13 Gru, 2017

Akvariumo paruošimo pagrindai

Jei Jūsų svajonė – akvariumas, ši informacija kaip tik jums. Akvariumas – tai povandeninė ramybės oazė. Grįžus po sunkios darbo dienos padės atsipalaiduoti, nurimti. Jei jau nusipirkote žuvelių ir akavariumą, pats svarbiausias darbas jį teisingai pajungti. akva-prekes.lt specialistai dalinasi visais svarbiausiais punktais, kad akvariumas veiktų ilgai ir neprikaištingai.

Spintelė, ant kurios stovės akvariumas turi būti lygiu paviršiumi, akvariumo ilgis neturėtų būti ilgesnis už spintelės ilgį. Taip pat, atsižvelgiant į akvariumo dydį, reikia pagalvoti apie spintelės patvarumą. Svarbu teisingai išrinkti ne tik spintelę, bet ir vietą kambaryje. Ji turi būti toliau nuo lango, kad nepasiektų tiesioginiai saulės spinduliai. Tiesioginė intensyvi saulės šviesa skatina dumblių augimą, kelia vandens temperatūrą, o kai ji nusisuka, temperatūra vėl krenta iki tokios, kuri yra Jūsų nustatyta ir palaikoma akvariumo įrangos. Gaunami temperatūros šuoliai, kurie nėra pageidaujami, gali įtakoti žuvelių sveikatą – ligas.

Akvariumo įrengimas. Išrinkome tinkamą vietą kambaryje savo akvariumui. Dabar laikas sudėti gėrybes į akvariumo vidų, kad galėtume įjungti akvariumą.

1. Naujai nusipirkus akvariumą,  pirmiausia išplauname jo vidų, t.y. jį dezinfekuojame. Jeigu akvariumo dydis leidžia, nešame jį į vonią, plauname suvilgyta actu švaria kempinėle vidines akvariumo sienas. Gerai išplauname po tekančiu vandeniu, kad neliktų akvariumo viduje acto likučių.

2. Statome akvariumą ant spintelės. Jeigu akvariumas turi plastikinį padą, tai statome į padą. Jeigu neturi, tai reikėtų putų polisterolio ar guminio minkšto kilimėlio gabalo po akvariumu. Jis susispaus nuo akvariumo svorio, neleis prabėgti vandeniui tarp akvariumo ir spintelės. Padas po akvariumu nėra būtinybė, jis pageidautinas dėl profilaktikos.

3. Dedame pogruntį, kuris praturtina gruntą mineralinėmis medžiagomis. Pilame jo daugiau tose vietose, kur planuojame sodinti augalus. Kam jo reikia? Gruntas (žvyriukas) yra visiškai švarus, jis neturi naudingų medžiagų, kuriomis galėtų maitintis gyvi augalai. O pogrunčio dėka augalai greičiau įsišaknys, geriau augs, nereiks papildomai tręšti bent jau pusę metų. Nėra privaloma, bet pageidautina.

4. Grunto paruošimas. Supilame į puodą gruntą, kurį planuojame pilti į akvariumą. Gerai išplauname po tekančiu vandeniu, kol tampa švarus. Tada pripilame vandens, kad apsemtų visus akmenėlius, ir verdame. Ilgai virti nereikia, svarbu, kad užvirtų, taip dezinfekuojamos visos bakterijos, kurios galėjo ten būti. Jeigu planuojame jungti oro pompą, kad iš dugno kiltų smulkūs burbuliukai, galime tai padaryti dabar. Akvariumo sienų kampe nuleisime šlangelę, vesime dugnu iki tos vietos, iš kokios įsivaizduojame kylant burbulus. Atvėsintą gruntą pilame į akvariumą, šlangelės galiuką paliekame išlindusį iš grunto su oro akmenėliu ant galo. Galima oro pompą jungti ir vėliau, bet tada taip meistriškai nepavyks paslėpti šlangelės. Grunto akvariume turėtų būti apie 5-6 cm. Sodinti augalus, kol akvariumas nepripildytas vandens yra lengviau. Kam reikalinga oro pompa? Oro pompa/kompresorius prisotina akvariumo vandenį deguonimi. Šį darbą daro ir dauguma vidinių filtrų, bet iš filtro girdime burbuliavimą, kas nėra pageidautina, jeigu tame pačiame kambaryje kas nors miega. Pajungę oro pompą, galėtume numauti šlangelę, per kurią imamas oras, tai filtrui liktų du iš trijų darbų: filtravimas ir cirkuliacija. Taip ne tik sumažintume garsą, bet ir suteiktume gražų vaizdą.

5. Akvariumo įrangos išdėstymas. Vidinis filtras lipinamas lipukais prie vidinės galinės akvariumo sienelės. Įsivaizduokime, kad jis turi pilnai panerti po vandeniu, išlindusi turi būti tik šlangelė oro paėmimui. Šildytuvas lipinamas netoli nuo filtro (ne kitame akvariumo gale), nes į jį turi pūsti filtro srovė, kad susidarytų šilto vandens cirkuliacija visame akvariume. Šildytuvą nardiname iki pusės plastikinės galvos, kad tik pats termoreguliatoriaus reguliavimas būtų išlindęs. Nustatome ant termoreguliatoriaus 26°C temperatūrą ir po pusdienio pažiūrėsime kokią temperatūrą rodo termometras. Termometras lipinamas tolimiausiame kampe, kad žinotume tiksliausią temperatūrą. Temperatūra turi būti 24 arba 25°C, nekintanti.

6. Į akvariumo dugną pastatome lėkštę ir pilame vandenį. Vanduo iš krano. Pilame tiek, kad iki akvariumo viršaus liktų apie 3 cm. Pilame gerųjų bakterijų, kad jos spėtų įsikurti, padėtų sukurti gerą mikroflorą po kelių dienų atkeliausiančioms žuvims. Reikia nepamišti, kad filtras ir šildytuvas turi būti įjungti 24val per parą.

7. Kada galime leisti naujus gyventojus? Po trijų parų, kai akvariume nebesimato burbuliukų ant stiklų, augalų, dekoracijų. Akvariumo temperatūra turi būti pastovi, apie 24-25°C.

Informacijos šaltinis: www.akva-prekes.lt

TAIP PAT SKAITYKITE:

KATĖ DRASKO BALDUS? PATARIMAI KAIP TO IŠVENGTI

9 IŠSKIRTINĖS ŠUNŲ VEISLĖS, KURIAS PAMILSITE IŠKART!

KAIP IŠSIRINKTI TINKAMIAUSIĄ VETERINARIJOS KLINIKĄ SAVO AUGINTINIUI?

AUGINTINIS MAŽAME BUTE. KAIP SUTAUPYTI VIETOS IR SUTEIKTI GYVŪNUI KOMFORTĄ

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą