Apsisprendė, kas Kaune rūpinsis šeimininkų neturinčiais gyvūnais
6 Geg, 2021

Apsisprendė, kas Kaune rūpinsis šeimininkų neturinčiais gyvūnais

Po viešųjų pirkimų konkurso Kauno miesto savivaldybė sudarė sutartį su nauju beglobių ir bešeimininkių gyvūnų priežiūros paslaugų teikėju – Gyvūnų globėjų asociacija. Anot savivaldybės atstovų, ši organizacija bus atsakinga už gyvūnų sugavimą, paėmimą iš gyventojų, laikiną globą, kvalifikuotą veterinarinę pagalbą bei naujų namų paieškas.

„Kaune daug dėmesio skiriama gyvūnų gerovės ir apsaugos klausimams. Nustatytose miesto vietose pastatyti nameliai bešeimininkėms katėms. Už savivaldybės lėšas įkurti vadinamieji kačių bendrabučiai tampa pastoge pabjurus orams, o geraširdžiai kauniečiai palieka indelius su ėdalu ir vandeniu. Matydami miestiečių įsitraukimą ir nuolatinį rūpestį daugiabučių kiemuose lakstantiems beglobiams gyvūnėliams, norėjome sukurti programą, kuri leistų pasirūpinti jais. Taip gimė iniciatyva „Pagauk-Sterilizuok-Paleisk“, kurią Savivaldybė vykdo jau kelerius metus. Jos metu skiriame dėmesį sulaukėjusioms katėms, prisitaikiusioms gyventi lauke ir, deja, neturinčioms šansų rasti naujų šeimininkų“, – teigia Kauno miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

„Pagauk-Sterilizuok-Paleisk“ (PSP) programos metu užtikrinama ne tik humaniškas benamių gyvūnų populiacijos suvaldymas mieste, bet ir pasirūpinimas jais, paleidus į laisvę. Bešeimininkiai gyvūnėliai gaudomi, sterilizuojami ar kastruojami, o vėliau paženklinami tarptautiniu atpažinimo ženklu – trumpintu kairės ausies galiuku.

Pasak R. Savickienės, kol kas planuojama sterilizuoti ar kastruoti iki 1050 gyvūnų per metus ir taip prisidėti prie beglobių, bešeimininkių kačių akivaizdaus sumažinimo Kauno mieste. Tokios katės neatiduoda paskutinių jėgų palikuonių auginimui, yra sveikesnės ir stipresnės, taigi, neperneša ligų. Kastruoti katinai nekovoja dėl teritorijos, todėl išvengia sužalojimų.

Be to, PSP programos metu gyvūnai mediciniškai apžiūrimi bei skiepijami nuo pasiutligės, pridūrė skyriaus vedėja R. Savickienė.

ELTA ir lrytas.lt inf.

Informacijos šaltinis: lrytas.lt

https://www.lrytas.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE:

ŠUNŲ VIEŠBUTIS „DOGIDAY“

ERKĖS BUNDA: PATARIMAI KAIP APSAUGOTI SAVO AUGINTINIUS NUO ERKIŲ PLATINAMŲ LIGŲ

12 MĖNESIŲ KALĖJIMO ARBA 10.000 EURŲ BAUDA UŽ SKRIAUDŽIAMĄ AR IŠMESTĄ GYVŪNĄ!

KRISTINOS VETERINARIJOS CENTRAS – VIENINTELĖ TOKIO POBŪDŽIO KLINIKA AUKŠTAITIJOJE!

KADA GERIAUSIA ATLIKTI STERILIZACIJĄ/KASTRACIJĄ KATEI/KATINUI? VETERINARO ATSAKYMAS!

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą