25 000 maisto porcijų gyvūnų prieglaudoms per 3 metus
10 Bir, 2019

25 000 maisto porcijų gyvūnų prieglaudoms per 3 metus

Gyvūnų prieglaudų veikla turbūt niekam nekelia klausimo – gyvūnų priglaudimas, gyvūnų maitinimas, gyvūnų gydymas, gyvūnų išlydėjimas į naujus namus… Tačiau „Gyvūnų gerovės iniciatyvų“ (GGI) darbai vis dar sukelia klausimų – kokios tai iniciatyvos, jei nevykdoma nė viena aukščiau minėta veikla? Na, ne visai nė viena. Šiandien – apie pagalbą maistu globą vykdančioms viešosioms įstaigoms.

Prieš trejus metus gimė idėja, jog reikia padėti gyvūnų prieglaudoms apsirūpinti maistu – juk jis baigiasi pirmas, o jo reikia labiausiai. Gyvūnų skaičius prieglaudose svyruoja nuo kelių dešimčių iki šimtų, tad alkanų burnų visada yra, o pinigų reikalauja operacijos, sterilizacijos, galų gale, narvų valymas… Ir viskas – tik iš paaukotų lėšų. Tad bet kokia parama praverstų, nutarėme mes, ir ėmėmės veiksmų.

Taip radosi projektas „Parodyk augintiniui eglutę“. Tačiau kas galėjo pagalvoti, kad neabejingų žmonių dėka per trejus metus jis atneš net 25 000 maisto porcijų prieglaudų gyvūnams?

„Parodyk augintiniui eglutę“ – jau tradicija tapęs prieš Kalėdas, Vilniaus Katedros aikštėje vykstantis renginys, į kurį kviečiami visi gyvūnų mylėtojai ir jų mažieji draugai. Vaišinami karšta arbata ir mandarinais, šeimininkai turi progą sužinoti apie GGI veiklą, susipažinti su prieglaudų atstovais. Mažieji keturkojai taip pat nenuobodžiauja ragaudami skanukus. O tuomet – renginio esmė – fotografavimasis prie specialaus stendo. Nuotraukos (vėlesniais metais – tiesiog viso renginio vaizdo įrašas) keliauja į feisbuką ir ten renka patiktukus – kiek patiktukų, tiek maisto porcijų gauna prieglaudų gyvūnai. Viskas!

Be pagalbos prieglaudoms, renginys turi ir kitą prasmę. Nusivesti savo augintinį prie kalėdinės eglutės nėra tik simbolinis aktas, parodantis, kad šuo taip pat yra šeimos narys (nors tai irgi neabejotina tiesa!) ir nori pamatyti eglutę. Gyvūnas – ne žaislas, ne daiktas. Ne dovana. Neįtikėtina, kiek keturkojų, įteiktų per Kalėdas, jau kitą dieną keliauja į prieglaudą, nes „pradžiugintasis“ nė neketina į šeimą priimti naujo nario, prie kurio reikės derinti savo dienotvarkę, kurį reikės maitinti ir vedžioti, skirti dėmesio ir auklėti. Mūsų tikslas – priminti, jog gyvūnas niekada negali būti dovana. Jei žmogus norės, tvirtai apsispręs, pats įsigis. Juk kalbame apie įsipareigojimą 10 – 15 metų, o kartais net ir ilgiau!

Grįžtant prie maisto gyvūnams, negalime nepaminėti tų, be kurių ši idėja niekada nebūtų įgyvendinta. Tai UAB „Mars Lietuva“, kurių dėka jūsų patiktukai virsta kruopščiai paskaičiuotomis maistelio porcijomis šunims ir katėms. „Mūsų kompanijos tikslas – kurti geresnį pasaulį gyvūnams augintiniams“, – antrosios akcijos metu teigė Mindaugas Rupšys, UAB „Mars Lietuva“ atstovas. Žodžiai virto darbais: 2017 metais paaukota 5600 porcijų, 2016 m. – 7400, 2018 m. – net 12 075!

„Visada laukiame panašių akcijų ir esame labai dėkingi „Mars Lietuva“, kad jau ne pirmą kartą atsigręžia į beglobius gyvūnus ir sugalvoja būdų, kaip padėti savanoriškoms gyvūnų prieglaudoms“, – džiaugėsi „Naminukai“, viena iš prieglaudų, gavusių sauso ir šlapio maisto davinius. Savo globotinius akcijos metu yra džiuginę ir „Dogspotas“, „Penkta Koja“, „Vyšnių sodas“, „Felium Domus“, „Klajūnas“, „Lesė“, „Tautmilės globa“, „Beglobis“, „Mažoji beglobių pastogė“, kitos gyvūnų globos organizacijos.

2018 metais „Parodyk augintiniui eglutę“ surinko rekordinę paramą prieglaudoms – virš 12 tūkstančių porcijų. Ar šios Kalėdos irgi bus sočios namų neturintiems šuneliams ir katinėliams? Sekite mūsų naujienas www.ggi.lt!

Informacija paruošta Evelinos Žičkutės iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

Informacijos šaltinis: VŠĮ Gyvūnų gerovės iniciatyvos

TAIP PAT SKAITYKITE:

STOVYKLOS VAIKAMS IR PAAUGLIAMS SU ŽIRGAIS BEI KITAIS GYVŪNAIS

POPULIARIAUSIOS PRAMOGŲ VIETOS LIETUVOJE GYVŪNŲ MYLĖTOJAMS

ERKĖS BUNDA: PATARIMAI KAIP APSAUGOTI SAVO AUGINTINIUS NUO ERKIŲ PLATINAMŲ LIGŲ

GERIAUSIAS VETERINARAS JŪSŲ AUGINTINIUI. KOKS JIS?

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą