Du apleisti šunys be maisto ir vandens tarp savo išmatų
14 Bir, 2020

Du apleisti šunys: be maisto ir vandens tarp savo išmatų

Gyvūnų nepriežiūros atvejai Lietuvoje toliau sparčiai auga ir dauguma žmonių vis dar laikosi įsikibę požiūrio, jog šuns vieta yra prie būdos. Dažnas nesivargina šuns fizine ir psichologine sveikata, numoja ranka į voljero ar būdos būklę bei higieną. Dėl to kasdien gyvūnų organizacijas pasiekia naujos istorijos, kurių negalima tyliai ignoruoti.

2020 m. gegužės mėnesį į VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ (toliau – GGI) rankas pateko naujas šunų nepriežiūros atvejis. Organizacija gavo nuotraukas ir liudijantį vaizdo įrašą, kuriame užfiksuoti du apleisti šunys. Vaizdo įraše matyti, jog vienas šuo laikomas tarp savo išmatų itin mažame voljere. Tuo tarpu kitas šuo gyvena ant troso tarp statybinių nuolaužų surūdijusioje bačkoje. Abu gyvūnai laikomi be maisto ir vandens.

GGI, apklaususi liudininką ir surinkusi visą informaciją apie nepriežiūros atvejį, kreipėsi į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą prašydama atlikti patikrinimą dėl šunų laikymo sąlygų bei skirti baudą už vaizdo įraše užfiksuotą nepriežiūrą. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atliko patikrinimą Kalviuose, kartu su nuotraukas ir vaizdo įrašą atsiuntusiu liudininku. Patikrinimo metu, buvo nurodyta, jog šuns, kuris buvo pririštas prie būdos, laisvė nebuvo suvaržyta. Šįkart jis galėjo laisvai judėti, turėjo maisto ir vandens, buvo aktyvus, be baimės ar streso požymių.

Tuo tarpu kitas šuo, kuris buvo laikomas mažame voljere tarp savo išmatų, nebuvo rastas. Voljeras jau buvo išvalytas ir pradėtas ardyti. Augintinių šeimininkė paaiškino, kad minėtas šuo yra išvežtas į VšĮ „Šiaulių letenėlė“ globą. GGI, norėdama įsitikinti, ar informacija teisinga ir gyvūnas laikomas nurodytoje vietoje, susiekė su prieglauda. Vėliau buvo gautas patikinimas, jog šuo yra sveikas ir tikrai prižiūrimas jų globoje.

VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ nori priminti, kad organizacija aktyviai dirba su gyvūnų nepriežiūros ar žiauraus elgesio atvejais. Siekiama, jog už juos atsakingi asmenys ar įmonės būtų nubausti, užsiimama nuolatiniu visuomenės švietimu, teikiamos rekomendacijos bei nuolat bendraujama su atsakingomis institucijomis. Norėdami prisidėti prie šio ar kitų žiauraus elgesio su gyvūnais atvejų sprendimo, galite paaukoti pasirinktą pinigų sumą aukok.lt portale: https://www.aukok.lt/projektai/Stabdykime-ziauru-elgesi-su-gyvunais/

Informacija paruošta Klaudijos Benosenko iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

Informacijos šaltinis: VŠĮ Gyvūnų gerovės iniciatyvos

TAIP PAT SKAITYKITE:

VOKIEČIŲ MAŽŲJŲ ŠPICŲ VADA VEISLYNE ANGELO BUČINYS

MODERNUS, ŠVIESUS IR ŠIUOLAIKIŠKAS GYVŪNŲ VIEŠBUTIS PET HOUSE

ERKĖS BUNDA: PATARIMAI KAIP APSAUGOTI SAVO AUGINTINIUS NUO ERKIŲ PLATINAMŲ LIGŲ

KADA GERIAUSIA ATLIKTI STERILIZACIJĄ/KASTRACIJĄ KATEI/KATINUI? VETERINARO ATSAKYMAS!

GERIAUSIAS VETERINARAS JŪSŲ AUGINTINIUI. KOKS JIS?

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą