16 Rgp, 2020

10 faktų apie šunis, kurie nustebins

Žmogaus ir šuns draugystės istorija tęsiasi jau apie 15 tūkst. metų, o per šiuos metus buvo sukaupta nemažai įdomių ir netikėtų faktų apie ištikimuosius žmogaus draugus.

1. Kas padeda šunims orientuotis gyvenamojoje aplinkoje ir plačiame pasaulyje? Tai vienas iš jutimų – uoslė. Fiksuojama, kad, priklausomai nuo veislės, šuo turi nuo 125 milijonų iki 300 milijonų receptorių, skiriančių kvapų dalelytes. Šiuo požiūriu, žmogaus uoslė kur kas prastesnė – žmogaus nosis tokių receptorių turi viso labo apie 5-10 milijonų.

2. Tačiau šuo žmogui nusileidžia gebėjimu atskirti skirtingus skonius. Žmogus skonio receptorių turi apie 9000, o keturkojai žmogaus draugai – apie 1700.

3. Šunys reikšmingą vaidmenį vaidino ir karo lauke. Pirmojo pasaulinio karo metu šie keturkojai buvo dresuojami taip, kad karo lauke gebėtų užuosti ir atrasti sužeistus žmones.

4. Sutariama, kad didelių veislių keturkojai sensta greičiau nei mažesnių veislių šunys. Žinoma, senėjimo procesai yra stipriai susiję su konkrečios veislės savybėmis ir genetika. Beje, manoma, kad keturkojo paauglystė prasideda jam sulaukus daugmaž 6 mėnesių.

5. Mokslininkai pastebi, kad šunys baimę atpažįsta ne tik iš žmogaus kūno kalbos, bet ir iš kvapo, kurį išskiria išsigandusio žmogaus prakaitas.

6. Daugiausia šunų visame pasaulyje gyvena JAV, šioje šalyje kiekvienais metais gimsta apie 5 milijonus šuniukų. Daugiausiai šunų mylėtojų Europoje galima rasti Prancūzijoje: tai valstybė, kurioje gyvenančių šunų skaičius didžiausias Europoje.

7. Šunų vardai ne visada buvo parenkami pagal šeimininkų norus, išmonę ar veislės tradicijas. Senovės Egipte šunų vardus parinkdavo pagal keturkojo spalvą ir/ar charakterio ypatybes. Rasti 77 išlikę senovės Egipto šunų vardai, tarp kurių Juodis, Drąsuolis, Geras Piemuo.

8. Populiarus posakis „išdėjo į šuns dienas“ atsirado dar Senovės Romoje. Įdomu tai, jog šis pasakymas iš tiesų neturi nieko bendro su keturkojais. Jis kilo, nes Senovės Romos laikais buvo manoma, jog Didžiojo Šuns žvaigždyno žvaigždė Sirijus turi įtakos aukštai oro temperatūrai liepos ir rugpjūčio mėnesiais.

9. Šunys reaguoja į žmogaus emocijas ir ypač gerai atpažįsta liūdesį. Tiesa, mokslininkai vis dar nesutaria, ar tai lemia empatijos jausmas, ar kitos šunims būdingos savybės.

10. Šuns burnoje – net 42 dantys. Dalis jų – kandžiai ir iltys – padeda atkąsti ir suplėšyti mėsą. Vienos pagrindinių šunų liežuvio funkcijų – maisto nukreipimas į gerklę ir kailio švarinimas-išlaižymas.

Informacijos šaltinis: lrytas.lt

https://www.lrytas.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE:

VOKIEČIŲ MAŽŲJŲ ŠPICŲ VADA VEISLYNE ANGELO BUČINYS

MODERNUS, ŠVIESUS IR ŠIUOLAIKIŠKAS GYVŪNŲ VIEŠBUTIS PET HOUSE

ERKĖS BUNDA: PATARIMAI KAIP APSAUGOTI SAVO AUGINTINIUS NUO ERKIŲ PLATINAMŲ LIGŲ

KADA GERIAUSIA ATLIKTI STERILIZACIJĄ/KASTRACIJĄ KATEI/KATINUI? VETERINARO ATSAKYMAS!

GERIAUSIAS VETERINARAS JŪSŲ AUGINTINIUI. KOKS JIS?

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą