15 Vas, 2018

​Top 10: keisčiausi naminiai augintiniai

Visai įprasta, jei namuose auginate šunį ar katę, nestebina ir tie, kurie namuose laiko šešką ar driežą, tačiau ar augintumėte naminį skunką, asilą ar tarakoną? Sunku patikėti, tačiau yra žmonių, kurie šiuos neįprastus gyvūnėlius sėkmingai laiko namuose, rašo animalplanet.com. Štai 10 keisčiausių egzotiškų gyvūnų, kurie tampa lyg egzotiška mada. Sužinokite, ką reiškia jais rūpintis ir ko šiems gyvūnėliams reikia, kad jie galėtų augti tiesiog jūsų bute ar kieme:

10 vieta: KAPIBAROS. 

Tai didžiausias pasaulio graužikas. Suaugusi vidutinio dydžio kapibara yra apie 1,2 m ilgio ir sveria apie 45 kg. Sunku patikėti, kad šis graužikas galėtų tapti naminiu gyvūnėliu, tačiau Melanie Typaldos, gyvenanti Teksaso valstijoje, augina kapibarą, vardu Caplin Rous. Kaip ji pati teigia, prisijaukinti šiuos gyvūnus yra tikras iššūkis. Įprastai kapibaros daug laiko praleidžia lauke, mėgsta plaukioti, minta žole ir nuolat turi gauti šviežio geriamojo vandens. Kapibaroms reikia daug dėmesio, erdvės vaikščioti bei baseino. M. Typaldos nerekomenduoja šio gyvūno šeimoms, auginančioms vaikus, nes kapibaros ne tokios draugiškos kaip šunys. Gindamos savo teritoriją jos gali įkąsti savo dideliais dantimis.

9 vieta: GYVALAZDĖS.

 Šie keisti ir įdomūs gyvūnėliai tampa vis populiaresni. Gyvalazdės yra apie 7-10 cm ilgio, savo išvaizda imituoja medžių šakas arba lapus ir gali išgyventi net keletą metų, gyvendamos tinkamose sąlygose. Jos minta gervuogėmis, gebenėmis ar net salotų lapais. Gyvalazdės nemėgsta būti vienos, todėl geriausia auginti jas poromis. Kol subręsta iš savo odos jos išsineria daugybę kartų, tad jų narvelius būtina valyti bent kartą savaitėje. Vaikams šis gyvūnėlis gali būti labai įdomus dėl savo unikalios išvaizdos ir gebėjimo prisitaikyti prie medžių šakų bei lapų. Be to, priežiūros gyvalazdei reikia išties nedaug.

8 vieta: MINIATIŪRINIAI ASILAI. 

Jie labai meilūs ir draugiški, tačiau nustebsite, jie ne tokie ir maži. Miniatiūrinio asilo ūgis – apie 1,5 m, o sveria jie tarp 90-158 kg. Šiai rūšiai reikia daug šieno, grūdų, gėlo vandens bei aptvertos ganyklos su pastoge. Asilus reikia reguliariai skiepyti, o auginti reikėtų poromis, nes jie labai nemėgsta būti vieni.

7 vieta: EŽIUKAI. 

Nesupainiokite jų su dygliakiaulėmis. Šie ežiukai gali sveria nuo 0,23 iki 0,6 kg, o jų spygliai siekia apie 1,9 cm. Ežiukams priežiūros reikia mažai, jie minta vabzdžiais, tačiau gyvūnų prekių parduotuvėse galite rasti ir jiems specialiai skirto maisto. Auginti ežiukus reikia erdviuose narveliuose, tačiau prieš įsigydami, sužinokite, ar jūsų šalyje nėra draudžiama auginti šiuos gyvūnėlius. Pasiryžusieji turėtų nepamiršti, kad ežiukai dienomis miega, o būdrauja naktį, todėl norėdami su juo pabendrauti, turėsite atsisakyti bent valandėlės savo miego.

6 vieta: NYKŠTUKINĖS OŽKOS. 

Šios ožkos yra šuns dydžio, ėda žolę ir tampa vis populiaresnės kaip naminiai gyvūnai. Nors priežiūros jos reikalauja nedaug, turite pasirūpinti 3×3 m dydžio pastoge. Šios kiaulės labai mėgsta bendrauti, todėl geriausia jas auginti bandomis.

5 vieta: PILVOTOSIOS KIAULĖS.

Nepatikėsite, tačiau George’as Clooney’is augino pilvotąją kiaulę Max’ą daugiau nei 18 metų. Tikrai įdomus pasirinkimas. Tačiau kitaip nei įprastos kiaulės, jos beveik neskleidžia blogo kvapo, jas lengva dresuoti, o policija jas kartais naudoja ieškant narkotinių medžiagų, nes pilvotųjų kiaulių uoslė yra tiesiog puiki. Jos mėgsta griežtą ritmą, todėl maitinimas ir dresūra kasdien turėtų vykti tuo pačiu metu. Kadangi šios kiaulės turi polinkį tukti, svarbu rūpintis tinkama mityba ir fiziniu aktyvumu. Galbūt nustebsite, bet jas, kaip ir šunis, galima vedžioti už pavadėlio. Vis tik, šis gyvūnas tikrai ne kiekvienam, ypač nepatariama turintiems vaikų. Dėl stipraus noro būti dėmesio centre, sulaukusios dviejų metų jos kartais tampa agresyvios.

4 vieta: NYKŠTUKINĖS VOVERINĖS SKRAIDUOLĖS.

Šie iš Australijos kilę gyvūnai yra iš oposumų šeimos ir tampa vis populiaresni. Dėka specialios membranos jie gali sklandyti nuo medžio prie medžio. Suaugę jie sveria vos 85 g, o jų ilgis gali siekti 17 cm. Laimingi šie gyvūnai jaučiasi, kai auga ne vieni. O jei nuo pat mažens dažnai paimsite juos ant rankų, jie su jumis susidraugaus, tad šiuos gyvūnus išties galima prisijaukinti. Rekomenduojamas maistas – virta mėsa ir kiaušiniai bei šviežios daržovės. Nesirinkite šio gyvūno, jei turite vaikų, nes neatsargiai laikant jie gali įbrėžti aštriais dantimis ir nagais.

3 vieta: VALABĖS.

Tai sterbliniai gyvūnai, kilę iš Australijos, galintys užaugti iki 104 cm ir sverti apie 24 kg. Valabės atrodo labai mielos, tačiau šokinėja greitai, todėl joms reikia daug žolės, lapų ir vaisių, kuriais šie gyvūnai minta. Valabės yra baikščios, o gyventi mėgsta po dvi, tad ir teritorijos reikia milžiniškos. Dėl šios priežasties sunku įsivaizduoti jas kaip naminius gyvūnėlius. Be to, tai naktiniai gyvūnai, todėl augindami jas su saldžiu miegu galite iškart atsisveikinti.

2 vieta: SKUNKAI.

Jei jau spėjote pagalvoti, nuraminsime, nes namie auginamiems skunkams kvapų liaukos yra pašalinamos, kai jie yra 4 savaičių amžiaus. Šeimininkai apibūdina juos kaip jautrius, protingus ir labai smalsius gyvūnus. Norint, kad užaugęs skunkas būtų paklusnus, svarbu nuo pat mažumės su juo daug bendrauti ir jį prisijaukinti. Skunkų gyvenimo trukmė kiek ilgesnė nei 10 metų, o pagyvenę namuose, jie nebemoka prisitaikyti laukinėje gamtoje, nes nebeturi pagrindinio išgyvenimo mechanizmo – kvapų liaukų. Tad prieš apsispręsdami juos auginti, gerai pagalvokite.

1 vieta: ŠNYPŠČIANTYS MADAGASKARO TARAKONAI.

Daugeliui turbūt šlykštu net pagalvoti, kad kažkas gali auginti tarakonus, tačiau juk jie nei kanda, nei skraido, o jų šnypštimas išties yra labai įdomus. Šiems tarakonams reikia mažos erdvės su vieta, kur jie galėtų pasislėpti nuo šviesos. Jie mėgsta laipioti, todėl reikėtų pasirūpinti, kad nepabėgtų. Minta daržovėmis arba sausu maistu, pavyzdžiui tuo, kuris skirtas šunims. Kiek bjauroki, bet vaikams dažniausiai labai įdomūs ir keisti padarėliai, kuriems tikrai nereikia daug priežiūros.

Informacijos šaltinis:

Tavogyvunas.lt

1 komentaras

  1. […] Norintiems sužinoti apie daugiau įdomių augintinių, patiks šis straipsnis. […]

Palikti komentarą