriami dažniau – kas 4-7 dienas. Pašaras arba vanduo gali būti praturtintas purškiamais vitaminų ar kalcio papildais.

NĖRIMASIS

Jaunikliai neriasi maždaug kas 4 savaites. Gyvūnui senstant, šis procesas retėja. 4 m. amžiaus žaltys neriasi maždaug kas 2 mėnesius. Vandens dubuo, pastatytas terariume šalia šilumos šaltinio, palengvina nėrimąsi ir užsimanęs žaltys bet kada jame gali išsimaudyti.

SLĖPTUVĖS

Visi kukurūziniai žalčiai mėgsta slėptuves ir jų turi būti kiekviename terariume. Taip pat slėptuvės padeda sukurti skirtingas šilumos zonas.

Visi kukurūziniai žalčiai mėgsta slėptuves ir jų turi būti kiekviename terariume

Visi kukurūziniai žalčiai mėgsta slėptuves ir jų turi būti kiekviename terariume

www.tavogyvunas.lt Visos teisės saugomos. Be raštiško leidimo, straipsnius perpublikuoti draudžiama.

TAIP PAT SKAITYKITE:

EGZOTINIAI GYVŪNAI NAMUOSE: LEOPARDINIS GEKONAS. AR JIS NE GRAŽUOLIS?

KAIP IŠSIRINKTI TINKAMIAUSIĄ VETERINARIJOS KLINIKĄ SAVO AUGINTINIUI?

KRISTINOS VETERINARIJOS CENTRAS – VIENINTELĖ TOKIO POBŪDŽIO KLINIKA AUKŠTAITIJOJE

Tavogyvunas.lt

1 komentaras

  1. Anonimas
    says:

    kokie ten batai? patiko

Palikti komentarą