Augintinis ryja maistą nesustodamas: metas sunerimti
16 Geg, 2019

Augintinis ryja maistą nesustodamas: metas sunerimti

Tam, kad augintinis būtų sveikas, jis turi būti subalansuotai maitinamas. O štai riba, kuri atskiria gerą apetitą nuo patologiškai padidėjusio, deja, gana neaiški.

Būklė, kai gyvūnas nuolat didina suvartojamo maisto kiekį ir jaučiasi alkanas, vadinama polifagija. Polifagiją gali sukelti įvairios priežastys. Svarbu suprasti, ar padidėjęs augintinio apetitas kilo dėl psichologinių priežasčių ar dėl ligos. Jeigu problema yra psichologinio pobūdžio, greičiausiai toks elgesys nulems nutukimą. Tačiau valgumo priežastimi gali būti ir liga. Tokiu atveju kis gyvūno svoris: jis gali prarasti arba priaugti svorio.

Dažniausios priežastys

Priežastys gali būti fiziologinės, pavyzdžiui, jaunų gyvūnų augimo periodas, nėštumas, laktacijos laikotarpis, padidėjęs fizinis krūvis, šaltas klimatas ir t.t. Tai taip pat gali būti nulemta pašalinio poveikio dėl gydymo, pavyzdžiui, vartojant vaistus. Psichologinės priežastys gali būti susijusios su patiriamu stresu.

Apetitas gali augti ir dėl ligų. Tai gali būti cukrinis diabetas, jis dažniausiai lydimas ir padidėjusio troškulio bei svorio kritimo. Kasos nepakankamumas taip pat gali nulemti padidėjusį apetitą ir sukelti staigų svorio netekimą ir viduriavimą.

Esant hipotireozei padidėja energijos sunaudojimas ir gyvūnas priverstas daugiau valgyti. Tokiu atveju taip pat gali kristi svoris. Esant hiperadrenokorticizmui (sindromui ar Kušingo ligai) būdingas padidėjęs apetitas su svorio augimu, taip pat padidėjęs troškulys ir šlapinimasis.

Apetitas gali didėti ir dėl problemų su kepenimis, helmintozės, dėl smegenų ar žarnyno navikų, insulinomų.

Profilaktika

Jeigu polifagija yra neteisingos mitybos rezultatas, reguliuokite kasdienę augintinio mitybą. Jeigu tai jo organizmo funkcionavimo sutrikimo rezultatas, jums būtina palaikyti ryšį su veterinaru ir reguliariai atlikti planines apžiūras. Įsitikinkite, kad jūs turite visas būtinas priemones teisingai jūsų gyvūno priežiūrai namų sąlygomis.

Bet kokiu atveju, jeigu jūsų augintinis mėgsta paėsti, tuo pačiu nestebimas kūno masės mažėjimas ar didėjimas, kondicijos pokyčiai, kailio būklės pablogėjimas ar kiti įtartini simptomai, tai neturėtų kelti nerimo.

Informacijos šaltinis: lrytas.lt

https://www.lrytas.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE:

STOVYKLOS VAIKAMS IR PAAUGLIAMS SU ŽIRGAIS BEI KITAIS GYVŪNAIS

POPULIARIAUSIOS PRAMOGŲ VIETOS LIETUVOJE GYVŪNŲ MYLĖTOJAMS

ERKĖS BUNDA: PATARIMAI KAIP APSAUGOTI SAVO AUGINTINIUS NUO ERKIŲ PLATINAMŲ LIGŲ

GERIAUSIAS VETERINARAS JŪSŲ AUGINTINIUI. KOKS JIS?

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą